לב: ספרד נבחרת נהדרת ומאורגנת

מונדיאל 2010: מאמן נבחרת גרמניה החל את הלוחמה הפסיכולוגית לקראת המפגש מול ספרד בחצי הגמר: "תמיד אמרתי שספרד הנבחרת החזקה ביותר כאן". ואן מרוויק: "אורוגוואי שורדת משחקים קשים"

יום שני 05 יולי 2010
מערכת מונדיאל
 החלה הלוחמה הפסיכולוגית: כיומיים לפני מפגש השיא בדרום אפריקה בין גרמניה לספרד במעמד חצי הגמר, החלו הגרמנים דווקא להעניק יתרונות לשור הספרדי ולהנמיך ציפיות.

זה מעט לא ברור, כיוון שגרמניה, זו שפירקה את ארגנטינה ואנגליה ברביעיות משכנעות ויוצאות מהכלל, דווקא הם אלה שמשנים פאזה: "ששאלו אותי לפני הטורניר מי אני חושב הנבחרת החזקה ביותר בדרא"פ, אמרתי ללא היסוס נבחרת ספרד" - כך ציין המאמן הגרמני יואכים לב את הרגשתו לקראת המשחק.

לב הוסיף ואמר: "ראינו זאת באליפות אירופה ובשנתיים האחרונות, ספרד יודעת לעשות את העבודה תחת הלחץ ובמעמדים הגדולים. הם לא צריכים מסי אחד, יש להם כמה. הם נבחרת מאורגת ונהדרת". 

כזכור, לגרמניה יש סיבה לסגור חשבון עם ספרד, אותה ספרד שגברה עליה בגמר היורו ב-2008 וקטפה את תואר אלופת אירופה: "אז הם היו הכי טובים, אנחנו יותר טובים עכשיו מאז ויש לנו סיכויים רבים לנצח". 

במשחק מול ספרד תחסר גרמניה את החלוץ הפורה והלוהט בשורותייה, תומאס מולר: "זה בהחלט בשורה לא משמחת עבורנו, הוא נתן לנו רבות עד עכשיו. יש לנו מחליפים שיכולים להכנס לנעליים שלו גם ברגעים המכריעים" סיכם לב.

ואן מרוויק: אורוגוואי נבחרת של לוחמים

בהולנד לוקחים בשיא הרצינות את מעמד חצי הגמר מול נבחרת אורוגוואי, המפתיעה ביותר בטורניר. אורוגוואי שחוזרת לבמה המרכזית לאחר 40 שנה, לא תוותר בקלות, למרות שאומה שלמה תעקוב, תוביל ותנסה לפרגן עבור נבחרת האורנג'.

הבלם ההולנדי, ג'וני הייטינחה היטיב להסביר במילותיו את גודל המעמד וקושי היריבה: "פורלאן חלוץ ענק ומדה ים. יהיה קשה מאוד לעצור אותו". "זהו קרב בין שתי הנבחרות שעדיין לא הפסידו כאן" - הוסיף המגן השמאלי הותיק, ג'ובאני ואן-ברונקהוסט


ההולנדים מחכים לאורוגוואי (גטי אימג')

המאמן ההולנדי, ברט ואן מרוויק יודע שאפילו שאורוגוואי לא מהשמות הגדולים של הכדורגל העולמי, יש מימה להיזהר: "הם נבחרת של לוחמים, הם יודעים לשרוד משחקים קשים, זה לא יהיה פשוט". 

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק