כמה עובדות לקראת חצי הגמר השני

נבחרות גרמניה וספרד, שנפגשו בגמר היורו האחרון, במשחק הטומן בתוכו לא מעט פרטי טריוויה מרתקים במיוחד. אנו מציגים בפניכם את כולם

יום רביעי 07 יולי 2010
מערכת TELESPORT
נבחרות גרמניה וספרד ייפגשו הערב בדרבן, במשחק בו המנצחת תפגוש בגמר גביע העולם את הולנד, ותתמודד על הזכות להיות האירופאית הראשונה לקחת את תואר אלופת העולם מחוץ ליבשת אירופה.

לקראת המשחק אנו מציגים מספר פרטי טריוויה מרתקים שאולי מלמדים על העתיד לבוא היום בערב,  שהרי  גרמניה וספרד נפגשו בגמר היורו האחרון, אז ספרד ניצחה 0:1,  אך מלבד המשחק הזה נראה כי אין הרבה נבחרות באירופה שמפגש ביניהן עורר כ"כ הרבה פרטי טריוויה מרתקים שאמורים להעניק תמונה ברורה יותר לקראת המשחק הערב.

זה המשחק ה-20 שבו נבחרות גרמניה וספרד יפגשו. המאזן כמעט שווה- גרמניה ניצחונה שמונה פעמים, ספרד ניצחה שש פעמים ושישה משחקים הסתיימו בתוצאת תיקו.

גרמניה מעולם לא הפסידה לספרד במשחקי גביע העולם. שלוש פעמים נפגשו הנבחרות במסגרת גביע העולם, פעמיים ניצחה גרמניה ופעם אחת הסתיים המשחק בתיקו. כמובן שהשתיים לא נפגשו מעולם בשלב כה גבוה מאחר וספרד מעולם לא העפילה לשלב חצי הגמר, מלבד השתתפות בבית הגמר במונדיאל 1950.

רבים ניבאו שלספרד תהיה את ההתקפה הטובה ביותר בעולם, אבל עד כה גרמניה היא הכובשת הבולטת בטורניר, לאחר ששחקניה כבשו 13 שערים. גרמניה כבשה רביעייה בשלושה משחקים. 

מירוסלב קלוסה הבקיע 14 שערים במשחקי המונדיאל, אולם ההישג שלו גדול במיוחד מאחר ואף אחד מהשערים האלה לא נכבש בבעיטה חופשית או בפנדל. שבעה שערים מתוך ה-14 הובקעו בראש. אם קלוסה יכבוש עוד שער אחד, הוא ישווה את מאזנו של רונאלדו הברזילאי העומד על 15 שערים ויהיה בראש כובשי השערים במונדיאל בכל הזמנים. צריך לזכור שלגרמניה יהיו במונדיאל עוד שני משחקים, מאחר וגם אם היא תפסיד הערב היא תפגוש את אורוגוואי במשחק על המקום השלישי.

דויד וייה הוא ללא ספק השחקן הבולט של ספרד במונדיאל. וייה הוא הכובש הגדול של ספרד בכל הזמנים במשחקי המונדיאל. הוא הבקיע עד היום 43 שערים לזכות ספרד, אחד פחות מראול, הכובש הגדול בתולדות ספרד. בטורניר הנוכחי הבקיע חמישה והשווה את השיא של באסקורה מ-1950 ואמיליו בוטרגאנו מטורניר 1986, שהבקיעו חמישה שערים בטורניר אחד. 

לא מעט שיאים שליליים נשברו בגמרי המונדיאל של 1990 ו-1994, כאשר בשנת 94 נערך הגמר הראשון אי פעם שהסתיים בתוצאת 0:0, אולם אף משחק חצי גמר מונדיאל מעולם לא הסתיים בתיקו מאופס. קשה להאמין שעם שתי הבקעות כל-כך מוכשרות נזכה לראות 0:0 דווקא הערב.

גרמניה וספרד שיחקו פעמיים בטורניר באצטדיון בדרבן, בו ייערך המשחק הערב, שתיהן במשחקי הפתיחה של הטורניר. גרמניה הביסה את אוסטרליה 0:4 וספרד הפסידה 0:1 לשוויץ.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק