המלך קרלוס: ספרד בגמר

מונדיאל 2010, חצי הגמר: שער יחיד ומיוחד של קרלוס פויול בנגיחה ענקית העניקה הכרטיס היוקרתי לספרד שגברה 0:1 על גרמניה ומחכה להולנד בגמר ביום ראשון הקרוב

יום רביעי 07 יולי 2010
אייל כהן
ביום ראשון היסטוריה חדשה תרשם בארכיון הכדורגל העולמי, כאשר אלופת עולם טרייה והיסטורית תניף את הגביע, כאשר ספרד שגברה 0:1 על גרמניה תפגוש את ההולנדים במעמד היסטורי ומיוחד. 

אין ספק כי גרמניה של שני המשחקים האחרונים מול ארגנטינה ואנגליה נעלמה לחלוטין אל מול ההגנה המצויינת של ספרד, שהצליחה לשמור את ההתקפה המוחצת של הגרמנים על 0 שערים. ספרד יכלה לגנוב עוד שער פלוס, אבל חוסר ריכוז וטעויות בזמן אמת מנעו זאת. 

כעת המשחק הזה מאחור וספרד חושבת על האתגר הבא ואולי אף להשיג תואר נוסף ואדיר כיאה לאלופת אירופה, שעשוייה לשחזר את ההישג של צרפת ממונדיאל 98 ואליפות אירופה 2000. ספרד בהחלט בדרך הנכונה.

מחצית ראשונה: ספרד שלטה בכדור, לא סיכנה מספיק

בדקה הרביעית ההזדמנות הראשונה של ספרד, כאשר פדרו מסר נהדר לכיוונו של דויד וייה, שראה את נוייהר מול הפנים והאחרון מנע שער בטוח. 


גרמנים מלוכסנים בקהל (גטי אימג')

ספרד המשיכה להיראות יחסית טוב יותר מגרמניה ובדקה ה-13 הגבהה מהאגף של אנדרס אייניסטה, מצאה את הראש של השור הזועם קרלוס פויל, שהכדור עף מעל המסגרת. 

רבע שעה לתום המחצית הראשונה ראינו התקפה טובה של גרמניה, מסודרת ומאורגנת שהסתיימה עם בעיטה טובה של טרוכובסקי מ-30 מטר, שקסיאס הדף לקרן. לקראת תום המחצית ניסתה גרמניה לסחוט פנדל, אבל השופט החליט שמדובר בהתחזות. 

מחצית שנייה: קרלוס המלך מעלה את ספרד לגמר היסטורי !

פדרו פתח בהתלהבות את המחצית השנייה, שיחרר מסירה לצ'אבי אלונסו, שניסה מרחוק בעיטה לא מכוונת. בדקה ה-52 החליף יואכים לב את בואטנג והכניס במקומו את יאנסן. 


סופרמן ללא כנפיים שפרץ לדשא (גטי אימג')

ספרד החלה להתחמם ובגדול - בדקה ה-58 שתי הזדמנויות נהדרות מפדרו, שהצליח לגרום לנוייר להתעופף ועוד מצב של אינייסטה שספק כדור רוחב או בעיטה, ואף ספרדי לא היה שם לדחוק רגל פנימה. 

גרמניה הראתה סימני נוכחות בדקה ה-69, כאשר התקפה נהדרת באגף ימין, הכדור הוגבה לצד השני וקרוס, השחקן הטרי על המשחק שלח בעיטה מהאויר, וקסיאס עצר בקושי שער בטוח. 

השער של ספרד היה באויר והוא אכן הגיע בדקה ה-73 - קרן אדירה של צ'אבי מאגף שמאל, קרלוס פויול הגיע בצורה אדירה ושלח נגיחה אדירה פנימה - 0:1 לספרד. 

דויד וייאה יצא בדקה ה-80 ופרננדו טורס נכנס במקומו, דקה לאחר מכן פדרו הגיע למצב ענק ובמקום למסור לטורס כדי לסגור את השער השני, החליט בצורה חסרת אחריות לנסות ולעבור את המגן הגרמני וטעה בהחלטה שגוייה.

גרמניה: מנואל נוייר, פיליפ לאהם, ארנה פרידריך, פר מרטסאקר, ג'רום בואטנג (יאנסן, 52), סמי חדירה, בסטיאן שווינשטייגר, מסוט אוזיל, פיוטר טרוכובסקי (קרוס, 62), לוקאס פודולסקי, מירוסלב קלוזה.

ספרד: איקר קסיאס, סרחיו ראמוס, ג'רארד פיקה, קרלוס פויול, ז'ואן קפדווילה, סרחיו בוסקטס, צ'אבי אלונסו, צ'אבי, אנדרס אינייסטה, פדרו (דויד סילבה, 86), דויד וייה (פרננדו טורס, 81)

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק