טענותיו של לוני מגמתיות

ההתאחדות לכדורגל פירסמה הודעה נגד הבעלים של מכבי תל אביב. הרציקוביץ: העניין בבדיקת היועצים המשפטיים שלנו"

יום חמישי 01 פברואר 2007
אשר גולדברג

ההתאחדות לכדורגל פירסמה הערב הודעה בעקבות האשמותיו של הבעלים של מכבי תל אביב, לוני הרציקוביץ כי ההתאחדות מפלה לרעה את מכבי תל אביב.

בהודעת ההתאחדות נכתב כי: "בתקופה האחרונה אנו עדים להשתלחות חסרת בסיס מצידו של יו"ר מכבי ת"א, לוני הרציקוביץ, כלפי ההתאחדות לכדורגל ומוסדותיה השיפוטיים.

בין היתר, הרציקוביץ משתלח באופן קבוע כנגד החלטות שיפוטיות המושתות על קבוצתו וטוען לאפליה וקיפוח בכוונה תחילה כנגד קבוצתו.

בניגוד לטענותיו חסרות הבסיס, הועמדו לדין והורשעו, רק בשנה האחרונה, בגין קריאות גזעניות למעלה מ-20 קבוצות, לרבות קבוצות מליגת העל והליגה הלאומית.

עובדה זאת, מציגה באור מגוחך את טענתו של הרציקוביץ כאילו קבוצתו מופלית לרעה בכל הקשור להעמדות לדין בכלל ובנושא קריאות גזעניות בפרט.

מה עוד שגם היועץ המשפטי לממשלה מצא לנכון להתערב ולבקש מההתאחדות את החמרת הענישה כלפי קבוצות אשר אוהדיה משמיעות קריאות גזעניות.

גם העמדות לדין בגין עבירות של התפרעות אוהדים אשר לגביהן נטענת אפליה, עוברות כחוט השני לאורך כל הקבוצות, ללא כל יכולת להבחין בקיפוח כלשהו כלפי קבוצת מכבי ת"א.

ההעמדות לדין וההרשעות כאמור לעיל, מגובות במסמכים ובגיליון הרשעות, ומוזמן מר הרציקוביץ ו/או מי מטעמו לעיין בהם ולהיווכח כי כל טענותיו לגבי קיפוח, אפליה ורדיפה הנן קנטרניות ותלויות באוויר ללא כל בסיס עובדתי.

הרשעת קבוצה בגין אחריות שילוחית להתנהגות אוהדיה, הנה כלי משמעתי מוכר ומעוגן בתקנוני בפיפ"א, באופ"א ובהתאחדויות נוספות ברחבי העולם.

גם בתי המשפט בישראל הכירו באחריותה של קבוצה כלפי מעשי אוהדיה. לאחרונה אף החליטה אופ"א להרחיק קבוצה (פיינורד) מתחרויות גביע אופ"א וזאת עקב התפרעות אוהדיה במדינה זרה ששם, על פי שיטתו של מר הרציקוביץ, לא היה לקבוצה יכולת
"להשפיע" באופן ישיר על התנהגות אוהדיה.

לפיכך נראה שטענותיו של מר הרציקוביץ מוטעות ומטעות באופן מגמתי ונועדו לפגוע בהתאחדות לכדורגל ומוסדותיה השיפוטיים אשר הינם גופים בלתי תלויים ועצמאיים.

האשמות חסרות השחר נובעות, במקרה הטוב, מחוסר הבנה, ובמקרה הרע ממניעים פסולים ולא ענייניים.

הכפשותיו של מר הרציקוביץ לא ישפיעו ו/או ירתיעו את מוסדותיה השיפוטיים של ההתאחדות מלהמשיך ולעשות את עבודתם ביושרה,הגינות וללא משוא פנים כפי שעשו עד כה".

בתגובה לדברים פירסמה הנהלת מכבי תל אביב הודעה בה נמסר  כי: "פסק הדין של ועדת המשמעת של ההתאחדות לכדורגל יועבר לידי היועצים המשפטיים של מכבי ת"א ועל בסיס תוכנו ומהותו, יתקבלו החלטות הקשורות להמשך הפעילות המשפטית בתיק זה.
מכבי ת"א תגבש בהמשך להנחיית הדיינים תוכנית בתיאום עם משטרת ישראל ותגיש אותה לועדת המשמעת של ההתאחדות לכדורגל עם השלמתה.

לצערנו , לא הייתה התייחסות בפסק הדין "לאכיפה הבררנית" המתקיימת בהתאחדות לכדורגל מול מכבי ת"א, לאור העובדה שב 48 משחקים הושמעו קריאות מהסוג שבגינן הורשעה מכבי ת"א ובכלל זאת קריאות "נאצים ושואה" מצד אוהדי הפועל ת"א באותו המשחק ואף לא קבוצה אחת הועמדה לדין, מלבד מכבי ת"א שכבר עומדת לדין בפעם השניה.


תגובות

b

טלספורט בפייסבוק