גרמניה סיימה במקום ה-3

מונדיאל: חניכיו של יואכים לב שמטו יתרון מוקדם, נקלעו לפיגור אך השלימו מהפך בדרך לניצחון 2:3 על אורוגוואי ולמקום השלישי בגביע העולם

שבת 10 יולי 2010
מערכת מונדיאל
נבחרת גרמניה נעלה הערב (שבת) את השתתפותה במונדיאל 2010 עם ניצחון 2:3 על אורוגוואי באיצטדיון פורט אליזבת וכשהיא משיגה את המקום השלישי בטורניר. מולר כבש ראשון לגרמניה (18), קבאני (28) ופורלאן (51) השלימו מהפך, אך יאנסן (56) וחדירה (82) הפכו שוב.

מהלך המשחק:

דקה 7- כדור חופשי לזכותה של הנבחרת הדרום-אמריקנית. פורלאן ירה כדור חזק, אך לא מדויק, שלא מצא את שערו של בוט.

דקה 10- הזדמנות כפולה נהדרת של הגרמנים. פרידריך התרומם לכדור קרן שהוגבה לרחבה ונגח אותו למשקוף. מולר המשיך את הריבאונד לעבר השער, אך גודין היה במקום כדי להדוף.

דקה 18- מולר קבע- 0:1 לגרמניה. שווינשטייגר ניסה את מזלו עם בעיטה מכ-30 מטרים, מוסלרה הדף רע ומולר שלח את הריבאונד פנימה.

דקה 28- קבאני איזן ל- 1:1. פרז חילץ כדור מרגליו של שווינשטייגר, העביר אותו לסוארז שמצא את קבאני ברחבה. האחרון כבש את שערו הראשון בטורניר והחזיר את אורוגוואי למשחק.

דקה 42- פורלאן שלח את סוארז בכדור עומק גאוני לאחד על אחד מול בוט, אך החלוץ בעט החוצה.

דקה 48- קבאני נשלח לתוך הרחבה אך נבלם ע"י השוער הגרמני. סוארז ניסה לעשות זאת טוב יותר, אך בוט לא התקשה להדוף גם את הנסיון שלו.

דקה 51- פורלאן המצוין כבש את שערו החמישי במונדיאל תוך שהוא משלים מהפך 1:2 לאורוגוואי. דאבל פס בין ארבלו ריוס לסוארז הסתיים בהגבהה של הראשון לרחבה. החלוץ המחונן המשיך את הכדור מהאוויר לקרקע ופנימה. דקה 56- גרמניה איזנה ל- 2:2. בואטנג הגביה כדור מרחוק, מוסלרה יצא בצורה גרועה ויאנסן ניצל את הטעות הקשה כדי לנגוח לשער הריק.

דקה 76- רק 3 דקות לאחר שנכנס כמחליף, רשם קיסלינג מצב מצוין כשבעט כדור חזק למסגרת, אך מוסלרה היה במקום כדי להציל את נבחרתו מפיגור.

דקה 82- שוב מהפך, הפעם לזכותה של גרמניה. חדירה השתלט על כדור קרן לאחר ערבוביה ברחבה, ומקרוב נגח פנימה- 2:3.

דקה 90+2- במהלך תוספת הזמן למשחק, אורוגוואי זכתה לכדור חופשי על סף הרחבה. פורלאם בעט טיל אדיר שנעצר רק במשקוף. 2:3 לגרמניה בסיום.


הרכב נבחרת גרמניה: האנס יורג בוט, ג'רום בואטנג, ארנה פרידריך, פר מרטסאקר, דניס אאוגו, תומאס מולר, סמי חדירה, בסטיאן שווינשטייגר, מסוט אוזיל, מרסל יאנסן וקאקאו (סטפן קיסלינג 73').

הרכב נבחרת אורוגוואי: פרננדו מוסלרה, מקסי פריירה, דייגו גודין, דייגו לוגאנו, חורחה פוסילה, מרטין קאסרס, אחידיו ארבלו ריוס, דייגו פרז (וולטר גרגנו 77'), דייגו פורלאן, לואיס סוארז ואדינסון קבאני.

צילום: Getty Images
.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק