בניון: בניטז ניסה להרוס אותי

אחרי שלוש שנים באנפילד, יוסי בניון עזב לטובת הדאבליסטית האנגלית, צ'לסי. אבל מסתבר שהתקופה בליברפול לא הייתה קלה עבור הקפטן הישראלי: "התביישתי על מה שהוא עשה לי"

יום ראשון 11 יולי 2010
ארז דיקפלד

קשה היה להאמין שנשמע את זה מקפטן נבחרת ישראל, יוסי בניון, אבל נראה כי גם הקשר השקט מדימונה לא יכול היה להישאר אדיש למאמנו בשלוש השנים האחרונות, רפא בניטז.

רפא בניטז עזב הקיץ את ליברפול לטובת אלופת אירופה, אינטר מילאן, אולם מתברר כעת כי המאמן הוא גם הסיבה של יוסי בניון למעבר הקיץ ללונדון. בניון מספר בתקשורת הבריטית כי הוא סיכם בצ'לסי עוד לפני שנודע כי הודג'סון יאמן את הקבוצה, וכי יכול להיות שעזיבה מוקדמת יותר של בניטז הייתה משאירה אותו דווקא באנפילד.

בראיון נרחב לעיתון "The news of the world" יצא בחריפות כנגד המאמן שהביא אותו לפני שלוש שנים: "הסכמתי להצטרף לצ'לסי הקיץ לפני שהודג'סון מונה למאמן הקבוצה, יש רק סיבה אחת שעזבתי את ליברפול - רפא בניטז".

כזכור, בניון נמכר לדאבליסטית האנגלית תמורת סכום של 5.5 מיליון פאונד, שכמובן שגם המעבר בין שתי קבוצות צמרת בפרמייר-ליג שמות אותו בראש העסקאות הגדולות העונה בליגה האנגלית. 

הישראלי המשיך להשתלח בבניטז בעיתון האנגלי: "זה חלום בשבילי לשחק בקבוצה כמו צ'לסי, אני מודה להם על ההזדמנות הגדולה, אבל חשוב לי להגיד לאוהדי ליברפול את האמת. החלטתי לעזוב את הקבוצה כבר לפני זמן רב בגלל בניטז, המקרה שלי הוא לא ראשון מסוגו במועדון, תיזכרו בצ'אבי אלונסו ובריירה".

"הוא מעולם לא התייחס אליי בכבוד שהגיע לי. גם כששיחקתי טוב הוא לא נתן לי את הקרדיט שהגיע לי. גם כשכבשתי הוא היה מחזיר אותי לספסל במשחק שאחרי. שאוהדי ליברפול דרשו שאשחק הוא לא הבין למה מגיע לי מקום בהרכב, נגד פולהאם וליון האוהדים שרקו בוז כשהוחלפתי והמאמן אמר לי אחרי המשחק שהוא מופתע על השריקות כי לא הייתי מספיק טוב".

בניון בן ה-30 כבש בעונה הקודמת לטובת ליברפול 9 שערים, בעונה ירודה מאוד של ליברפול, אותה היא סיימה בקושי רב עם כרטיס למוקדמות הליגה האירופית. 

"רפא בניטז ניסה לשבור אותי. אני לא רוצה לדבר על אחרים אבל ככה זה היה גם עם ריירה. התביישתי על מה שהוא עשה לי בליברפול".

בניון אף מספר בראיון כי את ההחלטה לעזוב הוא קיבל כבר מזמן, אבל מוסיף כי גם המאמן כבר החליט לשחרר אותו עם סיומה של העונה, ועשה זאת בדרך לא דרך: "יום לפני משחק סיום העונה נגד האל סיטי הוא קרא לי במהלך האימון לצד ואמר לי שאני לא אתלבש למשחק הזה. הוא אמר שהוא מודה לי על שלוש שנים בקבוצה ושאני יכול להתחיל לחפש לעצמי קבוצה חדשה".

"בליברפול התייחסו אליי מאוד יפה, הרבה ביקשו ממני להישאר אבל לא יכולתי לסרב להצעה מצ'לסי, זה מועדון גדול. בליברפול הבטיחו לי שישחררו אותי אם תגיע הצעה ראויה ובניטז יישאר המאמן. זה מצוין בשבילם שהוא עזב, אבל זה היה מאוחר מדי בשבילי. אני מאמין שהודג'סון הוא בחירה טובה שתעשה למועדון רק טוב. זאת הייתה לי הזכות לשחק עבור מועדון כזה ואוהדים כל-כך נפלאים. חשבתי שאשחק שם יותר זמן".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק