התמנונים: ספרד אלופת העולם !

מונדיאל 2010, גמר: הנביא פול התמנון קבע כבר ביום שישי כי ספרד תיקח את גביע העולם, היא אכן עשתה זאת בתוך ההארכה (116) משער יחיד ויוקרתי של אנדרס אייניסטה הקאטלוני, שהעניק גביע היסטורי לאומה שלמה נגד הולנד המאוכזבת

יום שני 12 יולי 2010
אייל כהן
המשחק אומנם החל ב-11 ליולי, אבל הסתיים ב-12 ליולי (שעון ישראל) כאשר נבחרת ספרד השיגה את התואר הגדול מכל, את תואר אלופת העולם לאחר הניצחון 0:1 הקטן בתום הארכה מול נבחרת הולנד, שלא התעלתה ליכולת הטובה של הספרדים. 

מי אם לא אנדרס אייניסטה, שעשה זאת בחצי הגמר מול צ'לסי, כאשר ברצלונה לקחה את אליפות אירופה, עשה זאת הקשר הקאטלוני, עבור אומה שלמה והעניק לה את התואר הגדול מכל - תואר אלופת העולם. 

הספרדים היו הרבה יותר טובים לכל אורך המשחק, למרות מצבים של אריאן רובן, שקסיאס בהחלט מנע שערים בטוחים. מפה לשם, גמר לא גדול במיוחד, אבל מתח ודרמה לא היו חסרים בו. ספרד אלופת העולם, לפחות את פול התמנון לא יאכלו לארוחת המשתה של הספרדים כי הנביא המוזר העניק לספרד תואר אלופת העולם. מברוק.

מחצית ראשונה: מצבים יש, שערים נאדה

פתיחה נהדרת לגמר, בדקה הרביעית ספרד לחצה יותר על הדוושה וכמעט עלתה ליתרון כאשר צ'אבי הגביה כדור חופשי לרחבה, סרחיו ראמוס הסתנן ושלח כדור לשער, אבל סטקלנבורג עצר שער בטוח. 

ספרד המשיכה בלחץ אדיר, כאשר סרחיו ראמוס ודויד וייה ניסו את מזלם, אבל חוסר ריכוז מול השער מנעו שערים. מכאן החל המשחק להיות אגרסיבי והשופט הבריטי, הווארד ווב לא בחל באמצעים ושלף ל-4 שחקנים כרטיסים צהובים. 

פחות מ-10 דקות לתום המחצית הראשונה, ואן בומל פיספס כדור מצויין שהיה לכיוונו ואת ההמשך מאתייסן החמיץ. בתוך תוספת הזמן בדק ארון רובן את העירנות של קסיאס, שהדף לקרן וסגר היטב את הפינה. 

מחצית שנייה: 0 שערים ב-90 דקות, עוברים להארכה

הולנד פתחה בהתלהבות את המחצית השניה, כאשר ארון רובן מחפש את ואן פרסי בתוך הרחבה, אבל החלוץ ההולנדי החמיץ את ההזדמנות. בדקה ה-60 ערך דל בוסקה חילוף ראשון בנבחרת ספרד, כאשר פדרו יצא וחסוס נבאס נכנס במקומו. 

בדקה ה-62 מסירה מהסרטים של ווסלי סניידר, לכיוונו של אריאן רובן שמצא עצמו כבר מול קסיאס לבדו, והשוער הספרדי עצר שער בטוח בקצה של הרגל הימנית. מדהים. 

והפעם הסיפור חזר על עצמו בדקה ה-70 והמצד השני, אצל ספרד. חסוס נבאס סיחרר מאגף ימין את ההגנה ההולנדית שלח מסירה חזקה רוחב, שנחתה כבר על רגלו של דויד ויאה שמול השער בעט ישירות לגופו של סטקלנבורג, שהדף שוב שער בטוח. 

רבע שעה לסיום ספרד החלה לתקוף את הולנד, שחזרה מעט לאחור. דויד וייה החמיץ וגם סרחיו ראמוס, בנגיחה מול השער פנוי, אבל הכדור לאן? מעל השער. 

בדקה ה-83 עוד מפגש בין אריאן רובן לאיקר קסיאס, כאשר האחרון מנע שער בטוח ואולי שער אליפות בדקה כה קריטית. 

הארכה: אייניסטה עושה צדק - ספרד אלופת העולם !!!

יום השוערים - בדקה ה-94 כדור ענק של אייניסטה שמסר כדור עומק מושלם לכיוונו של ססק פבריגאס, שבסיום גרוע העניק עוד הצלה אדירה לסטקלנבורג. מן העבר השני, מתאייסן נגח כדור חזק, אבל מחוץ למסגרת. 

בדקה ה-100 כמעט כמעט ספרד שוברת את הסכר, עם מתפרצת מושלמת, כאשר חסוס נבאס בעט טוב אבל ואן ברונקהוסט שינה את הכיוון של הכדור לקרן. שתי דקות לפני תום ההארכה הראשונה, ססק פבריגאס רץ עם הכדור עבר שלושה שחקנים וכמעט כבש שער נהדר. 

בהארכה השנייה הולנד נותרה ב-10 שחקנים, כאשר הייטינחה החליט לתפוס את אנייסטה לעיני השופט והכרטיס הצהוב השני יצא לעברו ובעקבותיו האדום. 

בזמן שההולנדים כבר היו עם הראש בפנדלים - בדקה ה-116 התקפה אדירה של ספרד, שהחלה איך לא אצל חסוס נבאס, שרץ חצי מגרש, מסר לפבריגאס, שמצא את טורס. עירבוביה ברחבה, נבאס שוב מצא את אייניסטה, ההגנה הההולנדית קיוותה לנבדל ואייניסטה שלח פצצה פנימה - גביע העולם בדרך לספרד !!!

הולנד: מארטן סטקלנבורג, גרגורי ואן דר וויל, ג'ון הייטינחה, יוריס מאתייסן, ג'ובאני ואן ברונקהורסט (בראפייד, 105), דירק קאוט (אייליה, 71), מארק ואן בומל, ווסלי סניידר, נייג'ל דה יונג (ואן דר-וארט, 99), אריאן רובן, רובין ואן פרסי.

ספרד: איקר קסיאס, סרחיו ראמוס, ג'רארד פיקה, קרלס פויול, ז'ואן קפדווילה, צ'אבי אלונסו (ססק פבריגאס, 87), צ'אבי, אנדרס אינייסטה, סרחיו בוסקטס, פדרו (חסוס נבאס, 60), דויד וייה (פרננדו טורס, 106)

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק