יוסי, עשית טעות גדולה

הדברים החריפים שאמר בניון על רפא בניטז לא היו צריכים להיאמר, ואין ספק שבניון עוד ישלם עליהם את המחיר בצ'לסי. חבל שהילד מדימונה, שהפך למודל לחיקוי כספורטאי ואדם, נכשל בלשונו

יום שני 12 יולי 2010
שלמה חסיד
 כשקראתי את ההתקפה שלוחת הרסן של יוסי בניון על רפא בניטז נדהמתי, שפשפתי את עייני ולא האמנתי. בניון כבר לא ילד, יש לו ניסיון בחיים, הוא כבר שילם שכר לימוד בעבר על טעויות שעשה, אז איך תסבירו את מטר ההשמצות שלו כלפי רפא? ממש בלתי נתפס.

אל תטעו בבניון. הוא איש מקסים, שתמיד עונה בטלפון, תמיד מתראיין בחפץ לב, מתייחס יפה לכל מי שפונה אליו, נותן צדקה בסתר ועושה גמילות חסדים, ותמיד נשאר אותו יוסי צנוע ומקסים מדימונה. אז מה קרה שדווקא עכשיו הוא התנהג בצורה לא נאותה, מול כל עולם הכדורגל? לא ברור.

בניון יודע שבכל מערכת יחסים יש עליות ומורדות. כשאתה מדבר עם מישהו שהוא הבוס שלך, במערכת כל כך לוחצת כמו ליברפול, אתה צריך לצפות שאחת לכמה זמן יתפלקו לו מהפה כמה מילים לא מחמיאות. החוכמה במקרים האלה זה לסתום את הפה, לספור עד עשר, לתת לעניינים להירגע ולהמשיך הלאה. אם אתה עונה לו על המקום אתה רק מזמין עוד ריב, וחבל.

כי בניון בליברפול לא היה יותר משחקן משלים שעולה לשלושים דקות. הוא לא ג'רארד ולא טורס, וטבעי שאם רפא מתעצבן על עניין כלשהו, את העצבים הוא יפרוק דווקא על בניון ויטען שהוא עשה כדרור מיותר, לא נצמד להוראות או שהוא בעט כשהיה צריך למסור או להיפך. רפא מספיק חכם בשביל לא להיקלע לעימותים עם הכוכבים הגדולים, ובניון חייב להיות מודע לזה.

זה שיוסי לא הבליג, ואף יצא לתקשורת, מלמד שהוא לא יכול להתאפק, ולא יכול להכיל דברים מסוימים, ויש בו יצר נקמה שהוא יצר מסוכן. מה צריך ללמוד מזה קרלו אנצ'לוטי המנג'ר החדש שלו בצ'לסי? שאם משהו לא ימצא חן בעייני בניון הוא יכנס בו בהזדמנות הראשונה? זה מה שבניון ניסה להשיג?

אני מקווה מאוד בשביל יוסי שהעניין ירגע ומהר, שמעכשיו ידברו על הביצועים שלו במגרש, ולא על דברים שהתרחשו בחוץ. בניון הוא מופת לספורטאי גדול ואיש משפחה למופת, ומהווה דוגמה לצעירים רבים, וחבל שהם ילמדו ממנו גינוני כוכבות מיותרים שאני יודע שביומיום הם אינם נחלתו של יוסי.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק