הספרדים נחתו: חגיגות מלכים במדריד

מונדיאל 2010: אלופת העולם הטרייה, ספרד נחתה במדריד ואליה הצטרפו מאות אלפי אוהדים בשירי אליפות: "קאמפיונה". השחקנים התקבלו בכבוד מלכים ברחובות מדריד שנצבעו בצבעי הדגל

יום שני 12 יולי 2010
מערכת מונדיאל
 יום חג לבשה ספרד בצהרי יום שני, כאשר אלופת העולם הטרייה (ואלופת אירופה) נחתה במדריד ועשרות אלפי אוהדים קיבלו את הגיבורים החדשים בשירים ובמצהלות ועידוד ענקי כיאה למלכים החדשים. 

הקהל החל לשיר : "ויוה אספנייה" והשיר המפורסם: "קאמפיונה" (אלופים), כאשר השחקנים יצאו מהמטוס והתקבלו בחום ובאהבה. כמובן הקפטן, השוער איקר קסיאס היה עם הגביע בידו וכולם חגגו ביחד. 

כיאה לאלופים השחקנים עלו על אוטובוס מיוחד שאורגן במיוחד עבורם עם גג נפתח ונסעו ברחובות העיר לעיני מאות אלפי אוהדים ספרדים משולהבים שרצו לטעום ביחד עם השחקנים בתואר אלופי העולם. 

אין ספק כי ספרד שעברה משבר כלכלי לאחרונה יכולה באמת להתנחם בכך שבספורט כמעט אין ענף בו שהספרדים שולטים. הניצחון של הנבחרת בגמר גביע העולם איחדה בכל חלקי המדינה: הבאסקים, הקאטלונים והספרדים במדריד כאשר כובש השער שהוביל לגביע, אייניסטה מגיע מברצלונה הקאטלונית. 

החגיגות ימשכו אל תוך הלילה ואולי אף לשבוע ארוך שכולו חגיגות כיד המלך. בינתיים השחקנים עדיין שיכורים מהיומיים האחרונים ואין ספק כי מדובר ביום חג לאומי. 

ונקודה ישראלית לסיום, הנשיא שמעון פרס התקשר בתום הניצחון של ספרד למלך הספרדי, חואן קרלוס ובירך אותו על ההצלחה הכבירה. פרס אמר בשיחת הטלפון: "צפיתי במשחק אתמול וראיתי את משפחתך שמחה ביציע ובהחלט יש לכם סיבה, זכיתם במקום הראשון בעולם בענף הספורט הפופלורי ביותר. אתם המנצחים הגדולים של העולם".

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק