11 המלצות WINNER למשחקי היום

משחקי הסיבוב השני במוקדמות ליגת האלופות, הליגה הפינית השנייה, משחקי הליגה הנורבגית השנייה ומשחקי הליגה הברזילאית, הכל במסגרת המלצות ה-WINNER היומיות שלנו

יום רביעי 14 יולי 2010
מערכת TELESPORT

 כבכל יום וכמובן גם היום, אנו מעניקים המלצות למשחקי ה-WINNER :

ליגת האלופות:

משחק מספר 18: אקטובה - אולימפי רוסטובי - 1 (יחס 1.60)

את אקטובה כולנו זוכרים מהמשחקים שלה נגד מכבי חיפה בשנה שעברה כשאקטובה כבר הובילה 3-0 מול מכבי חיפה ובסוף הפסידה לחיפה 4:3. הפעם אקטובה הקזחית תפתח את המשחקים שלה בליגת האלופות מול רוסטובי הגיאורגית. בקזחסטן, הליגה הפגרה קלה ואקטובה כרגע במקום הרביעי בטבלה. רוסטובי הגרוזינית עדיין לא משחקת מאחר והליגה אצלהם טרם החלה. מלך השערים של אקטובה עד כה העונה הוא דווקא שחקן הגנה, סמאקוב הקזחי עם ארבעה שערים. אסומבה הקמרוני וטלשב הקזחי עם שלושה שערים. בקבוצה משחקים שני שחקנים מקמרון, שחקן מסלובקיה ויש גם שני סלובנים. מלך השערים של הקבוצה מגיאורגיה האו צ'דיה שכבש שמונה שערים בעונה החולפת. בקבוצה הגיאורגית משחקים בהגנה פראגה הברזילאי ואלוח הניגרי, בחוד אפשר למצוא את דיקיה מרוסיה. בסך הכל אולימפי קבוצה דיי בינונית ומטה. אקטובה לא קבוצה גדולה אבל היא טובה יותר ולהערכתי היא גם תנצח את המשחק הראשון.

משחק מספר 19: אקראנאס - הלסינקי - 1 (יחס 1.95)

את אקרנאס הליטאית אנחנו פחות מכירים, אבל את הלסינקי הפינית אנחנו מכירים טוב מאוד ויודעים עד כמה שהיא חזקה, אך האם היא חזקה מספיק בכדי לנצח את אלופת ליטא ? גם הליגה הליטאית וגם הליגה הפינית החלו מזמן. שתי הקבוצות מוליכות את הטבלאות שלהן כשאקראנס ביתרון של חמש נק' על ז'אלגיריס עם משחק פחות ממנה והלסינקי ביתרון של שבע נק' על פני הונקה. אקרנאס שיחקה העונה שבעה משחקי בית כשהיא מנצחת בשישה משחקים ומסיימת פעם אחת בתיקו ביחס שערים מרשים של 20-5. הלסינקי מהצד השני ניצחה ארבעה משחקים חוץ מתוך שישה כשהיא כובשת 12 שערים וסופגת ארבעה. אקרנאס נמצאת בכושר טוב והיא אחרי חמישה ניצחונות רצופים בליגה שלה. 

בקבוצה משחקים רוב מוחלט של ליטאים כשבינהם אפשר למצוא שחקן אחד מקנדה בחוד, בנוסף אליו שחקן מפולין ורומניה בהתקפה. בהגנה משחק מטוביץ' הקרואטי. בהלסינקי מככב העונה החלוץ המקומי מקלה שכבש עד כה עשרה שערים. בהגנה הפינית אפשר למצוא את מגונסון השבדי, בקישור יש את מדו מסיירה לאון, את פאולר מד. אפריקה ואת ראפינה הברזילאי. יש להם גם שחקן מגמביה ועוד חלוץ הולנדי שעונה לשם הוסן שכבש עד כה חמישה שערים. הלסינקי קבוצה מצויינת אך לדעתי אקרנאס בבית יכולה לנצח את המשחק הזה. היא משחקת שם בצורה כמעט מושלמת ולמרות היכולת המצויינת של הלסינקי העונה, היא תקווה להפסיד שם בצורה מינימלית בכדי שתוכל לנצח במגרשה בשבוע הבא.

משחק מספר 25: שריף טירספול - דינמו טיראנה - 1 (יחס 1.20)

שריף המולדובית מארחת את אלופת אלבניה טיראנה למשחק שעל הניר אמור להיות קל מאוד. שתי הליגות, גם במולדובה וגם באלבניה טרם החלו. שריף הייתה מצויינת לכל אורך העונה במולדובה, טיראנה מהצד השני סיימה את העונה שלה עם ארבעה הפסדים בחמשת המשחקים האחרונים של הליגה. הקבוצה ממולדובה בנויה מכל כך הרבה שחקנים זרים, כשכמעט ואין שם שחקנים מולדובים. יש שם שחקנים מברזיל, מרוסיה, מקמרון, מארגנטינה, מהונדורס וכן.. יש שם גם כמה שחקנים מולדובים. מה שכן, בשביל שריף זה יעזור לפחות לסיבוב הנוכחי. 

בסיבוב הבא אוסף השחקנים הזה לא יבוא לידי ביטוי מאחר ומדובר בסך הכל בשחקנים דיי אלמוניים שאפילו במדינות שלהם בקושי מכירים אותם. טיראנה מהצד השני בנויה ברובה משחקנים מקומיים, בנוסף אליהם אפשר למצוא בקבוצה לא פחות מחמישה שחקנים מארגנטינה ! בהגנה משחקים פרננדז ודלמונטה, בקישור ססוה ומלקרנה ובחוד טימפארו. אני מבטיח לכם שאף אחד מהם לא שיחק במונדיאל האחרון וגם מראדונה לא ממש מכיר אותם. בנוסף אליהם בקישור משחק גם פאפה דיופ הסנגלי. בכל מקרה, טיראנה קבוצה דיי חלשה, גם אוסף הדרום אמריקאים שיש שם לא ממש יעזרו לה. שריף צפויה לנצח כאן בקלות.

משחק מספר 26: לינפילד - רוזנבורג - 2 (יחס 1.25)

עוד קבוצה שכולנו מכירים ומתעסקים איתה בימים האלו היא רוזנבורג הנורבגית שמובילה את הליגה המקומית ביתרון של 5 נק' על ולרנגה. רוזנבורג בכושר מצויין כשהיא אחרי חמישה ניצחונות רצופים, שניהם מהם בגביע והיא דיי דורסת את הקבוצות שמולה. לינפילד מהצד השני, אלופת צפון אירלנד היא קבוצה דיי טובה בליגה המקומית אך בכל מה שקשור במשחקים באירופה, היא לא מביאה את עצמה לידי ביטוי בשנים האחרונות. לינפילד בנוייה מלא פחות מ-55 שחקנים כשרק אחד מהם הוא סקוטי. כל השאר הם שחקנים מקומיים. רוזנבורג מהצד השני בנוייה טוב מאוד עם כמה כוכבים גדולים מהליגות האיזוריות, יש שם כמה שחקנים משבדיה, מפינלנד וגם כמה שחקנים שלא קשורים לאיזור הקרוב כמו טראורה מחוף השנהב, זהאורה הקרואטי ויש שם בחור משוויץ' ומיוון. 

בכל מקרה, לינפילד קבוצה ביתית טובה. היא השיגה מאזן של 11-2-4 בעונה שעברה בבית, במסגרת משחקי הפליאוף לאליפות היא ניצחה בשלושה משחקים מתוך חמישה וזכתה בתואר. רוזנבורג שכרגע נמצאת בעיצומה של ליגה ובכושר מצויין, תשיג לדעתי את הניצחון היום בחוץ, אך בכל זאת... הייתי מגבה כאן ב-X. למרות עליונותה של רוזנבורג על לינפילד, המשחק הזה לא באנקר.

פינית שניה:

משחק מספר 17: ויקינגט - אספו - 1 (יחס 1.55)

ויקינגט מדורגת במקום הרביעי בטבלה כשהיא אחרי תיקו מאכזב במחזור האחרון מול או.פי.אס, תיקו שקטע לה רצף מרשים של ארבעה ניצחונות. אספו מהצד השני רק במקום השישי בטבלה והיא אחרי שני הפסדים רצופים. ויקינגט בבית עם מאזן של 2-2-1, אספו בחוץ עם 3-1-2. ויקינגט בכושר טוב מאוד ולדעתי היא תחזור לנצח אחרי הפסקה של שבוע אחד, אספו שמגיעה למשחק אחרי שני הפסדים רצופים, תפסיד לדעתי גם בפעם השלישי.

נורבגית שניה:

משחק מספר 23: סארפבורג - בודו גלימט - 1 (יחס 1.70)

סארפבורג מדורגת במקום השלישי בטבלה כשהיא אחרי שלושה ניצחונות בארבעת המחזורים האחרונים. במחזור האחרון מנצחת סארפבורג את ניברגסבורג בחוץ בתוצאה 3:2. גלימט מהצד השני במקום השביעי בטבלה עם ארבע נק' בשני המחזורים האחרונים. היא מסיימת בתיקו במחזור האחרון מול סנדרס החלשה, ולפני כן מנצחת 2:0 את אלטה, גם קבוצה חלשה מאוד. סארפבורג בבית עם מאזן של שלושה ניצחונות ותיקו ביחס שערים 8-2. גלימט בחוץ טרם ניצחה העונה והיא עם שתי תוצאות תיקו ושלושה הפסדים. 

הכל פתוח במשחק הזה, גלימט היא קבוצה לא צפוייה. מה שכן, בארבעה משחקים שנערכו בין השתיים איי פעם, ניצחה קבוצת הבית בשלושה משחקים. גלימט ניצחה שלוש פעמים את סארפבורג, כשסארפבורג מנצחת אותה רק פעם אחת, לפני שלוש שנים בתוצאה 4:1. אני מסמן כאן 1, אך הייתי מחזק בתיקו.

משחק מספר 24: פרדריקסטאד - סוגנדל - 2 (יחס 2.60)

פרדריקסטאד מדורגת במקום החמישי בטבלה כשהיא בכושר מצויין ואחרי ארבעה ניצחונות בחמשת המחזורים האחרונים. היא תארח היום את סוגנדל המובילה כשזו אחרי שמונה ניצחונות רצופים ואחרי 11 משחקים ללא הפסד. פרדריקסטאד משיגה העונה בבית מאזן של 3-2-1 לעומת סוגנדל שבחוץ מנצחת בארבעה משחקים מתוך חמישה ולא מפסידה ביחס שערים 12-4. המשחקים האחרונים שהיו בין השתיים היו לפני שש שנים, פרדריקסטאד ניצחה אז בסוגנדל 4-2 ובמשחק הנוסף בינהם באותה עונה, נכבשו גם שישה שערים בתיקו 3:3. הולך להיות משחק מאוד מעניין בין שתי קבוצות חזקות ולמרות שפרדריקסטאד היא המארחת כאן והיתרון הוא שלה, אני דווקא הולך עם המוליכה שנראית מצויין. אני מסמן כאן 2.

ליגה ברזילאית:

משחק מספר 29: א. פארננסה - קרוזיירו - X (יחס 2.75)

פארננסה במקום ה-17 בטבלה עם שלושה הפסדים בחמשת המשחקים האחרונים לסירוגין, קרוייזרו במקום ה-11 בטבלה עם שני הפסדים בשלושת המחזורים האחרונים. קרוייזרו קבוצה טובה יותר, יש להם שחקנים טובים יותר מאשר לפארננסה אך כפי שנראה כרגע, העונה לא החלה כמו שצריך מבחינתה. בסך כל מדובר בקבוצה מצויינת שהיתה שנים בצמרת של הליגה המקומית. הולך להיות משחק שקול לדעתי, ואני מסמן כאן X.

משחק מספר 31: גרמיו - ויטוריה באהיה - 1 (יחס 1.35)

גרמיו במקום ה-12 בטבלה עם שני נצחונות, תיקו אחד והפסד אחד בארבעת המחזורים האחרונים. היא תארח היום את ויטוריה שמדורגת במקום ה-14 בטבלה כשזו עם ניצחון יפה במחזור הליגה האחרון. המועצה נתנה כאן יחס מאוד נמוך לגרמיו שאם מסתכלים על הטבלה לא רואים בה משהו מיוחד וסיבה מיוחדת לכזה יחס עלוב. מה שכן, מדובר בקבוצה מצויינת עם שחקנים כישרוניים במיוחד וכמו קרוזייזרו מההמלצה הקודמת, גם לגרמיו לא ממש הולך מסיבה כלשהי. למרות החיבה שלי לבאהיה, מקום מדהים, אני לא חושב שהם ינצחו או יחלצו כאן נקודה. הגיע הזמן שגרמיו יתעוררו למרות השעה המאוחרת אצלנו וישיגו פה ניצחון חשוב.

משחק מספר 35 : פלמנגו - בוטאפוגו - 1 (יחס 1.95)

פלמנגו במקום התשיעי בטבלה עם הפסד במחזור הליגה האחרון כשלפני כן היא מנצחת בשני משחקים ומשיגה תיקו. היא תארח היום את בוטאפוגו שבמקום השמיני בטבלה. בוטאפוגו מתקשה בתקופה האחרונה, היא לא ניצחה בארבעת המחזורים האחרונים בהם היא הפסידה פעמיים וסיימה פעמיים בתיקו. פלמגנו קבוצה מצויינת, משחקת טוב בבית ולמרות שעל הנייר המשחק שקול, אני חושב שפלמנגו ינצלו את הביתיות שלהם וינצחו כאן.

משחק מספר 39: גווארני - אינטרנסיונל - X (יחס 2.75)

גווארני מדורגת במקום החמישי בטבלה. בסך הכל מדובר בקבוצה מאוד קטנה ודיי מפתיעה. היא מנצחת בשני המחזורים האחרונים והיא תארח היום את אינטרנסיונל שבמקום ה-16 בטבלה. אינטרנסיונל מפסידה בשלושה משחקים מחמשת המחזורים האחרונים והיא לא נראית טוב. גם אינטרנסיונל, כמו קרויירו וכמו גרמיו, היא קבוצה מצויינת עם שחקנים כישורניים וחזקים וגם היא לא ממש מסתדרת כרגע בטבלה. גווארני תרצה להשיג פה ניצחון שלישי רצוף אך לדעתי אינטרנסיונל יכולה לחלץ פה תיקו. יהיה משחק מאוד שקול לדעתי

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק