יש להקים ועדת חקירה

מכבי ת"א ממשיכה להתכתש עם ההתאחדות לכדורגל ודורשת לבדוק כיצד קורה שהיא הקבוצה היחידה שזומנה לבית הדין של ההתאחדות בנוגע לקריאות גזעניות במשחקיה

יום שישי 02 פברואר 2007
אשר גולדברג

מכבי ת"א וההתאחדות לכדורגל ממשיכות להחליף חילופי האשמות, בעקבות קביעת בית הדין של ההתאחדות להעניש את הקבוצה בגין קריאות גזעניות.

במכתב שנשלח מקרית-שלום לעבר ההתאחדות, ממשיכה מכבי ת"א להאשים את ההתאחדות בדין לא אחיד כלפי הקבוצות ואפליה שלה במוסדות המשפטיים. כמו כן, דורשת מכבי ת"א להקים וועדת חקירה ממלכתית לבדיקת כשירות מהלכים שמתבצעים על-ידי ההתאחדות. להלן הנוסח המלא של המכתב:

"הנדון: תגובת ההתאחדות 01.02.07 לטענות מכבי ת"א

עד מתי ימשיכו אנשי ההתאחדות לזרות חול בעיני הציבור ולחשוב שאנשים המעורבים בספורט או מתעניינים בו, "כסילים המה ולא יראו?"

בדיון הקודם שהתקיים בבית הדין של ההתאחדות בנוגע לקריאות גזעניות במהלך משחק גביע הטוטו מול מכבי הרצליה, הגישה מכבי ת"א לבית הדין נייר של ההתאחדות שבו פורטו ההעמדות לדין במסגרת ההתאחדות לכדורגל.

במהלך עונת 06/07 לא הועמדה ולו קבוצה אחת בליגת העל לדין בגין קריאות מכל הסוגים והמינים, למעט מכבי ת"א שהועמדה בפעם השניה בשבוע האחרון , הגם ועל פי רישומי הקרן החדשה לישראל, נרשמו 48 אירועים של קריאות אסורות, נאצה,גזענות וכיוצ"ב מתחילת העונה.

במהלך המחזור האחרון בלבד, נרשמו קריאות אסורות ב 4 מגרשים כולל במשחק הדרבי בת"א ובו הועמדה רק קבוצה אחת לדין למרות שקריאות נאצה נשמעו ממאות אוהדים משני צידי המגרש.
במהלך המחזור 9 שנערך ב 18/9/06 במשחק חוץ מול הרצליה, הושלך רימון עשן ביציע אוהדי מכבי ת"א והקבוצה הועמדה לדין ונקנסה בסך של 30,000 ₪, קנס שירד בערעור ל 10,000 ₪.

לצורך ההשוואה במהלך הדרבי הושלך רימון עשן ביציע אוהדי הפועל ת"א, הקבוצה הועמדה לדין, טענה לחפותה עקב צבע הרימון, טענה שלא התקבלה ע"י הדיינים.הקבוצה נקנסה בסך של 5,000 ₪ , הגם שחשוב לציין שזו לא הפעם הראשונה שהקבוצה עומדת לדין בגין שימוש באמל"ח במגרש.
באותו המחזור (מחזור 9) התקיים משחק בפ"ת במהלכו הושלך רימון עשן ביציע אוהדי בית"ר י-ם וראה "פלא" – אף לא אחת מהקבוצות הועמדה לדין?

עד היום הוטלו קנסות בסך 150,000 ₪ על מכבי ת"א (בניכוי ערעורים ועל תנאי שיגיע לפירעון מוקדם 100,000 ₪) בנוסף לעובדה שהקבוצה מחויבת בתשלומי שיטור ,סדרנות ושימוש במתקנים בסך של מיליוני שקלים בשנה בצורה מפלה, לא ראויה ועל בסיס של כשלון מתמשך ועקבי בטיפולה של ההתאחדות בכל הקשור לביטחון ושמירת הסדר הציבורי בענף הכדורגל.

מעניינת "עזות המצח" של אותם אנשים שעומדים מאחורי תגובת ההתאחדות ונכון שיתנו פומבי ועוד היום לכל ההעמדות לדין במהלך עונת המשחקים הנוכחית, כולל פסקי הדין בכדי שהעובדות ולא חצאי אמיתות ועיוותי אמת ימצאו את דרכם לדעת הציבור בישראל!

התוכנית שמכבי ת"א נדרשת להגיש לבית הדין, זו בדיוק תפקידה של ההתאחדות לכדורגל ובעבור זאת ההתאחדות , מלאימה את זכויות הטלויזיה של מכבי ת"א, עובדה שעולה למועדון בין 5-10 מליון ₪ לעונה, גובה 10% ממחירי הכרטיסים בסד"כ של 1-1.5 מליון ₪ בעונה, מקבלת סכום גבוה ביותר (10-15 מליון ₪)ממועצת ההימורים כתמורה לניהול הענף, דורשת על פי התקנון כרטיסים למשחקי הבית של מכבי ת"א במאות אלפי שקלים לעונה , מטילה קנסות בסדרי גודל לא סבירים וללא בסיס הוגן וצודק באמצעות בתי הדין של האיגוד ועוד...

אין למועדון מכבי ת"א ולו סעיף אחד שבו השרות המתקבל מההתאחדות לכדורגל, תורם לשיפור איכות החיים של המועדון ו/או ענף הכדורגל ו/או להגדלת ההכנסות וזאת במיוחד לאור  הסכומים הבלתי הגיוניים שנגבים בצורה של עמלות, הוצאות ובמיוחד הקנסות שהפכו ל"אבן שואבת" בסעיפי התקציב של המוסד המופקד על הכדורגל בישראל.

תוקם לאלתר ועדת חקירה ממלכתית שתשים סוף אחת ולתמיד למתרחש בענף כה חשוב לחיים של רבים מתושבי ישראל בכל חתכי האוכלוסייה במדינת ישראל".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק