יכולנו לעבור שלב במונדיאל

לקראת צמד משחקי הפתיחה של הנבחרת במוקדמות אליפות אירופה בספטמבר, מול נבחרות מלטה וגיאורגיה, החלו לואיס פרננדס וטל בנין בהכנות. עוד אמר הצרפתי: "מאמין שאפשר להעפיל ליורו 2012"

יום חמישי 15 יולי 2010
שלמה חסיד

לואיס פרננדס וטל בנין, מאמני נבחרת ישראל, החלו בהכנות לקראת צמד הפתיחה של משחקי מוקדמות אליפות אירופה מול גיאורגיה ולטביה. היום (חמישי) נערכה מסיבת עיתונאים בהשתתפות פרננדס ועוזרו, טל בנין.

לואיס פרננדס פתח את מסיבת העיתונאים ואמר: " אני המאמן ואני צריך לשתף פעולה עם כל מאמני הליגה, ללכת לאימונים ולראות את השחקנים במהלך הפגרה. העבודה שלי דורשת שאני אגיע לאימונים ולמשחקים וכך אני עושה. ביום שני אנחנו מתכננים אף לצפות במשחק ליגה לאומית ולראות את כל הרמות".

לואיס פרננדס אמר בהרחבה לגבי המשחק שהיה אמור להיערך מול חוף השנהב, ועל התייחסותו לגבי היריבה הבאה: "היה הסכם בין התאחדויות ישראל וחוף השנהב ואם יש הסכם צריך לכבד אותו. חוף השנהב החלטה לעשות משהו אחר ואנחנו מחוייבים כעת למצוא את הפיתרון הטוב ביותר עבור הנבחרת. צריך לחשוב אם עדיף לערוך משחק אימון בישראל או בחוץ, משחק הפתיחה ב-2.9 הוא מול מלטה בבית ולכן אני מעדיף לארח בבית. אני וטל עוקבים כבר חודשיים אחרי השחקנים, אנחנו לא נגד לשחק בארמניה אבל יהיו שחקנים שישחקו בתחילת השבוע בליגות באירופה או במסגרות האירופאיות, ביום שני של הנחיתה אנחנו לא נתאמן, ביום שלישי נערוך אימון שחרור וברביעי כבר נשחק, זאת לא שיטה. אם נארח בארץ זה ייתן לי זמן לעבוד עם הסגל ואולי אף לעשות משחקי אימון פנימיים. אני מעדיף לארח את היריבה בארץ".

על הסיכויים להעפיל לטורניר היורו ב-2012 אמר: "קרואטיה נבחרת חזקה מאוד ויש נבחרות נוספות איתנו בבית, הרמה עלתה וכבר אין הבדל בין הנבחרות הקטנות לגדולות. ראיתי עכשיו את המשחק בין מלטה וגרמניה, הגרמנים ניצחו 0:3 אמנם, אבל התקשתה מאוד. זה לא יהיה משחק קל, אם נתכונן כמו שצריך אני מאמין שאפשר לעשות את זה".

ואם כבר סיכויים, פרננדס נשאל אם לדעתו ישראל הייתה יכולה להצליח במונדיאל: "אני לא יכול לדעת על זה, אני לא הייתי שם, אבל אני חושב שהנבחרת הייתה יכולה להיראות טוב ואולי אפילו לעבור את שלב הבתים".

ואם כבר טורניר גביע העולם, אמר הצרפתי על המונדיאל בכלליות: "כל הנבחרות מעלות את הרמה בעת הצורך וזה מה שצריך לזכור מהמונדיאל". וביחס לנבחרת היוונית ומאמנה החדש  אמר: "אין דבר כזה יריבות קלות. צריך לומר כל הכבוד ליוון על שהיו אלופי אירופה עם רהאגל, עכשיו הם ינסו למצוא פיתרונות חדשים בשביל לנצח, הם יכולים לשחק עם חלוץ אחד כמו ספרד ולהיות אלופי עולם ולשחק עם ארבעה חלוצים ולא להבקיע".

לגבי בן סהר, המבוקש במכבי חיפה והפועל ת"א וכן במספר קבוצות באירופה, אמר המאמן: "הוא עבר מישראל ישר לצ'לסי, הוא שחקן מוכשר מאוד. אני זוכר אותו ממשחק הנבחרות הצעירות בין ישראל וצרפת, הייתי אז באיצטדיון וראיתי את סהר וכמו אחרים הוא אחד מהשחקנים שעליהם אני בונה לעתיד נבחרת ישראל. אני מכיר את המאמן שלו באספניול, הוא מאוד מעריך את בן וסומך עליו, אבל עכשיו סהר רוצה לשחק ואם הוא רוצה לחזור לישראל זאת החלטה שלו. לא מתפקידי להמליץ לו איפה לשחק".

על משחקה של הפועל ת"א שלשום במסגרת מוקדמות ליגת האלופות, 0:5, אמר המאמן: "יש דבר אחד שצריך לדעת - כשאני הולך למשחקים אני מסתכל מי השחקנים הכי מתאימים לנבחרת. אני לא פה בשביל לשמח אנשים, אלא לקחת את השחקנים הראויים ביותר. יש עוד הרבה קבוצות מלבד הפועל ת"א, מכבי ת"א ומכבי חיפה ואולי שם יהיו שחקנים שיעניינו אותי מאוד".

פרננדס התייחס גם למכבי ת"א ושחקניה שחזרו מאירופה: "מכבי ת"א זה מועדון שרוצה מאוד להצליח בליגה, זה ייתן לליגה תנופה. עם כל החיזוק שמכבי הביאה הקיץ כולם ירצו לשחק ולהוכיח שהם ראויים לשחק במכבי ובנבחרת ואני מאוד שמח על כך".

בהקשר השחקנים שחזרו מאירופה אמר את דבריו גם עוזר המאמן, טל בנין: "כל אחד יוצא לאירופה בניסיון להישאר שם. אחרי שעובר מספיק זמן הרצון לשחק הוא גדול יותר ולא צריך לשפוט אותם על כך שהם חזרו לארץ".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק