הכוח השקט של מכבי תא

הוא מבלה 15 שעות ביום בקריית שלום, מבצע את כל המטלות מאחורי הקלעים ומשלים היטב את אבי נמני ויוסי מזרחי. תכירו בבקשה את איציק עובדיה, הבולדוזר למשימות מיוחדות שהתחיל במרמורק, טיפס למכבי ולא מתכוון לעצור. נמני: "אני מעריך מאוד את העבודה שלו"

יום חמישי 22 יולי 2010
שלמה חסיד
 לא הרבה אנשים מחוץ למכבי תל אביב מכירים את שמו של איציק עובדיה, שהוא חבר בטריו שמאמן את הצהובים, שבראשו עומד אבי נמני ומתחתיו יוסי מזרחי. לא הרבה מכירים, אבל מי שכן מכיר יודע שעובדיה הוא סיפור סינדרלה של בן אדם שבא מרחובות הקטנה, משקיע 15 שעות עבודה נטו בקריית שלום, נותן את הנשמה למכבי ויש לו משקל רב בצוות האימון.

אבי נמני אוהב אותו מאוד, ובשיחה עימנו הוא אמר: "איציק מפתיע אותי כל פעם מחדש באנרגיות שלו, ואני מאוד מעריך את העבודה הגדולה שהוא עושה פה. הבנאדם מקצוען שעובד נון-סטופ, ויש לו חלק בלתי מבוטל בעבודה של הצוות המקצועי. הוא איש כדורגל שחי את המשחק והוא ברכה למכבי".

איך זה בא לידי ביטוי?

"זה לא רק השעות האין-סופיות שהוא שורף בקריית שלום. זה גם מה שהוא עושה כל היום. הוא נוגע בכל דבר - וידאו, סקאוטינג בליגות נמוכות, עבודה במחלקת הנוער. אני סומך עליו בעיניים עצומות ואני ממש שמח שיצא לי לעבוד איתו כי הוא בעל מקצוע ברמה גבוהה ביותר"

גם העיתונאי יניב טוכמן מ"מעריב" שחי את מכבי נון-סטופ מפרגן: "איציק זה דוגמה חיה לכך שהכדורגל לא מתחיל ונגמר בגוש דן. זה בנאדם שיש לו יכולות גבוהות ביותר בתחום הכדורגל ויש לו משקל אדיר בעבודה במכבי".

אבל אם נמני נמצא למעלה ויוסי מזרחי נמצא מתחתיו, איפה יש מקום לאיציק עובדיה?

"יש ועוד איך. מזרחי התרגל בשנים האחרונות לעבוד לבד, כמו דרור קשטן שהוא אביו הרוחני, אבל במכבי הוא למד לעבוד עם עוזר שזה משהו חדש בשבילו. יש המון עבודה במכבי ואיציק זה בנאדם שלוקח על עצמו עוד ועוד מטלות, הוא פרפקציוניסט בעבודה והוא מעריך מאוד את הצ'אנס שניתן לו בבמכבי. לדעתי הוא לא אמר את המילה האחרונה שלו בכדורגל שלנו והוא עוד יתקדם ויפרח כי מגיע לו".

אלון סגל, סקאוטר וחבר קרוב של עובדיה, מפרגן: "יש לא מעט מאמנים/ספורטאים שהם סלבריטאים ומקבלים כל הזמן תקשורת חיובית בגלל זה. איציק הוא האנטי תזה של האנשים האלה. איציק קיבל את הצ'אנס הראשון שלו בהפועל מרמורק, ובהתחלה הקהל הדעתני של המועדון הזה די הרים גבה על זה, אבל מהר מאוד למדו שאיציק עובדיה הוא מאמן בזכות ולא בחסד".

ואיך הוא בנה את עצמו כל כך יסודי?

 "הוא לא חסך במאמצים. זה לא רק עבודה קשה, זה גם להשקיע הרבה כסף ולנסוע להשתלמויות על חשבונו באיטליה בשביל ללמוד, וזה רק דוגמה אחת. נגיד את זה ככה: הוא איש עבודה וורקוהוליק שנהנה מהעשיה. כשבנאדם משקיע כל כך הרבה אנרגיות בעבודה שלו בסופו של דבר הוא זוכה לפידבק חיובי בדמות ההצלחה שלו".

גם אורי משיח, שכל פיפס שקורה בקריית שלום נקלט מהר מאוד ברדאר שלו, מפרגן לאיציק עובדיה: "איציק נקלט מצוין במשפחה של מכבי, עד שקשה לדמיין את העבודה בקבוצה בלעדיו. זה בנאדם שקיבל צ'אנס בקבוצה גדולה ובעבודה אין-סופית הוכיח שאי אפשר בלעדיו. אבי נמני אוהב אנשים כאלה ומכאן החיבור ביניהם".

 אז למה עד עכשיו עובדיה לא קיבל התייחסות בתקשורת?

 כי התקשורת תמיד מתעסקת בכוכבים כממו נמני, יוסי מזרחי, ברק יצחקי, בוזגלו וכו'. לצערי הרב היא פוסחת על אנשים שעבודה קשה היא שגרת יומם, ובלי האנשים האלה אי אפשר היה להצליח, ואחד האנשים ששמים את הנשמה בקריית שלום זה איציק עובדיה שכולם אוהבים ומפרגנים לו".
 .   

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק