מכבי אשדוד דרסה את ירושלים

מכבי אשדוד בהנהגת מאיר טפירו התעללה בהפועל ירושלים הפצועה של עודד קטש ורמסה אותה 75:98. מכבי חיפה הושפלה גם הערב מול גליל/גלבוע, 65:85. בני השרון גברה על ראשון לציון, 75:89. אפי בירנבוים ומגי הורחקו

יום ראשון 26 דצמבר 2010
מערכת TELESPORT
המחזור ה-11 בליגת "לוטו" בכדורסל נפתח כבר במוצאי השבת, אבל המשיך הערב עם שלושה משחקים נוספים: בני השרון ניצחה את עירוני ראשון-לציון, האלופה הפועל גליל/גלבוע גברה על מכבי חיפה לה זה ההפסד השישי ברציפות וההפתעה הגדולה ביותר הייתה הצגה של העולה החדשה, מכבי אשדוד שדרסה את הפועל ירושלים, 

מכבי אשדוד - הפועל ירושלים 75:98

עולה חדשה? מכבי אשדוד של עופר ברקוביץ' הציגה משחק מרהיב מול הפועלĠירושלים, הוליכה לכל אורך המשחק ובמחצית השנייה אף העלתה את ההפרש לדו ספרתי, כשבסיום היא רומסת את ירושלים הפצועה, ללא רנדל, אוחיון שמחון ונעימי, שעוד כואבת את ההפסד לקאחסול וההדחה מהיורוקאפ. 

החיסורים באדום אכן עשו את ההבדל וכבר ברבע ۔ראשון ניתן היה לראות את היתרון של אשדוד, שקלעה 29 נקודות ב-10 דקות הפתיחה. למחצית ירדה אשוד ביתרון דו ספרתי, 41:53, וברבע הרביעי ירושלים נפלה מהרגליים והתפרקה לחלוטין. למעשה, קטש שיתף הערב 7 שחקנים בלבד נוכח 4 הפציעות המשמעותיות, כשגם אורי קוקיה פצוע כבר ۞ספר שבועות. 

בזכות הניצחון האדיר מעפילה אשדוד עד למקום השני בטבלה, כשהיא חולפת על פני ירושלים בזכות הפרש הנקודות בין השתיים. בסיבוב הראשון ב"מלחה" ניצחה ירושלים ב-15 נקודות הפרש.

ג'וש קרטר היה הקלע המוביל במשחק עם ̲5 נקודות, כשאחריו ניצב ג'וש דאנקן עם 22 נקודות. מאיר טפירו היה בלתי ניתן לעצירה עם 20 נקודות ו-7 אסיסטים. את קלעי ירושלים הוביל משה מזרחי עם 18 נקודות, ריץ' קלע 17, סולומון 15 וחכמון 13. 

מאיר טפירו המאושר אמר בסיום המשחߧ: "הייתה פה אווירה מדהימה של כדורסל. האולם היה מלא, היה כיף לשחק ואני שמח בשביל העיר הזאת שיש קבוצה להיות גאה בה. אנחנו קבוצה טובה ואנחנו מראים את זה משבוע לשבוע. עשינו היום את הדברים כמו שצריך וידענו להגדיל את ההפרש".

בני הөרון - עירוני ראשון לציון 75:89

אחרי 3 הפסדים רצופים, חזרה בני השרון של דן שמיר למסלול הניצחונות וגם זה הלך לה קשה. במשך 3 רבעים שלטה המארחת במשחק, ראשל"צ של אפי בירנבוים נכנסה לטירוף והצליחה לצמק את התוצאה עד ל-5 נקודו۪ הפרש. שמיר הגיב במהרה והחזיר את ניילון למגרש, ההפרש עלה לאט ובזהירות חזרה אל ה-10 נקודות ומעלה והאורחים נשארו מתחת לקו האדום.

2:18 לסיום המשחק, כשראשל"צ פיגרה בתוצאה 70:78, הורחק מאמן הכתומים, אפי בירנבוים מהמגרש לאחר שהשתלח בөופטי המשחק. זאת בעקבות מספר החלטות שיפוט מעט שנויות במחלוקת בדקות הסיום, כשגם ארון מגי הורחק במהלך הרבע השלישי אחרי שדחף את ניל ניילון.

את קלעי בני השרון הוביל לי ניילון המצטיין עם 21 נקודות, ארז כץ הוסיף 15, שרון ששון קלע 14 ופילברטו גרונפלדĠהוסיף 13. מייסיאו באסטון קלע 2 נקודות בלבד ב-14:30 דקות. את קלעי ראשל"צ הוביל איזייה סוואן עם 22 נקודות, דווין מיצ'ל תרם קלע 15 וארון מגי תרם 13 נקודות נוספות.

הפועל גליל/גלבוע - מכבי חיפה 65:85

מעמדו של אלעۓ חסין התערער הערב עוד יותר אחרי ההפסד הדו ספרתי לאלופת המדינה, הפועל גליל/גלבוע. אמנם הירוקים עם משחק חסר, אבל הם מסיימים מחזור נוסף במקום האחרון בטבלה, כאשר מאזנם עומד כעת על 2 ניצחונות בלבד לעומת 7 הפסדים. גם באירופה חיפה העפילהĠבקושי רב לשלב הבא, וספק אם חנין ישמור על משרתו עד למשחק הבא.

מכבי חיפה דווקא הייתה צמודה לאלופה במחצית הראשונה וירדה להפסקה בפיגור של 3 נקודות בלבד, אבל כפי שקורה לירוקים לעתים קרובות מאוד לאחרונה, הם פשוט התפרקו, הפעם זה החל&nɢsp;רק ברבע השלישי, ובסיום הושפלו משחק נוסף.

גל מקל היה השחקן הבולט בשורות האלופה עם 18 נקודות ושבעה אסיסטים. גם וורן קרטר בלט עם 18 נק' וג'ק מקלינטון הוסיף 11. בצד השני, דרק לאו קלע 13 נק', קילינגסוורת' קלע 12 ולנדסברג הוסיף 11. אליөי כדיר קלע 8 נק' בלבד.

 

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק