מקווה להוביל את הנבחרת

עמרי כספי ערך אימון ראשון במדי נבחרת ישראל והתפנה אחר-כך למסיבת העיתונאים: "יש לנו מטרה להגיע לאליפות אירופה, אני מרוכז אך ורק בנבחרת ישראל. המטרה כעת להיכנס לקצב, אעשה כל מה שיבקשו ממני"

יום חמישי 22 יולי 2010
מערכת TELESPORT

נבחרת ישראל בכדורסל חזרה אתמול בערב לארץ אחרי שני משחקי הכנה בפורטוגל מול הנבחרת המקומית, והבוקר (חמישי) כבר הספיקה לערוך אימון ובו השתתף שחקנה של סקרמנטו קינגס, עמרי כספי.

עמרי כספי הגיע לישראל רק שלשום אחרי ששיחק במדי קבוצתו בליגת הקיץ בלאס וגאס, והבוקר כבר הקדים להגיע להדר יוסף ועבר עם עוזר מאמן הנבחרת, דן שמיר, על התרגילים עליהם עובדים בצוות המקצועי במהלך האימונים. בשנה שעברה ליגת הקיץ מנעה מעמרי כספי להצטרף אל הנבחרת.

מיד לאחר אימונה של הנבחרת בהדר יוסף הגיעו המאמן, אריק שיבק, בצוותא עם עמרי כספי למסיבת עיתונאים חגיגית.

אריק שיבק פתח את מסיבת העיתונאים והחמיא לעמרי כספי: "אני שמח מאוד שעמרי הצטרף. מהיום הראשון שאני בנבחרת אנחנו בקשר רצוף, בתקופות היותר טובות ובפחות טובות. אני שמח שעמרי חזר לעצמו, הייתה לו עונה מדהימה ב-NBA. אין לנו הרבה זמן אבל עמרי בחור חרוץ ואינטליגנט והוא יקלוט את הדברים שעבדנו עליהם. עמרי מגיע בכושר גופני, הוא התאמן ושיחק, ועל האיכויות שלו אין מה להרחיב. בנבחרת הוא ייצטרך לעשות מעבר למה שהוא עושה בסקרמנטו, הוא ייצטרך לתת אקסטרה בתפקידים שהוא לא רגיל אליהם".

המאמן הלאומי הוסיף לגבי כספי: "זה אימון ראשון של עמרי אחרי קרוב לשנתיים. הוא מכיר את המערכת, הוא בחור אהוד ואהוב ולא תהיה לו בעיה להשתלב במהירות. אנחנו עומדים לקראת קמפיין קשה וכל שנותר לנו זה לעבוד, להתאמן ולשחק".

לגבי יניב גרין אמר שיבק: "אני אראה את יניב, אנחנו נדבר ונתחיל להתאמן. נכניס אותו לעניינים לאט לאט, אני לא יכול להגיד שאני רגוע. אני מאוד קיצוני בדברים האלה ואני לא אסכן את בריאותו של אף שחקן".

אחריו התפנה עמרי כספי לומר מספר מילים: "אני מאוד שמח להצטרף לנבחרת אחרי קיץ מאוד מוצלח מבחינתי. התרגשתי מאוד לפני האימון, גם לראות את החבר'ה וגם לשוב לנבחרת, אנחנו מתחילים מסע מאוד קשה וזה יהיה עניין של עבודת צוות ולא של יחידים. אנחנו ננצח ונפסיד כיחידה, לא אני או המאמן ננצח בשביל הנבחרת. אנחנו נלחמים כולנו ביחד".

עמרי כספי נשאל על כך שהוא צפוי לשחק במספר עמדות, שאת חלקן הוא לא מכיר: "אני מכיר את כל החבר'ה, מהתקופה במכבי ת"א ומהנבחרת. אני משאיר לאריק את הרמה המקצועית והוא מחליט מי ישחק באיזה עמדה. כל מה שיבקשו ממני אני אעשה. אני פה בשביל לעזור לנבחרת".

כזכור, בעונה שעברה כספי שיחק בליגת הקיץ ונמנע ממנו להשתתף בנבחרת ישראל. על ההבדל הקיץ אמר: "מהרגע הראשון שהגעתי לסקרמנטו אמרתי שחשוב לי מאוד לשחק בנבחרת ישראל. בעונה שעברה היה חשוב להם מאוד שאני אשחק בליגת הקיץ ולראות שאני יכול להסתגל לליגה, אני שמח שהשנה הסתדר לי לשחק בשתי המסגרות ושסקרמנטו תומכת בי".

על מטרות הנבחרת אמר השחקן: "אני מקווה להוביל את הנבחרת אבל אני חלק מקבוצה. יש לנו מטרה להגיע לאליפות אירופה ונקווה שנעשה זאת ונהיה טובים גם שם. תמיד שיחקתי בנבחרות ואני אהיה כאן לעוד הרבה שנים קדימה. צריך להיכנס לקצב ולעזור לנבחרת לנצח, רק בזה אני מרוכז. הנבחרת שלנו מאוד מוכשרת, יש לנו שילוב נהדר של צעירים וותיקים, אנחנו מחכים ליניב גרין שיצטרף וזאת נבחרת שצריכה לרוץ כמה שנים ביחד".

כזכור, כל ההכנה כעת היא לקראת משחקי מוקדמות אליפות אירופה, כשהמשימה הראשונה תהיה בשני באוגוסט מול נבחרת איטליה. ביום שישי הקרוב בשעה 12:00 תערוך הנבחרת משחק הכנה מול נבחרת בלגיה. המשחק ייערך באולם הדר יוסף והכניסה לקהל חופשית.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק