לקשטן אין שום סיכוי בשכונה

דרור קשטן לא שם לב שהוא הכניס את עצמו למלכודת כי גם עונה טובה בבני יהודה, לא תיחשב כהצלחה. השאלה היא האם הוא יצליח לשרוד עד סוף העונה בבני יהודה

שבת 24 יולי 2010
דורון ברגר
יום חמישי, ה-22.7.10, לא ייזכר כאחד הימים המרגשים יותר בתולדות הכדורגל הישראלי.  בכיר באחת מקבוצות ליגת העל נעצר בעוון החזקת סם וקבוצה אחת מבכירות ליגת העל נעצרה על-ידי קבוצה אירית, לפני הכסף הגדול שבמפגש מול יובנטוס.

שיהיה ברור - בני יהודה היא בכלל לא בליגה של שמרוק. היא בליגה איכותית ממנה בהרבה. בני יהודה היא קבוצה מקצוענית שחלק משחקניה נמצאים בנבחרות השונות של ישראל, נבחרת שמדורגת פחות או יותר באותו המקום בו נמצאת אירלנד. 

הבעיה היא שלהבדיל ממה שחזי מגן אמר, הליגה האירית ממש לא בנויה משחקני הנבחרת. הליגה האירית היא על גבול ליגת חובבים. שחקני הליגה לא יכולים להפוך למסודרים בחיים ממשק בלבד, וכל שחקן שעולה מעל הרמה הממוצעת עוזב את המדינה לטובת אנגליה או סקוטלנד, אפילו לליגות המשנה. הנבחרת האירית מורכבת כמעט כולה משחקני הליגה האנגלית והסקוטית, בטח לא על משחקני שמרוק רוברס.

דרור קשטן החליט משום מה להיות מאמן בני יהודה. לקשטן אין שום סיכוי להצליח בשכונה. המקומות הראשון והשני, כמו גם השלישי, סגורים כמעט בוודאות. הסיכוי שלו להתקדם מקום נוסף עם בני יהודה מעבר למה שהיא סיימה בבני יהודה הוא כמעט בגדר אפסי. אפילו בגביע, בני יהודה מיצתה את עצמה בעונה שעברה כשהגיעה עד הגמר. באירופה היו הזהובים על סף העפלה לליגה האירופית. סביר להניח שקשטן לא האמין שעם שלו מנשה, עם כל הכבוד לו, יוכל לעבור בהמשך את ליברפול או יובנטוס.

נכון, זו רק פתיחת העונה. משה ביטון נפצע והקבוצה כמעט ולא התחזקה, אבל כמו שבני יהודה נראתה מול ירבאן ומול שמרוק, די ברור שלקשטן ישנה עוד המון המון עבודה.

קשטן היה צריך לעשות בחירה מרתקת יותר. עם הפועל באר-שבע מקום רביעי היה נחשב הצלחה, אפילו עם מ.ס אשדוד. קשטן גם יכול היה לנסות לאמן קבוצות כמו בני סכנין או הפועל חיפה, ולנסות להגיע איתן לפלייאוף העליון. הוא בחר בחממה של חזי מגן, עם שחקנים שהתרגלו למנטליות מסוג אחר לגמרי. 

קשטן כמעט ולא אימן אצל אחת מקבוצות הלא בכירות בליגה ב-20 השנה האחרונות. יש לו מיני קדנציה אי שם בשנות ה-90 בהפועל חיפה, שהסתיימה בפיטורים, וחצי עונה בהפועל פ"ת, אז עדיין של מאיר שמיר. ההתנסות לאמן אצל קבוצה עם תקציב בגודל בינוני עשויה לגרום למאמן המעוטר והנערץ לסיים את דרכו כבר באמצע העונה.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק