יוחאי הלוי סיים במקום ה-11

אליפות אירופה: הופעה מרשימה של אלוף ישראל בקפיצה משולשת הסתיימה הערב עם 16.43 מ' ומקום 11 בגמר. גזצ'או סיים 20 בחצי הגמר בזמן של 13:55.97 דק'

יום חמישי 29 יולי 2010
מערכת TELESPORT

 זו אולי קלישאה עתיקת יומין, אבל קשה שלא לסכם את הופעתו של יוחאי הלוי בקפיצה המשולשת כמכובדת ביותר. אם נאמר כי בעצם עלייתו לגמר הוא כבר עשה את שלו, הקופץ הישראלי לא הסתפק בהופעה בגמר וניסה לשבור לפחות את שיאו האישי.

נגד רוח פנים של 1.5 בקפיצה הראשונה ו-1.3 בשנייה, הוא השיג תוצאה זהה של 16.39 מ' שדירגה אותו במקום העשירי. לקראת הניסיון השלישי הוא ירד למקום ה-11 אחרי שדונאטו, האיטלקי המאכזב של הגמר, קבע 16.54 מ' ועבר את הלוי. דווקא בקפיצה השלישית, ובדיעבד האחרונה, שהייתה נגד רוח פנים של 1.9, הלוי עלה על הקרש בצורה מושלמת וקפץ 16.43 מ', אבל לא הצליח להתקדם בדירוג.

פיליפס איידוהו הבריטי נתן בניסיון הרביעי שלו את קפיצת חייו ושבר את שיאו האישי עם 17.81 מ' שהעניקה לו את הזהב, לפני מריאן אופראה הרומני שקבע בניסיון החמישי 17.51 מ' – תוצאת השנה שלו. בארד זכה טדי טאמגו הצרפתי עם 17.45 מ'.
 
יוסף גזצ'או ושאר רצי חצי גמר ה-5,000 מ' לא ציפו לגשם באמצע הריצה שלהם. זו אולי הסיבה שהריצה במקצה הראשון בו השתתף הישראלי, נראתה לפרקים, ומבלי לפגוע באף אחד, יותר כמו מסע הלוויה מריצת חצי גמר במעמד האירופי המחייב.

למרות ששיאן ישראל היה אחת התקוות לגמר באליפות אירופה, הוא נגרר, באופן כמעט טבעי אחרי הטקטיקה של כל הרצים, ולאחר הקילומטר הרביעי הוא עוד נראה סביר. אבל כבמקצה שלך נמצאים שני אתיופים מצוינים, גם אם מייצגים את אזרבייג'אן וספרד, ואלוף אירופה הטרי במרחק הכפול, שגם הוא סומלי שרף עבור בריטניה, היה ברור שבקילומטר האחרון, בקצב של 2:30 דק', גזצ'או לא יוכל לעמוד.

גזצ'או בן ה-35 סיים את הריצה בזמן של 13:55.97 דק', איטי ב-15 שנ' מהישג השנה שלו, וב-24 שנ' משיאו האישי והישראלי. התוצאה הספיקה לו למקום ה-11 במקצה שלו ו-20 בכללי, מבין 28 הרצים שזינקו.‏

ביום שישי ב-11:00 תתחיל ההופעה הנשית של המשלחת הישראלית כשאירינה לנסקי תרוץ במסלול השישי במקצה הראשון במוקדמות ה-100 מ' משוכות יחד עם 6 רצות נוספות. אומנם שיאה האישי (12.80) מדורג שני במקצה, אחרי יאניט הטורקיה עם 12.74 שנ', אלא שהטורקיה קבעה את התוצאה הזו השנה. ארבע רצות במקצה שלה קבעו השנה תוצאה טובה מזו של הישראלית בת ה-39, ובהתחשב בעובדה שמכל אחד מארבעת המקצים עולות 3 הראשונות, אליהן יצטרפו 4 המפסידות המהירות ביותר, עלייה של לנסקי לחצי הגמר תיחשב בהחלט להישג מצוין.

דניאל פרנקל ומעין פורמן יראו את הריצה של לנסקי בזמן החימום האחרון ליד מזרני הקפיצה לגובה, שכן, חמש דקות לאחר ריצתה, השתיים יוצגו בתחרות המוקדמות של הקפיצה לגובה. שיאנית ישראל הטרייה, פרנקל, שובצה לקבוצה א' יחד עם ולאסיץ' האחת והיחידה ורות בייטיה מספרד. בין 13 הקופצות בקבוצה זו, רק הקרואטית והספרדייה עברו את מחסום ה-2 מ' השנה. לעומת זאת, חמש קופצות לא עשו השנה את התוצאה של הישראלית.

גם בקבוצת 13 הנשים השנייה, בה נמצאת מעין פורמן, רק שתיים עברו 2 מ' השנה – אריאן פרידריך הגרמנייה ואנתוניאטה די מרטינו האיטלקייה. עם שיא אישי ותוצאת שנה של 1.89 מ', פורמן ועוד שלוש נשים מגיעות כאנדרדוגיות ברורות. גובה הכניסה האוטומטי לגמר עומד על 1.92 מ' וכל מי שתעבור אותו תהיה שם ביום ראשון בערב. במקרה שפחות מ-12 קופצות יעברו את הגובה הזה, המספר הזה יושלם ע"י לפי דירוג הקופצות הבאות.  

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק