לעשות ריסטארט על איגוד הכדורסל

מולי קצורין נכנס לתפקידו כיו"ר האגף המקצועי באיגוד הכדורסל וזה הזמן להחליף את כל מי שעוסק בנבחרות השונות שהן לא הנבחרת הבוגרת. כ"כ הרבה כישלונות מחייבים שלל עריפת ראשים

יום ראשון 01 אוגוסט 2010
דורון ברגר
בקיץ שעבר עולם הכדורסל געש. זה היה אחד הקייצים הגרועים בתולדות הכדורסל הישראלי. בזה אחר זה קרסו כל נבחרות הכדורסל בכל הגילאים, גברים ונשים, והידרדרו אחד אחרי השנייה לדרג ב'.

לשיא הגיעו הדברים לאחר שהנבחרת הבוגרת, ששאפה להשיג את הכרטיס לאליפות העולם, הפסידה לכל המשחקים באליפות אירופה, והשבוע היא נאלצת להתחיל משחקי מוקדמות במקום להתכונן לאליפות העולם בטורקיה.

הכישלונות הרבים גרמו לראשי איגוד הכדורסל לקבל החלטה, שבראשה מינוי מולי קצורין לראש האגף המקצועי באיגוד הכדורסל. קצורין, שמתחיל את עבודתו היום, אמור לבנות מחדש את מה שנהרס בשנים האחרונות. 

הכניסה של קצורין לתפקיד היא אולי הסיבה לכך שקצת לא שמנו לב מה קרה כאן בקיץ האחרון. בזה אחר זה המשיכו נבחרות הכדורסל להתבזות גם בדרג ב', גברים, נשים וטף. מתברר שהכישלון קם על יוצרו ואחרי שחשבנו לפני שנה שיותר גרוע כבר לא יכול להיות, הרי שיש מי שהצליח לעשות את הדברים אף גרוע יותר. 

נבחרת העתודה, שקיבלה הזדמנות פז לחזור לדרג א', נכשלה באופן מוחלט, כמו גם נבחרת הנשים. בשבוע האחרון בנינו רבות על נבחרת הנוער וקיבלנו סטירה בפרצוף. 

לכאורה, הנוער קיבל את התנאים הטובים ביותר. ישראל אירחה את אליפות אירופה דרג ב'. גם היריבות לא היו מן הסתם אריות היבשת, אבל זה נגמר בהפסד מביך לפינלנד שהותיר אותנו בדרג השני. 

זה לא נעים לקרוא לפיטורי מאמנים. רובם ככולם מפרנסי משפחות, רובם ככולם מרוויחים שכר שבטח לא מאפשר להם לגמור את החודש בכבוד, אבל האמת חייבת להיאמר משהו רקוב בממלכת איגוד הכדורסל, משהו רקוב בשיטות האימון, וכל מי שהיה שייך לפרסה הזאת בשנתיים האחרונות לא יכול להמשיך. דני פרנקו, למשל, באמת איש מקצוע מעולה, נכשל פעמיים בשתי הזדמנויות שונות עם נבחרת הנוער. גם עבורו עדיף שיפנה את מקומו, כי זה פשוט לא רציני להמשיך ולתת לו להיות מופקד על המחדל.

משהו רע מאוד עובר על הכדורסל הישראלי בשנים האחרונות. הליגה אמנם מתוחה, אבל קבוצות קורסות כלכלית והנבחרות בתקופת שפל. לקצורין יש הרבה מאוד עבודה ולמעשה המסקנה הכמעט יחידה היא שאת כל איגוד הכדורסל צריך לבנות מחדש. עם אנשים אחרים, עם קו חשיבה שונה לחלוטין. אחרת נתרגל כולנו להיות אי שם במרכז דרג ב', וכבר הוכחנו בעבר שמקומינו לא בדרג השני.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק