אף שחקן לא גדול יותר מהמועדון

מיץ' גולדהאר, הבעלים הקנדי של מכבי ת"א ערך היום מסיבת עיתונאים כדי להודיע על מינויו של איווניר ולהסביר את פיטוריו של נמני: "אבי איש נפלא ונהניתי לעבוד איתו, אבל הוא צריך לשאת באחריות". איווניר: "מודה שנתנו לי הזדמנות"

יום שני 10 ינואר 2011
ארז דיקפלד
 מכבי ת"א כינסה היום מסיבת עיתונאים אחרי הפיטורים של אבי נמני ומינויו כבר אתמול של מוטי איווניר, כוכב העבר למאמן הקבוצה.

מיץ גולדהאר, הבעלים הקנדי של מכבי היה כמובן הדמות המרכזית במסיבת העיתונאים והגיע כדי לענות על השאלות. גולדהאר פתח ואמר: "אני גאה להציג את מוטי איווניר, מאמנה החדש של מכבי ת"א. אני פה כדי לענות לכם על כל שאלותיכם, אבל אני שומר לעצמי גם את הזכות לא לענות".

גולדהאר, נשאߜ על אופן הפיטורים של נמני (בפלאפון) וענה: "זה לא היה אפשרי עבורי להגיע לארץ. היו שתי אפשרויות מבחינתי לפטר את אבי. הראשונה היא שאבי יבוא לקנדה וזה לא ריאלי לבקש ממנו לבוא לקנדה. יכלתי לשלוח את ג'ק או עוזי אבל כולם היו בת"א. אבי יודע ואני יוӓע שאבי יודע שעשיתי זאת בכבוד".

על הבחירה באיווניר אמר גולדהאר: "ההחלטה למנות את איווניר היתה גם בשל ההיסטוריה שלו במכבי ת"א. אבל הבחירה היא לא רק בשל ניסיונו אלא גם בשל אופיו של איווניר. המאמן הזה התחיל מלמטה, עבד עם מחלוקות הנӕער. לאיווניר יש מוטיבציה גדולה להיות מאמן מכבי ת"א. התרשמתי מהמחוייבות שלו והערכים שלו. אין קיצורי דרך, איווניר יביא הצלחה דרך עבודה קשה".

גולדהאר, נשאל מדוע איווניר הוחתם רק לחצי שנה ולא על חוזה ארוך טווח: "איווניר יודע שהמשרה̠הזו קשה מאוד ואם יוכיח את עצמו הוא יוביל את המועדון קדימה הרבה שנים".

על אבי נמני אמר גולדהאר: "אני בעצמי מעריץ את אבי נמני. אני אוהב את אבי נמני והיה לי כיף לעבוד איתו. אבל אמרתי לו שאף אחד לא יותר גדול מהמועדון הזה מכבי ת"א. ߔראיתי לו את הערכתי אבל מאמנים צריכים לקחת אחריות על תפקודם וגם אבי נמני".

על הציפיות מאיווניר, אמר גולדהאר: "הציפיות שלי קשורה להופעות על המגרש ולגישה. לא לתארים ולא לאליפויות. אני רוצה שחקנים שנותנים את הכול בשביל מכבי. אם נסיים במߧום החמישי והשחקנים ידממו מאפם, אני מעדיף את זה מאשר לסיים גבוה יותר עם חולצות נקיות".

אחרי גולדהאר, התייצב מוטי איווניר המאמן החדש ואחרי שסיים לשבח את רוני לוי שהתמודד מולו על התפקיד ולאנשי ההתאחדות לכדורגל וערוץ הספורט ۩ם עבד הוא אמר: "היה חשוב לי מאוד להיות מאמן מכבי ת"א. כל הקריירה חיכיתי לרגע הזה".

איווניר הוסיף: "צמחתי מלמטה. התחלתי את קריירת האימון שלי בבית"ר ב"ש וחיכיתי ליום הזה שבו אקבל מועדון גדול, בטח שמועדון כמו מכבי תĦquot;א שהוא אולי הגדול ביותר וגם מועדון שגדלתי בו. זה שהגעתי לכאן זה משמח, אבל להצליח כאן זה הכי חשוב".

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק