מישל דיין הוא דווקא מאמן מצוין

כל מי שהעביר צחוקים על מועמדותו של המאמן הירושלמי לאימון הנבחרת הצעירה כנראה לא יודע איזה שחקן ענק הוא היה ואיזה מאמן הוא היום. רק פוליטיקות מחורבנות מבית היוצר של המאפיה התל אביבית מנעו ממנו להפוך לאגדת כדורגל

יום חמישי 05 אוגוסט 2010
שלמה חסיד
ביום רביעי, כשראיתי בטלויזיה את הפנים המבוישות של מישל דיין, שבא לשמש קישוט בועדת האיתור של ההתאחדות, בערתי מזעם והרגשתי כמו דוד לוי שנדחק לשביעיה החמישית במרכז הליכוד . הדבר הראשון שעשיתי היה לעשות למישל  אס.אם.אס ברבע ל-12 בלילה, שעה שבה בירושלים הציפורים כבר נוחרים על העצים. מיד אחרי זה התפניתי לכתוב על זה בלוג.

אז קודם כל ולפני הכול, אין לי דבר וחצי דבר נגד מינויו המוצדק של גיא לוזון למאמן הצעירה. כבר הבעתי את דעתי בבלוג הזה שלוזון הוא מאמן מצוין. תשאלו בבני יהודה והם יגידו לכם שהם מתגעגעים אליו, אפילו שהם כרגע מאומנים על ידי אחד המאמנים הטובים ביותר בהיסטוריה של הכדורגל שלנו.

עכשיו לגבי מישל. כל מי שגיחך כאשר השם שלו עמד כמועמד לאימון הצעירה, הוא בור ועם הארץ בענייני כדורגל, ואני במקומו הייתי מתבייש להראות את הפרצוף שלי במגרשים. מישל דיין אמנם נולד בקטמונים, הוא אמנם גר עד היום בירושלים, יש לו ח' וע' בדיבור, ונכון שהוא מנשק את המזוזה בכניסה לבנין ההתאחדות - כפי שהראו אתמול בטלויזיה - אבל כל זה לא הופך אותו למועמד פחות טוב לאמן בצעירה.

מישל, למי שלא יודע, היה כוכב ברמה של מלמיליאן או סיני, רק בלי היחסי ציבור שלהם. ציון מרילי סידר לו בזמנו חוזה במכבי חיפה הגדולה שרדפה אחריו, אבל מישל הודיע שהוא לא עוזב את הבית שלו בהפועל ירושלים. בית"ר ירושלים הגדולה הרכינה ראש וביקשה ממנו להצטרף אליה כמחליפו של אורי שהלך לעשות בלטות במכבי ת"א, אבל מישל הודיע שהוא בחיים לא יחצה את הכביש. גם הפועל תל אביב הציעה לו סכומים מטורפים שיכלו לסדר אותו עד היום הזה, אבל מישל הודיע שהוא נולד בהפועל ירושלים וימות שם. זה סמל אמיתי. נכון שהנאיביות הירושלמית שלו גרמה לו לטעות לכל אורך הדרך בבבחירת הקבוצות שלו, אבל זה מישל ואין מה לעשות. בעייני זה הקסם שלו. 

עד היום אוהדי הפועל קטמון רואים בו את הסמל הבלתי מעורער שלהם, ובצדק. כי כשמישל היה כוכב בהפועל ירושלים, הדרבי מול בית"ר בימק"א אמנם התחיל באפס-אפס, אבל אף אחד לא יכול היה לדעת איך הוא יגמר. במו עייני ראיתי אותו שולח את שוערנו האמיץ יוסי מזרחי להתאבדויות על כדורים אבודים על אדמת הטרשים של ימק"א. ואיזה בעיטות היו לו למישל, כל בעיטה טומהוק.

מישל בהפועל ירושלים היה היורש החוקי של אלי בן רימוז',  שהיה ללא ספק גדול כדורגלני ישראל בכל הזמנים, ורק העובדה שנולד ירושלמי מנעה מכלל הציבור להיחשף לביצועיו המרגשים אה-לה פלה.

ולא רק שחקן גדול מישל היה, אלא גם מאמן מצוין. תשאלו בקריית שמונה, והם יגידו לכם איזה טעות של טירון עשה איזי שרצקי כשגירש אותו באמצע העונה כשהקבוצה היתה במרכז הטבלה  ושיחקה כדורגל שוטף. מאותו רגע החלה ההידרדרות שעלתה לקריית שמונה במקומה בליגת העל. כי כמו שאומרים אצלנו בירושלים: יש אלוהים, הוא רואה את הכול, גם בקריית שמונה יש לו סניפים, ומתברר שהוא גם ספץ בכדורגל ישתבח שמו לעד.

אז לפני שהעיתונאים התל אביבים השנונים מעבירים צחוקים על מישל, כדאי שיקחו כמה שיעורים בהיסטוריה ולא יטעו לחשוב שמי שלא גר באיזור חיוג 03 לא ראוי לאמן כדורגל.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק