לוי: איבדנו את השקט שלנו

הליגה האירופית: המאמן אלישע לוי סיכם את ההדחה מאירופה: "שיחקנו לא טוב". מכבי חיפה הודחה והושפלה בשלב מוקדם מאירופה לאחר מהפך אדיר של דינמו מינסק שניצחה 1:3 בבית (2:3 בסיכום)

יום חמישי 05 אוגוסט 2010
אייל כהן

במכבי חיפה מסרבים להאמין כי העונה האירופית הסתיימה כבר בתחילת אוגוסט. לאחר ההשפלה בבלארוס מול מינסק, השחקנים בחיפה נותרו דקות ארוכות סגורים בחדר ההלבשה וניסו לעכל את ההדחה המוקדמת. 

בנוסף להדחה מהליגה האירופאית, ישנו ההיבט הכלכלי שעומד על הפסד של כ-20 מיליון שקל עבור המועדון. 

אלישע לוי, מאמן מכבי חיפה סיכם במשפט את הבושה במינסק: "איבדנו את השקט אחרי השער השני.שיחקנו לא טוב ולא נכון". 

נשיא מכבי חיפה, יענק'לה שחר אמר בחדר ההלבשה: "הפסדתם לקבוצה פחות טובה, לא נתתם את הנשמה. תחשבו טוב טוב על מה לא עשיתם כדי לנצח כאן היום".

מי שיותר מאוכזב מההפסד, זה הקהל של מכבי חיפה שמרגיש נבגד לאחר סיום העונה שעברה ואובדן האליפות וכעת ההדחה המוקדמת מאירופה.

מוקדם מהצפוי: חיפה הודחה מאירופה

השפלה בירוק - כך ניתן לכנות את המשחק המביש של מכבי חיפה בבלארוס לאחר שהוליכה משער של דבאלשווילי וחטפה שלושה שערים בתבוסה 3:1 נגד דינמו מינסק והמסקנה: הדחה מוקדמת מאירופה. 

ההדחה מאירופה היא לא רק מהיבט כלכלי ואיבוד מספר מיליונים טובים עבור יענק'לה שחר, היא גם השפלה למועדון הירוק, שנחשב למוביל ביותר בישראל בזירה האירופית ואף מול יריבה שנחותה ממנה בהרבה. 

כעת יצטרכו במכבי חיפה לעשות בדק בית במיוחד לכיוון ההגנה, שנראתה מבויישת אל מול השחקנים הדיי אנונימים, שכעת הפכו לכוכבים על חשבון מכבי חיפה.

מהלך המשחק:

הפתיחה הייתה שייכת למארחת, שהחלה ללחוץ על ההגנה של מכבי חיפה. בפתיחה המשקוף של חיפה מנע שער בטוח למינסק. 

לאחר מכן חיפה נכנסה למשחק, כאשר קטן מכניס כדורים לרחבה. בדקה ה-22 דבאלשווילי הגיע למצב קורץ, אך החמיץ מקרוב. שתי דקות לאחר מכן רפאלוב מצא עצמו מול השוער, ניסה להקשית אבל השוער הדף. 

גול! בדקה ה-27 התקפה נהדרת של מכבי חיפה, הכדור הגיע לולדימיר דבאלשווילי בתוך הרחבה, ששלח כדור מדוייק פנימה - 0:1 לחיפה. 

גול! היתרון של חיפה החזיק בדיוק 8 דקות, עד שסטראקהנוביץ' המקומי דאג להכניע את אמיר אדרי ולקבוע 1:1 במינסק. 

גול! במחצית השנייה מינסק המשיכה ללחוץ ובדקה ה-54 לאחר שני חילופים בחיפה, הצליח פוטיליו לקבוע מהפך - 1:2 למינסק. עוד שער וחיפה מחוץ לאירופה. 

גול! ממש בתוך תוספת הזמן של המשחק, ההגנה החיפאית לא עמדה מול הבליץ של דינמו מינסק שכבשה את השלישי מרגלי פוטיליו הנהדר - 1:3 לבלארוסים, חיפה מחוץ לאופ"א.

מכבי חיפה: אדרי, משומר, קאנוטו, מימון, מסיללה, בוקולי, קולמה, גולסה (אדריאן סילבה, 52), רפאלוב (עלי עותמאן, 54), קטן, דבאלישווילי (תומר חמד, 75)

תמונה: באדיבות האתר הרישמי - מכבי חיפה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק