הוא שחקן ל-15 דקות

עולם הכדורסל באירופה נדהם מהחתמת שחורציאניטיס במכבי. אבל האם הוא יסחוב את הצהובים להצלחות? מומחי הכדורסל שדיברנו איתם מנסים להתנבא

יום שישי 06 אוגוסט 2010
שלמה חסיד
 מכבי תל אביב וסופוקליס שחורציאניטיס הדהימו את כל הכדורסל האירופי כשחתמו על חוזה לעונה הבאה. 

שחורציאניטיס, חתם לשנתיים במכבי ת"א. הסנטר בן ה-25, המכונה "בייבי שאק" ומתנשא לגובה של 2.06 מטרים, יחזק משמעותית את הקו הקדמי של הצהובים לקראת העונה הבאה.

שחורציאניטיס, בן לאב יווני ואמא קמרונית, נולד בקמרון והיגר ליוון בגיל צעיר. הוא החל לשחק כדורסל באריס סלוניקי ובארבע העונות האחרונות שיחק בסגנית אלופת יוון ואירופה אולימפיאקוס, בן השאר גם אצל פיני גרשון שלא ממש העניק לו אשראי.

בכלל, קשה לומר שהסנטר הענק הוביל את אולימפיאקוס להישגים גדולים ביוון ובאירופה. הוא לא זכה באליפות ביוון, או ביורוליג, וכלל לא ברור האם דווקא שחורציאניטיס הוא האיש שיצליח להביא למכבי את ההצלחות הגדולות שהיא רוצה, או שמדובר בעיקר בגימיק שיווקי? יצאנו ובדקנו.

מוטי דניאל, כוכב העבר של הצהובים, מסכים ש"זו בהחלט ההחתמה הכי מעניינת שמכבי עשתה בשנים האחרונות. ברור לגמרי שהוא שחקן ל-15 דקות מקסימום כי אין לו כושר ליותר מזה והוא גם עושה הרבה עבירות.  מכבי מעולם לא הביאה זר ל-15 דקות ונראה אם הוא יעמוד ביעדים".

והוא יעמוד?

"אם הוא במשקל הרצוי ובכושר הרצוי הוא שחקן שיכול לקחת את מכבי רחוק. השאלה הגדולה אם אפשר להשאיר אותו בפוקוס לאורך זמן. לבלאט תהיה לא מעט עבודה איתו אבל דיוויד בנוי לזה".

אריק קריין, סוכנו של שחורציאניטיס, מבטיח: "ימכבי מקבלת את השחקן בשיא הכושר שלו, ולראיה הסטטיסטיקה העדכנית שלו בנבחרת יוון. זה שחקן סופר מלהיב עם יכולות גבוהות מאוד ומהבחינה הזאת מכבי בדקה היטב את הסחורה לפני שלקחה".

 אתה גם הסוכן של פיני גרשון. מה לא עבד ביניהם באתונה?

 "זה היה לפני ארבע שנים. מאז עברו על סופו הרבה דברים והוא התבגר. היום הוא מקצוען אמיתי ובא לתת תמורה מלאה לכסף ששולם עבורו. הכול יהיה מאה אחוז".

אלי דריקס, מנכ"ל מכבי, מרוצה: "כל מי שאומר שעשינו החתמה שיווקית סתם מקשקש. כל ההיכל כבר מכור למנויים,  וגם הספונסרים כבר סגורים. שחורציאניטיס זו החתמה נטו מקצועית, ואני בטוח שהוא יספק את הסחורה".

מה דעתך עליו ברמת הכדורסל?

"הבאנו שחקן שכולם יודעים מה היכולות שלו. דיוויד בלאט יוציא ממנו את המיטב ומכבי תקבל שחקן מהרמה הגבוהה ביותר. אני בטוח שהאוהדים שלנו ייהנו ממנו. יהיה מעניין מאוד".

אריאל בית הלחמי, מומחה גדול בענייני כדורסל, מסכם: "נדהמתי לשמוע שמכבי הביאה אותו. זו בהחלט קפיצת מדרגה מבחינתה. אני לא זוכר מתי באחרונה מכבי הביאה סופרסטאר כזה וכל הכבוד לה. היא תצטרך לשנות את כל שיטת המשחק שלה בגללו כי ב-15 דקות שהוא משחק הכול הולך אליו והוא עושה נקודות בטוחות ואף אחד לא יכול להתקרב אליו".

במכבי אומרים שזה לא מהלך שיווקי

"אולי בהסתכלות לעונה הזאת זה לא שיווקי, אבל מכבי גם חושבת על השנה הבאה, ורק הצלחות בשנה הנוכחית יביאו את הקהל גם בעתיד וכך גם לגבי הספונסרים. אין היום בספורט החתמות גדולות בלי ערך שיווקי. הכסף היום דומיננטי".

צילום: MACCABIFANS
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק