ההזדמנות הגדולה של הפועל תא

אם הפועל אלי טביב רוצה להגשים את החלום שלו, הפועל ת"א חייבת להעפיל לליגת האלופות. אז תגיע ההזדמנות הגדולה של הפועל ת"א להפוך למועדון הגדול בישראל

שבת 07 אוגוסט 2010
דורון ברגר
הנה נתון שמעטים יודעים ומכירים, למרות שהוא חשוף לכל: ליגת הכדורגל בישראל קיימת כבר עשרות שנים, אולם הפועל תל-אביב היא הקבוצה היחידה מבין הגדולות שמעולם לא זכתה בשתי אליפויות ברציפות. 

מאז קום המדינה הצליחו כל הקבוצות הבכירות של הכדורגל הישראלי לזכות ביותר מאליפות אחת ברצף: מכבי תל-אביב, מכבי חיפה ובית"ר ירושלים. אפילו קבוצות הדרג השני הצליחו לעשות זאת- הפועל פ"ת, הפועל באר-שבע  רק הפועל ת"א לא הצליחה מעולם לזכות בשתי אליפויות ברצף.

האם בעונה הקרובה זה ישתנה? הרבה תלוי במשחקים מול רד-בול זלצבורג. שיטת המשחקים החדשה של מוקדמות ליגת האלופות, אותה יזם מישל פלאטיני, נועדה בדיוק בשביל מועדונים כמו הפועל ת"א. פלאטיני הבין שעלול להיווצר פעם ענק בין קבוצות הדרג השני לאירופה לקבוצות הדרג השלישי והרביעי ולכן העניק לקבוצות הדרג השלישי והרביעי להעפיל לליגת האלופות בצורה נוחה, לזכות בכמה מיליוני יורו ולשדרג את עצמן כמה שיותר קרוב לדרג השני.

שיטת המוקדמות לא נועדה בשביל קבוצות כמו אקטובה, שבכל מקרה לא יכולות להתייצב לצד קבוצות כמו פנרבחצ'ה או מארסיי, אלא בשביל קבוצות כמו הפועל ת"א ומכבי חיפה. למכבי חיפה בעונה שעברה ניתנה ההזדמנות. היא קיבלה מאופ"א מעל 60 מליון ש"ח על ההשתתפות בליגת האלופות, אולם העדיפה לרכוש באמצע העונה חלוץ כמו סאדאת בוקרי, ולא חלוץ כמו אליניב ברדה, שיכול היה להכריע את האליפות לזכות הירוקים.

כל מי ששוחח עם אלי טביב לפני קצת פחות משנה הבין כי המטרה שלו היא אחת - להיות בליגת האלופות, להיות בליגה של הבעלים הגדולים של הכדורגל הישראלי. טביב רוצה שיזכרו אותו באותה נשימה בה זוכרים משקיענים גדולים כמו יעקב שחר ולוני הרציקוביץ'. לא כאחד שיותר קרוב לליגה של חזי מגן או אלי זינו. טביב אמר אז כי הליגה האירופאית כלל לא מעניינת אותו, אלא רק הליגה של הגדולות ביותר. נכון, אלי גוטמן היה נשאר במועדון גם אם הקבוצה לא הייתה זוכה באליפות, אבל זה היה רק בגלל ההצלחה האדירה של הפועל בליגה האירופית ובשל העובדה כי מכבי חיפה נראתה באמת בלתי ניתנת לעצירה.

לכן, עבור טביב, הפועל ת"א חייבת לעבור את רד-בול זלצבורג. עם הפועל ת"א תעפיל לליגת האלופות, יכסה אלי טביב את כל השקעתו במועדון בשנה האחרונה. הפועל תוכל לא רק להציע חוזים מודרגים לשחקנים כמו אניימה, ורמוט ודה-סילבה, אלא אף תוכל לחזק את עצמה בשחקני הגנה טובים יותר וליצור תחליפים סופר הולמים ברגע שבן סהר או חלוץ אחר יחליטו לעזוב.

מדובר בהזדמנות כמעט יוצאת דופן, שניתנה כאמור בעונה שעברה למכבי חיפה. טביב יצטרך אז לממש את הבטחתו ולהפוך את הפועל ת"א לקבוצה הגדולה בישראל. הפועל ת"א החלה לפני עשור במסע האירופאי המדהים והפכה, ביחד עם מכבי חיפה, לאחת משתי הנציגות היחידות הקבועות של ישראל באירופה. זה יהיה גם מבחן עבור אלי טביב. האם הוא ילך על הכסף הגדול באמת של העפלה לשלב השני בליגת האלופות ולהפוך את הפועל ת"א למשהו בסגנון רונזבורג של נורבגיה, או שלא יהיה לו את האומץ להביא לשם תותחים בכמה מיליוני דולרים, דבר שאמנם נוגד לחלוטין את מה שמאמינים בו אוהדי האדומים, אבל יהפוך את אלי טביב לא רק לאחד הבעלים היוקרתיים שהיו כאן, אלא גם לבכיר שביניהם. 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק