לא ברור מי יעניק את הגביע

ביום חמישי יערך גמר גביע המדינה בכדורסל. מאחר שהנשיא משה קצב בנבצרות לא ברור האם ממלאת מקומו תגיע להיכל נוקיה. ירמי אולמרט: יש לנו מספר מועמדים

יום ראשון 04 פברואר 2007
שלמה חסיד
המבוכה בעניין נבצרותו של נשיא המדינה משה קצב מגיעה גם לספורט. לראשונה מזה עשרות שנים לא יגיע נשיא המדינה למשחק גמר גביע המדינה כדי להעניק את הגביע לזוכה.

מחר יערכו שני משחקי חצי גמר הגביע (מכבי רמת גן- הפועל ירושלים, בני השרון- מכבי תל אביב), כאשר שתי המנצחות יתמודדו בינהם במשחק הגמר ביום חמישי.

מזה שנים נהוג שנשיא המדינה מגיע למשחק גמר הגביע של ענפי הספורט המובילים כדי להעניק את הגביע. בנוסף, רעייתו של הנשיא מעניקה את הגביע במשחק הגמר של הנשים.

אולם, כידוע, השבוע המצב שונה לחלוטין. עקב לוח הזמנים של ממלאת מקומו של הנשיא, דליה איציק לא ברור מי יעניק את הגביע . יו"ר איגוד הכדורסל ירמי אולמרט אמר הבוקר ל-TELESPORT: "דבר אחד בטוח וזה שלא משה קצב יעניק את הגביע. אני לא יודע מי זה יהיה ומי יזכה בכבוד. יש לנו מספר מועמדים ונחליט עליהם ביממה הקרובה".

ספאחיה: אין הבדל בין המשחק נגד ר"ג למשחק מול פנא

מכבי ת"א, הפועל ירושלים, עירוני ר"ג ובני השרון משלימות את ההכנות לקראת משחקי חצי הגמר שייערכו מחר. מכבי ת"א לא מקלה ראש בבני השרון, שמצידה רוצה להפתיע. גם בהפועל ירושלים נותנים כבוד ליריבה, ר"ג ומבטיחים שלא הולך להיות קל.

נבן ספאחיה, מאמן מכבי ת"א אמר לקראת המשחק מול בני השרון: "אנחנו מתכוננים. מבחינתנו אין הבדל בין המשחק מחר לזה שנגד פנא. בכל מקרה אסור לנו להפסיד. נבוא מוכנים, כולם יודעים עד כמה המשחק חשוב. יש לנו כבוד ליריבה ואנחנו מועמדים טבעיים לנצח".

דרק שארפ: "מצפה לנו משחק מאוד קשה. בני השרון היא יריבה מצמרת הליגה והיא בהחלט יריבה ראוייה. זה היה יכול להיות משחק הגמר. אסור להפסיד ונבוא כדי לנצח".

אפי בירנבוים, מאמן בני השרון: "אני גאה בשחקנים ובהנהלה שלי, הם עובדים מאוד קשה כדי להגיע למעמדים האלה. תודה לכולם".

ארז כץ, קפטן בני השרון: "אנחנו מאוד שמחים להגיע למעמד הזה. זה מרגש, כיף לחזור לחצי הגמר. אנחנו הולכים לשחק נגד אחת הקבוצות הטובות באירופה, בטח בשנים האחרונות. הם משחקים בבית שלהם. אנחנו רוצים היכל מלא ואווירה טובה. נעשה את המקסימום כדי שיהיה כדורסל טוב, אנחנו רוצים לנצח".

דן שמיר
, מאמן הפועל ירושלים: "לא תהיה אצלנו שום נפילת מתח. יש לנו כבוד מאוד גדול ליריבה. אני לא מתכוון לדבר על מכבי ת"א עד יום חמישי. ר"ג היא קבוצה טובה, היה לנו קשה נגדם במלחה. אנחנו בהחלט מכבדים אותם כקבוצה, וזה לא הולך להיות קל".

מאיר טפירו: "ר"ג קבוצה טובה, אנחנו בהחלט סופרים אותם. אנחנו שמחים להיות במעמד הזה. הכסף והתקציבים לא ישפיעו במעמד הזה. אנחנו נבוא מרוכזים ונחושים. אני מקווה שהשנה הגביע יילך למקומות אחרים".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק