לא הוגן להפיל הכל על המאמן

מכבי חיפה ערכה את מסיבת העיתונאים לקראת פתיחת העונה בהשתתפות יעקב שחר, איתמר צ'יזק, אלישע לוי ויניב קטן. אלישע לוי שוחח על הביקורת, שחר הוסיף: "לא מתחתי ביקורת על מכבי ת"א. הסגל לא הושלם"

יום רביעי 11 אוגוסט 2010
מערכת TELESPORT
מכבי חיפה ערכה הערב את מסיבת העיתונאים המסורתית לקראת פתיחת העונה, כשביום שבת היא תארח את הפועל חיפה בגביע הטוטו ובשבוע הבא, ככל הנראה ביום ראשון, תתארח במחזור הפתיחה של ליגת העל בבלומפילד מול מכבי תל-אביב. כזכור את העונה האירופית היא סיימה מוקדם מהצפוי, אחרי שהודחה בתוספת הזמן מול דינמו מינסק.

אל מסיבת העיתונאים המסורתית הגיעו נשיא הקבוצה, יעקב שחר, מנכ"ל הקבוצה, איתמר צ'יזק, המאמן אלישע לוי וקפטן מכבי חיפה, יניב קטן.

יעקב שחר פתח את מסיבת העיתונאים ואמר: "אנחנו מאוד גאים על השחקנים שלנו שעזבו לאירופה. אנחנו עדיין לא השלמנו את סגל השחקנים לעונה הקרובה, נערכו בו שינויים רבים. כבר עכשיו יש לא מעט שחקנים תוצרת בית שהצטרפו אלינו ואין לי צל של ספק שיהיה לנו סגל מאוד מוכשר. כפי שכבר אמרתי, יקח קצת זמן עד שהשחקנים החדשים יתערבבו ויציגו את מה שהם יודעים".

לגבי העימות עם מכבי ת"א ואביב בושינסקי בימים האחרונים, אמר יעקב שחר: "לא מתחתי ביקורת על אף אחד. אני אמרתי שגולדהאר עשה רק טוב לקבוצה שלו. כל אחד רשאי לעשות עם כספו מה שהוא רוצה. יש לכך השפעה על קבוצות אחרות כי השחקנים מגיעים בדרישות בעקבות זאת. אני לא מבין על מה המהומה".

על קצב מכירת המנויים, העומד על 4,500 מנויים נכון להיום, הוסיף: "זאת תעודת ציון לטובה לכל אוהדי המועדון. עם סגל שחקנים כזה או אחר הם רוכשים את כרטיס המינוי שלהם".

אלישע לוי בירך את פתיחת העונה החדשה וענה לשאלות: "אלו לא ימים קלים עבורי כמאמן. אלו בוודאי לא ימים קלים עבור המועדון שרגיל לסטנדרטים גבוהים מאוד. אני חושב  היה לנו יתרון גדול מאוד מול מינסק ואיבדנו אותו, ישנה אכזבה גדולה מאוד ובעקבות זאת הביקורת. זאת לא הפעם הראשונה שאני סופג ביקורת ועם מועדון כמו שלנו אי אפשר להימנע מזה".

המאמן המשיך ואמר על הביקורת בתקופה האחרונה: "אני חושב שאם מסתכלים אחורנית אנחנו הכרזנו על דרך מסויימת. מכבי חיפה צמודה לדרך שלה, מועדון כמו שלנו המטרות שלו הן להתמודד על תארים, לקדם שחקנים צעירים, לשחק כדורגל אטרקטיבי ולדעת להתחבר לקהל. שמשהו לא פועל תמיד יש ביקורת. הצלחנו להגיע לליגת אלופות ולזכות באליפות - אני לא מתחמק משום דבר על איבוד האליפות בשנייה האחרונה, הייתה לנו שנה מצויינת. אני לא מתווכח עם התוצאות וההשלכות שגרמו להדחה מול מינסק. זה לא הוגן להפיל עליי הכל. אנחנו מצליחים ונכשלים כקבוצה".

על עזיבתם של מספר שחקנים, ביניהם בירם כיאל שעזב רק בשבע שעבר, אמר אלישע לוי: "חלק מהעזיבות לא הפתיעו אותנו, חלקן היו בסמוך לפתיחת העונה. קבוצת כדורגל צריכה להתחדש כל הזמן ואני לא יודע אם זה מינוס. מטבע הדברים צריכים זמן וסבלנות ובסופו של דבר תהיה לנו קבוצה שלמה והיא תהיה טובה, חזקה, כזאת שתיצמד למדיניות של המועדון".

יניב קטן שוחח גם הוא לקראת התחלת העונה: "עברנו שינוי משמעותי, עזבו אותנו שחקנים דומינטיים, כאלה שהשפיעו על המגרש ומחוצה לו. בכל קבוצה בעולם שמחליפים ארבעה או חמישה שחקנים זה לא קבל לחבר את הקבוצה. יקח לנו זמן, יש לנו שחקנים טובים ואני בטוח שעם עוד קצת זמן אנחנו נתחבר ונהיה קבוצה מצויינת".

הקפטן סיכם בשם השחקנים הותיקים יותר: "צריך לעזור לשחקנים זרים, אנחנו השחקנים עם הטיפה יותר ניסיון צריכים להדריך אותם ולעזור להם בכל דבר, גם מחוץ למגרש. יש עוד ארבעה או חמישה שחקנים כמוני שנעשה את הכל בשביל לעזור, אני מאמין מאוד בקבוצה הזאת ובטוח שנתחבר ונהיה קבוצה טובה".

בינתיים נמשכת מכירת הכרטיסים לדרבי גביע הטוטו ביום שבת (18:30, קריית אליעזר). מחיר כרטיס בשערים 2-4 יהיה 40 שקלים ובכל שאר יציעי האצטדיון מחיר כרטיס יהיה 30 ש"ח. מכבי חיפה חנכה הערב את עמוד ה"פייסבוק" של המועדון, שם צפויים לאוהדי הקבוצה מספר הפתעות וכן אינפורמציה לגבי המועדון במהלך העונה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק