בני יהודה תועמד לדין משמעתי

בנתניה זעמו על התנהגות האוהדים ושלחו מכתב חריף: מר יאמר ואורחיו נעלבו עד עמקי נשמתם מהתנהגותם הפוגענית של אוהדי בני יהודה. וקסברגר לא רשם זאת בדו"ח השיפוט

יום ראשון 04 פברואר 2007
אשר גולדברג, עדי גלסקה

הגזענות במשחקי הכדורגל ממשיכה לשבור שיאים חדשים. בני יהודה, שאוהדיה הפנו קריאות גזעניות כלפי הבעלים של מכבי נתניה במשחק אתמול, תועמד לדין משמעתי ביום שלישי.

במהלך המשחק המדובר, אוהדי בני יהודה קראו לעבר יאמר "נאצי". יצויין כי יאמר ישב עם מספר אורחים מגרמניה ביציע הכבוד, וכששמע את הקריאות הוא החליט לעזוב את היציע מיד ולשבת עם אוהדי נתניה.

לירן וקסברגר, ששפט את המשחק ומספר החלטות שלו זוכות לביקורת, לא ציין את האירוע בדו"ח השיפוט. נתניה העבירה הבוקר מכתב חריף להתאחדות, וזו החליטה להרים את הכפפה ולהעמיד לדין את בני יהודה.

להלן תוכן המכתב שנשלח מהנהלת נתניה להתאחדות לכדורגל:

"בעקבות משחק הכדורגל שבנדון אותו אירח מועדון הכדורגל בני יהודה באצטדיון בלומפילד, הננו פונים אליכם בקשר עם אירועים חריגים ביותר, הנוגעים הן לעניין התנהגות קהל אוהדי בני יהודה והן לעניין רמת השיפוט, כדלקמן:

"מועדון הכדורגל בני יהודה בחר להושיב את נשיא מכבי נתניה ואורחיו בקרבה לקהל אוהדי בני יהודה, משיקוליו השמורים עמו. בפועל זכו נשיא המועדון ואורחיו (חלקם מגרמניה, ולא כולם יהודים) לקללות וגידופים ובהם הביטוי "נאצי". כן הושלכו לעברם חפצים, קליפות גרעינים ובוצעו לעברם יריקות. 

"אנו רואים עניין זה בחומרה רבה, קל וחומר כאשר נשיא המועדון הינו יהודי שעבר להתגורר בישראל מגרמניה ובחר לגדל בה את ילדיו, בין היתר, בשל גילויי אנטישמיות. מרבית משפחתו של מר יאמר אבדה בשואה ומר יאמר שהינו ציוני מסור תרם ותורם כספים רבים לשם הנצחת אסון יהדות אירופה בשואה. 

"מר יאמר ואורחיו (חלקם מגרמניה) נעלבו עד עמקי נשמתם מהתנהגותם הברוטאלית והפוגענית של אוהדי מועדון בני יהודה. ברור כי לו קריאות גזעניות, מעין אלו, היה מושמעות במשחק כדורגל של קבוצה ישראלית מול קבוצה בחו"ל, אמות הסיפים היו רועדות, ומן הסתם ההתאחדות לכדורגל בישראל הייתה עומדת בראש מאבק זה. 

"לכן, אנו סבורים כי נאה דורש נאה מקיים. בהתאם לכם, נבקש כי תטפלו בדחיפות בעניין זה בבחינת יראו וייראו! 

"אשר לסוגיית השיפוט, וכפי שעולה בבירור גם מצילומי הטלוויזיה, קבוצתנו קופחה באופן קיצוני מרמת השיפוט. הדוגמה הבולטת במיוחד היא פסיקת השופט שהעניקה לבני יהודה בעיטת עונשין מ 11 מטר, ללא כל הצדקה. אובדן נקודות ליגה יקרות, לא תסולא בפז וצפויה לגרום למועדון נזקים משמעותיים".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק