יצחק שום פוטר מהפועל תא

מאמן הפועל תל אביב זומן לפגישה עם ראשי המועדון הערב במרכז ת"א וקיבל את ההודעה על סיום תפקידו. גורם בקבוצה: הדברים ב-TELESPORT הותירו אותנו המומים

יום ראשון 04 פברואר 2007
אשר גולדברג

מאמן הפועל ת"א, יצחק שום קיבל הערב (ראשון) הודעה בדבר סיום תפקידו.

שום הגיב על ההודעה: "מבחינתי הפועל זה היסטוריה"

הספקולציות במהלך חודשים רבים התממשו כששום זומן לפגישה עם ראשי המועדון במרכז ת"א, בה אמרו לו כי הוא מפוטר מאימון הקבוצה.

כעת נותרת הפועל ת"א ללא מאמן, כשבעוד עשרה ימים תקיים הקבוצה את המשחק הראשון מבין שניים מול גלזגו ריינג'רס במסגרת גביע אופ"א.

בהפועל תל אביב היו המומים לקרוא היום את ההתבטאויות שפורסמו באתר-TELESPORT  ושנוספו להתבטאויות אחרות שהתפרסמו לאחרונה מפי אלה שמכונים מקורבים למאמן.

גורם בקבוצה אמר מוקדם יותר: "שום מוזמן לפגישה עם שחר בן עמי ומוני הראל. סיכוי סביר שהם יודיעו לו שהוא עוזב. אי אפשר להתעסק כל היום ברכילויות. גם אם הקבוצה הייתה במקום הראשון, יש דרך להפועל תל אביב ואף אחד לא יסטה ממנו"

מוקדם יותר פורסם בלעדית ב-TELESPORT הדברים הבאים:

הפועל ת"א אמורה להודיע עד ה-20 במרץ אם היא מממשת את החוזה עם יצחק שום לעונה נוספת. הסיכויים שההנהלה הנוכחית תעשה זאת דומים לסיכויים שהפועל ת"א תרד העונה ליגה.

שום, כך נראה נחשב ע"י חלק מההנהלה כאזרח בלתי רצוי במתחם וולפסון. פיצוץ או אירוע שיגרום לעזיבתו של שום יכול לקרות בכל רגע נתון מעכשיו ועד ה-20 במרץ.

הקולות העולים מוולפסון הם קולות של "גורמים בהנהלה" שמוצאים דרך לתקשורת הכתובה והאלקטרונית. אין בינתיים שום גורם בהנהלת הפועל ת"א שיצא נגד האמירות "נגד שום" או הכחיש אותן.

גם מן הצד השני, מהכיוון של שום יש מי שהתנדב לצאת בשלב ראשון כ"גורם מקורב לשום", ולספר על דברים שנעשו או נאמרו מהכיוון של המאמן המותקף מילולית ואנונימית.

אותם גורמים אמרו הבוקר ל-TELESPORT: "בתחילת העונה ההנהלה הבהירה לשום כי עלייה לשלב הבתים בואפ"א היא מבחינתם "פסגת הפסגות". אותה הנהלה פיקפקה ביכולתם של יוסי אבוקסיס וואליד באדיר ובדקה אצל שום אפשרות להחליפם. הדרישה הושבה ריקם.

"הפועל ת"א הכניסה לקופה סכום של שני מיליון דולר ממכירה כללית של שחקנים כמו ג'ון פנטסיל, בן סהר, עומר פרץ ושמעון גרשון, זאת אחרי שהגיע רכש זול שלא כולו היה מקובל על המאמן שרצה שחקנים אחרים.

"הפועל ת"א לא הייתה בשש או בשבע השנים האחרונות מעורבת בשום מאבק רציני על תואר האליפות. תמיד זה נעשה ממרחק של 12 עד 17 נקודות למעט עונת האליפות של מכבי ת"א עם קלינגר. מתי הפועל ת"א שיחקה כדורגל התקפי והייתה בראש הטבלה עם מספר הכיבושים הרב ביותר מעל בית"ר ירושלים ומכבי חיפה?"

הגורמים הוסיפו: "הההנהלה פועלת בדרך לא ישרה, לא הוגנת ומלאה אינטרסים. האיש היחיד שהיה אפשר לדבר איתו (שמעון ציטרון) עזב כי ראה את ההתנהלות המגוחכת. הפועל ת"א (ההנהלה) רואה שאפשר להגיע לשלב הבא ולעבור את ריינג'רס הסקוטית בגביע אופ"א, הישג שהוא גדול מזה של דרור קשטן והמסע המופלא מלפני חמש שנים וזה הורס אותם, כי התהילה ואלפי האוהדים יהיו אך ורק של יצחק שום.  ההנהלה צריכה להתבייש באיך שהיא מתנהגת לשום".

"יצחק שום לא יגיב על אמירות אנונימיות אבל אין לו בעיה לעזוב כבר הערב, שהפועל ת"א תחפש ותמנה מאמן אחר, אחד שיראו שהפועל ת"א היא קבוצה מאומנת בדיבורים של ההנהלה".

יצחק שום סירב להגיב לאמירות או לשמוע אותן.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק