אליפות אירופה בשחייה תיערך בישראל

נכון, לא מדובר באליפות הרגילה, אבל ישראל זכתה באירוח אליפות אירופה בשחייה מים פתוחים. מדובר הישג גדול לאיגוד השחייה הישראלי. אילת תארח את אליפות אירופה 2011. 30 מדינות צפויות לשלוח לכאן שחיינים בספטמבר הבא

יום חמישי 12 אוגוסט 2010

לצד ההצלחות בתוך המים, השחייה הישראלית רשמה היום הצלחה גם מחוץ למים, כאשר הנהלת איגוד השחייה האירופאי (ל.א.ן) החליטה שאליפות אירופה בשחייה במים פתוחים לשנת 2011 תיערך בחודש ספטמבר 2011 באילת. האליפות תמשך חמישה ימים וצפויים להשתתף בה כ-30 מדינות.

מעולם לא נערכה בישראל אליפות אירופה לבוגרים בענף שחייה אולימפי ובאיגוד השחייה עמלו חודשים מאחורי הקלעים לקבלת אירוח האליפות היוקרתית.

כבר לפני חודשיים השיג יו"ר האיגוד נעם צבי, הסכמה של המתחרות המרכזיות על האירוח, תורכיה והולנד (הנמצאים ביחסים מצוינים עם איגוד השחייה שלנו) שלא יגישו את מועמדותם. לפני כשבוע נערכה באגם הבלטון בהונגריה, במהלך אליפות אירופה במים פתוחים, פגישה עם יו"ר האיגוד הפורטוגלי, פאולו פרישקנכט. בפגישה, שבה גם נכח ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, סוכם שפורטוגל תעביר את המועמדות שלה לאירוח אליפות אירופה לשנת 2013.
היום הציג יו"ר האיגוד הישראלי בפני הנהלת הלאן את התוכנית המלאה לאירוח אליפות אירופה בשיתוף רשת מלונות ישרוטל. יו"ר הנהלת האיגוד האירופאי, נורי קרוכטן, העלה על נס את הארגון והאירוח של תחרויות הסבב האירופאי באילת וכל חברי ההנהלה, ללא יוצא מן הכלל, תמכו פה אחד בהצעה הישראלית.

בכוונת איגוד השחייה להפוך את אליפות אירופה בספטמבר 2011 לחגיגה גדולה לכל ענף השחייה ובנוסף למאות האורחים הצפויים להגיע מחו"ל, האיגוד מתכוון להביא למעלה מאלף ספורטאים ובני משפחותיהם מהארץ לצפות ולהשתתף בסדרת אירועים בבריכה ובים שיתקיימו באילת במסגרת שבוע האליפות.

באיגוד השחייה מודים למשרד התרבות והספורט למנכלית אורלי פרומן וראש המנהל דר' אורי שפר על תמיכתם המלאה בקיום אליפות אירופה באילת. 

 תמונה: גטי אימג'.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק