הן לא בליגה של הגדולות

ליברפול וארסנל, שנפגשו השבוע במשחק המרכזי של המחזור הראשון בפרמייר ליג, לא מצליחות לזכות בתארים באנגליה. פיני זהבי, ג'ון גרגורי, ניצן שירזי ואבי כהן לא מאמינים שיש לשתיים סיכוי להיאבק על התואר

יום ראשון 15 אוגוסט 2010
שלמה חסיד
 העימות המסקרן בין ליברפול לארסנל שנערך ביום ראשון  עמד במוקד המחזור הראשון בפרמיירליג. רבים האמינו בשנים האחרונות בשתי הקבוצות האלה, אלא שהאליפויות הגיעו באופן די קבוע למנצ'סטר יונייטד או לצ'לסי.

לא ברור הכיצד שתי הקבוצות נמצאות קבוע בצמרת, אבל לא מצליחות לזכות בתארים באנגליה. אז מדוע זה קורה להן? מספר מומחים מנסים לענות.

ג'ון גרגורי, מאמן מ.ס אשדוד, ולשעבר מנג'ר באי הבריטי, מנסה להסביר: "שתי הקבוצות נחשבות טובות באנגליה, אבל הן לא בליגה של מנצ'סטר וצ'לסי ששולטות בליגה ללא מצרים. לגבי ארסנל יש לה דרך מסוימת שעיקרה לגרום לקהל להנות. ארסנל מוצאת חן בעייני בדרך שלה, היא מגדלת צעירים, משחקת יפה, אבל זה לא מצליח לסכן את הקבוצות הטובות בעולם".

מה לגבי ליברפול?

"ליברפול לא בנויה למאבקים ארוכי טווח. שחקניה יכולים לעקוץ בליגת האלופות, שם המפעל  בנוי כמו גביע, וזה טוב לקבוצות פחות טובות. מה שיש לליברפול לא מספיק בשביל לזכות באליפות באנגליה".

פיני זהבי, סוכן העל מהאי הבריטי, מכיר את הקבוצות מקרוב: "לארסנל יש בעיות כספיות לגייס משקיעים וגם העובדה שהיא בנתה איצטדיון כל כך מפואר גרמה לה לקושי להביא שחקני על. אבל זה לא אומר שהיא לא קבוצה טובה. להיפך. האוהדים שלה מרוצים ובצדק. יש להם על מה להתגאות".
מה לגבי ליברפול?

"היא עדיין קבוצה גדולה אבל זו לא ליברפול של שנות השמונים. קשה לי לראות את הקבוצות האלה לוקחות אליפות גם השנה".

אבי כהן, שהיה הנציג שלנו בליברפול של שנות השמונים, פסימי "באנגליה הכסף מדבר. יש את אברמוביץ' מצ'לסי שלקח עכשיו אליפות בתקציב הכי גבוה בליגה. אחרי זה באה היונייטד שלא נתנה בעונה שעברה תחרות אמיתית לצ'לסי, כי היה לה תקציב נמוך יותר. ליברפול וארסנל פשוט לא משקיעות מספיק ולכן הן לא בתמונת התארים".

 ויש סיכוי לשינוי?

"לא בזמן הנראה לעיין. מי יכול להתחרות עם אברמוביץ'? רק אם הוא יחליט שהוא מוכר את צ'לסי יהיה שינוי".

ניצן שירזי, מאמן ופרשן, חותם: "ארסנל לקחה את גביע אופ"א, ליברפול לקחה את הצ'מפיונס ליג. נכון שזה נעשה באמצע העשור הקודם ומאז הן לא לקחו כלום, אבל מי באמת ציפה שהן יוכלו לתת פייט לקבוצות על כמו מנצ'סטר או צ'לסי? בכדורגל צריך שיהיו פרופורציות. כזאת היא הליגה באנגליה וזה לא הולך להשתנות".

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק