12 המלצות WINNER ליום ראשון

משחיק גביע הטוטו, המשחק המרכזי בפרמייר ליג, משחקי הליגה הצרפתית, משחקי הליגה השבדית, הליגה הפינית ועוד, במסגרת המלצות ה-WINNER היומיות שלנו

יום ראשון 15 אוגוסט 2010
מערכת TELESPORT

כבכל יום וכמובן גם היום, אנו מעניקים המלצות למשחקי ה-WINNER
 
שבדית ראשונה:

גטבורג - הלסינבורג - X (יחס 2.65)

גטבורג מדורגת במקום השביעי בטבלה והיא בכושר טוב אחרי שני ניצחונות רצופים ושלושה ניצחונות בארבעת המחזורים האחרונים. היא תארח היום את הקבוצה הטובה בליגה הלסינבורג שמגיעה למשחק אחרי שלושה ניצחונות בחמשת המחזורים האחרונים עם הפסד אחד במהלך חמשת המשחקים הללו. גטבורג בבית עם מאזן של 4-3-2, הלסינבורג בחוץ עם מאזן של 5-2-2. הלסינבורג טובה יותר מגטבורג לפחות העונה, אך היא תתקשה לדעתי במשחק החוץ הזה. אחרי תוצאת תקיו במחזור האחרון, להערכתי הלסינבורג תשיג תיקו נוסף מול גטבורג שגם היא מגיעה למשחק בכושר טוב.


שבדית שניה:

האמרבי - אסיריסקה - 1 (יחס 1.80)

האמרבי מדורגת במקום התשיעי בטבלה והיא אחרי הפסד במחזור הליגה האחרון זאת אחרי שתי תואצות תיקו ושני ניצחונות. היא תארח היום את אסיריסקה שמדורגת במקום השביעי בטבלה כשזו אחרי ארבעה משחקים ללא הפסד עם שני ניצחונות ושתי תוצאות תיקו. האמרבי בבית עם מאזן של חמישה ניצחונות, שתי תוצאות תיקו ושלושה הפסדים, אסיריסה בחוץ עם ניצחון אחד בלבד, חמש תוצאות תיקו ושלושה הפסדים. האמרבי אמנם הפסידה במחזור האחרון, אך בבית היא מסוגלת לגבור על אסיריסקה שמשחקת בחוץ חלש יחסית.

סיריאנסקה - פאלקנברג - X (יחס 3.25)

סיריאנסקה מדורגת במקום השמיני בטבלה והיא אחרי שלוש תוצאות תיקו ברצף ואחרי חמישה משחקים ללא הפסד. היא תארח היום את פאלקנברג החלשה שמדורגת במקום ה-13 בטבלה כשגם היא אחרי חמישה משחקים ללא הפסד עם שלוש תוצאות תיקו במהלך חמשת המחזורים האחרונים. מאזן הבית של סיריאנסקה העונה עומד על 5-2-2 לעומת פאלקנברג שבחוץ משיגה מאזן סביר של 3-5-2. רוב משחקי החוץ של פאלקנברג נסתיימו בתיקו, היא גם אחרי שלוש תוצאות תיקו בחמשת המחזורים האחרונים. סיריאנסקה השיגה ארבע תוצאות תיקו בחמשת המחזורים האחרונים ולדעתי תוצאת התיקו שכל כך בולטת בהמלצה הזו, גם תיפול כאן. למרות היחס הנמוך על סיריאנסקה אני מסמן כאן X.

פינית ראשונה:

אינטר טורקו - TPS טורקו - 2 (יחס 2.35)

אינטר טורקו מדורגת במקום השמיני בטבלה כשהיא משיגה נקודה אחת בלבד בשני המחזורים האחרונים. היא תארח היום את TPS שמדורגת במקום השישי בטבלה כשזו אחרי שני ניצחונות רצופים. אינטר משיגה העונה בבית מאזן של 3-2-4, TPS מהצד השני משיגה בחוץ מאזן של 4-3-2, מאזן יפה מאוד. אינטר טורקו לא מרשימה במחשחקים האחרונים שלה, TPS מהצד השני אחרי רצף של שני ניצחונות ולא מן הנמנע שהיא תשיג כאן אחד נוסף, ואפילו ביחס גבוה.

מיפה 47 - להאטי - 1 (יחס 1.55)

מיפה מדורגת במקום השביעי בטבלה והיא אחרי שלוש תוצאות תיקו בארבעת המחזורים האחרונים. היא תארח היום את סוגרת הטבלה להאטי שמגיעה למשחק היום אחרי שלושה משחקים ללא הפסד עם שתי תוצאות תיקו בשני המחזורים האחרונים, זאת אחרי ניצחון. מיפה בבית עם מאזן של 2-4-2, להאטי בחוץ עם שש תוצאות תיקו בשמונה משחקים עם ניצחון אחד והפסד אחד. להאטי חלשה מאוד ולמרות שהיא מפסידה בעיקר במשחקי הבית שלה, לדעתי היא תפסיד היום. מיפה היא קבוצה חזקה מאוד ללא פוטנציאל ממוצא, להאטי חלשה מאוד והיא תפסיד כאן.


גביע הטוטו:

הפועל באר שבע - הפועל אשקלון - 1 (יחס 1.50)

באר שבע ואשקלון יחפשו היום ניצחון ראשון בבית ד' של גביע הטוטו. ב'ש פתחה את משחקיה עם הפסד 2-1 מול אשדוד בחוץ וסיימה בתיקו מאופס בטדי מול בית'ר ירושלים. אשקלון מנגד נפרדה בתיקו 2-2 מבית'ר ירושלים והפסדיה במחזור השני לאשדוד 2-1. ב'ש קבוצה עם מעט יותר ניסיון, יש לה שחקנים טובים יותר מאשר לאשקלון. אחרי שני מחזורים ללא ניצחון, לדעתי אשקלון תהיה זו שתמשיך להיות ללא ניצחון. ב'ש לדעתי תנצח הפעם.

מ.ס. אשדוד - בית'ר ירושלים - X (יחס 2.75)

בית'ר ירושלים תשחק מול אשדוד אחרי תיקו 3-3 מול הפועל כפ'ס באמצע השבוע במשחק אימון זאת אחרי תיקו ביתי מול הפועל ב'ש ותיקו גם במחזור הראשון מול הפועל אשקלון. אשדוד מהצד השני ניצחה עד כה בשני המשחקים שלה, שניהם היו בבית מול הפועל ב'ש ומול הפועל אשקלון, גם את בית'ר ירושלים היא תארח. אשדוד נראית מעט יותר מפוקסת מאשר בית'ר ירושלים. הירושלמים כנראה מחכים לליגה, אשדוד תנסה להשיג ניצחון שלישי אך לדעתי המשחק יהיה צמוד ולא יוכרע. אפשר לחזק בניצחון שלישי רצוף של אשדוד.


ליגה צרפתית:

בורדו - טולוז - 1 (יחס 1.50)

בורדו פתחה את העונה הזו עם הפסד מפתיע 1-0 במונפלייה. טולוז מהצד השני ניצחה ללא קושי 2-0 את העולה החדשה ברסט. את העונה שעברה סיימה בורדו במקום השישי בטבלה, טולוז סיימה במקום ה-14. בורדו ניצחה בעונה שעברה בשני המשחקים שהיו בין השתיים. 2-1 בטולוז ו-1:0 בבית. שבעה שחקנים להזכירכם החתימה בורדו לפני פתיחת העונה, הבולט בהם הוא השוער אולימפה שהגיע מסלטיק, כל שאר השחקנים הגיעו מקבוצות בצרפת. טולוז מהצד השני החתימה שלושה שחקנים חדשים, את המגן גונינו שהגיע מבוקה ג'וניורס, את לארסן השוויצרי שהגיע מדואיסבורג ואת פנטקוטה שהגיע מבאסטיה הצרפתית. בורדו קבוצה טובה יותר מאשר טולוז, היא פתחה אמנם את הליגה לא ממש טוב אך לדעתי אחרי המחזור הזה, בורדו תשיג את הניצחון הראשון שלה העונה. מה שכן, הייתי ממליץ לגבות כאן בתוצאת תיקו מפתיעה.

קון - ליון - 2 (יחס 1.60)

העולה החדשה קון הפתיעה במחזור הפתיחה כשניצחה במארסיי בתוצאה 2:1. הפעם היא תשחק מול ליון שסיימה במקום השני בעונה שעברה, זאת אחרי שליון פתחה את העונה הזאת בתוצאת תיקו מאופסת מול מונאקו. לפני שתי עונות שהשתיים שיחקו בליגה הראשונה, ניצחה ליון בשני המפגשים 1-0 בחוץ ו-3:1 בבית. ניצחונה האחרון של קון על ליון בבית היה לפני כמעט 4 שנים. קון החתימה ארבעה שחקנים בפגרה, ארבעתם צרפתים כשהבולט בהם הוא הקשר מולו שהגיע ממונאקו. ליון מהצד השני החתימה שלושה שחקנים חדשים, שניים מהם צרפתים ואחד הוא גנאי ששייך שסנרלנד וגם שיחק במונדיאל האחרון במדי הנבחרת הלאומית (לא כבש). ליון קבוצה טובה יותר ולדעתי אחרי התיקו במחזור הפתיחה היא תחזור לעצמה. קון תלמד מהמחזור הזה שניסים יש רק פעם אחת והיא ביזבזה את זה במחזור הראשון. למען האמת, קון יכולה להפתיע את ליון, אבל לדעתי זה לא יקרה הפעם. אני מסמן כאן 2.


פרמייר ליג:

ליברפול - ארסנל - X (יחס 2.90)

בנטיז, מאמנה של ליברפול בעונה שעברה עבר לאמן את אינטר האיטלקית, במקומו הובא לקבוצה מאמנה של פולהאם בעונה שעברה הודסון ואיתו הביאה ליברפול את ג'ו קול מצ'לסי, את השוער גולאצ'י מטרנמייר שיהיה שוער המשנה ואת המגן דרבי שהגיע מסווינדון. בנוסף אליהם הגיעו גם ג'ובאנוביץ' הסרבי שניצח את גרמניה במונדיאל האחרון. ליברפול שיחררה בקיץ כמה שחקנים טובים. היא מכרה את ריירה לאולימפיאקוס, את בניון לצ'לסי. ארסנל מהצד השני לא עשתה כמעט שום שינוי מהעונה שעברה בנוגע לשחקנים חדשים. היחיד שחתם בקבוצה הוא קוסילני הצרפתי שהגיע מלוריין. אסנל שיחררה את דה סילבה, סנדרוס, מדיירה ואת שון קמבפל. בעונה שעברה ניצחה ארסנל בשני המשחקים 2-1 בליברפול ו-1:0 בבית. ניצחונה האחרון של ליברפול על ארסנל היה במסגרת ליגת האלופות אז ניצחה ליברפול 4-2. במסגרת הליגה ניצחה ליברפול לאחרונה לפני שלוש עונות גם אז זאת היתה תבוסה 4-1. רק פעם אחת ניצחה ארסנל בליברפול במהלך ששת המפגשים האחרונים שלה שם. ליברפול תחסר למשחק את פרננדו טורס הפצוע, הוא חיסרון קריטי עבור ליברפול. ארסנל אמנם היא אותה הקבוצה מהעונה שעברה כמעט ולמרות שליברפול תרצה לפתוח עם ניצחון חשוב על ארסנל, אני מהמר שהמשחק הזה לא יוכרע. חזקו ב-1.


משחקים נוספים:

סרקל ברוז - קלאב ברוז - 2 (יחס 1.45)

ברקל פתחה את העונה הזו עם שתי תוצאות תיקו 1-1 מול שרלרואה ועם תיקו מאופס מול בירשחוט בחוץ. שתי תוצאות התיקו שהיא השיגה היו בין הפסד 3-1 לאנורתוזיס במסגרת הליגה האירופית. קלאב ברוז' מהצד השני פתחה את העונה הזו עם הפסד מפתיע 1-0 לקורטיץ' 1-0 בחוץ אך במחזור השני חזרה לעצמה הקבוצה ודרסה את סט. טרוידן בקלות 4:1. בעונה שעברה ניצחה קלאב בשני המשחקים 2-1 ו-3:2, ניצחונה האחרון של סרקל היה לפני שנתיים במסגרת הגביע. הניצחון האחרון שלה בליגה על קלאב היה לפני ארבע שנים. למעשה סרקל ניצחה את קלאב רק פעמייים בלבד במהלך 19 המשחקים שהיו בין השתיים, קלאב ברוז' ניצחה ב-15 משחקים. לדעתי היא תנצח היום שוב פעם. סרקל קבוצה בינונית, קלאב היא אחת החזקות בליגה.

קיקרס אופנבך - בוכום - 2 (יחס 1.70)

קיקרס מהליגה השלישית מדורגת ראשונה בליגה אחרי ארבעה מחזורים עם מאזן מושלם. היא ניצחה בכל ארבעת המשחקים שבהם שיחקה אך חשוב לציין שהליגות הנמוכות בגרמניה הן מאוד חלשות ובנויות בעיקר מקבוצות משנה של הקבוצות הגדולות. קיקרס ירדה לפני שתי עונות לליגה השלישית והיא תארח את בוכום למשחק גביע כשבוכום משחקת בליגה השניה והיא ירדה בעונה שעברה לליגה הזו. בוכום אמנם היתה הקבוצה החלשה ביותר בליגה הראשונה בגרמניה בעונה שעברה אך חיזוק משמעותי שהקבוצה הביאה יביא אותה ככל הנראה בחזרה לליגה הראשונה. להערכתי בוכום תנצח בקיקרס.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק