רוני לוי עוזב את אוניראה

המאמן הישראלי נפרד מסגנית האלופה הרומנית אחרי שהבין כי הקבוצה עשויה להכריז על פשיטת רגל ותשחרר שחקנים בניגוד לרצונו. לוי ידריך את הקבוצה ביום חמישי בספליט ולאחר מכן יעזוב

יום שלישי 17 אוגוסט 2010
מערכת TELESPORT
רוני לוי החליט להתפטר היום (שלישי) מתפקידו כמאמן סגנית האלופה הרומנית, אוניראה אורזיצ'ני, לאחר שהקבוצה נקלעה לחובות כספיים וצפויה להכריז כבר בתקופה הקרובה על פשיטת רגל.

המאמן הישראלי הודיע על כך לבעלים, שבתגובה ביקש ממנו להישאר עד למשחק החוץ ביום חמישי מול היידוק ספליט במסגרת מוקדמות הליגה האירופית, ושאחר-כך הוא יכול לעזוב. לוי נענה לבקשת הבעלים וידריך את הקבוצה לפני שייפרד. 

הסיבות לעזיבת המאמן הן כי מספר שחקנים בכירים אינם יכולים ליטול חלק במשחקי הקבוצה וזאת מאחר ולא קיבלו את משכורתם כבר למעלה מחמישה חודשים. כמו כן, הקבוצה התחזקה במהלך הקיץ בסכום של 300 אלף יורו בלבד, ונראה כי מספר שחקנים בכירים ישוחררו בתקופה הקרובה, בניגוד לרצונו.

רוני לוי הגיע לרומניה בפגרת החורף בעונה שעברה, אז אוניראה הייתה אלופת המדינה, אולם בסיום העונה הוא סיים במקום השני ואיבד את תואר האליפות. את עונת 2010/11 הוא פתח בחודש שעבר ואחרי 4 משחקי ליגה השיגה הקבוצה שתי נקודות בלבד, שני תיקו ושני הפסדים.

בתקשורת מדווחים מזה זמן רב על קריסה כלכלית וכי משכורות של מספר שחקנים בכירים לא שולמו כבר למעלה מחמישה חודשים. בעלי המועדון, דומיטרו בוסקארו, מצוי בבעיות כלכליות קשות בעסקיו הפרטיים, כשגם ההגרלה במוקדמות ליגת האלופות, שם ציפתה הקבוצה לקבל הגרלה נוחה ולהכניס קופת כסף גדולה למועדון, סידרה דווקא את קבוצת זניט סט.פטרסבורג הרוסית, שם הודחה אוניראה ונותרה ללא הכנסות מאירופה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק