ניצחון מדהים לישראל מול לטביה

מוקדמות יורובאסקט נשים: נבחרת ישראל רשמה ניצחון מדהים מול לטביה, אחת הנבחרות הטובות ביבשת והגדילה משמעותית את סיכויה להעפיל לאליפות אירופה. 71:66 בסיום

יום שלישי 17 אוגוסט 2010
מערכת TELESPORT
 נבחרת כדורסל נשים של ישראל רשמה הערב ניצחון ענק בלטביה במסגרת מוקדמות היורובאסקט מול לטביה, במשחק על המקום הראשון בבית ב', אחרי שגברה על הנבחרת המקומית בתוצאה 71:66.

נבחרות ישראל ולטביה נפגשו עד היום שלוש פעמים בלבד, והלטביות היו במאזן של 0:3 חלק. כאמור היום המאזן החלק של הלטביות נשבר, בדיוק בזמן. הנבחרת השכילה לשמור על יתרון משמעותי לכל אורך שלבי המשחק, אך דווקא בדקה האחרונה לטביה הצליחה להשוות לראשונה. למרות זאת, משחק לחץ אדיר של ההגנה גרם לאיבוד כדור ומתפרצת ישראלית שהסתיימה בעבירה בלתי ספורטיבית, משם לנבחרת של אלי רבי לא הייתה בעיה להגדיל את ההפרש ולזכות בניצחון המרשים.

לישראל זהו היה משחק החוץ הראשון מבין שלושה משחקי חוץ רצופים, הנוספים מול רומניה וסרביה. כזכור, הנבחרת של אלי רביסה הביסה במשחק הראשון של הקמפיין בבית את סרביה בתוצאה 65:93.

קלעו לישראל: דורון 22 נק', כהן 11 נק', ו-5 אס', סואץ 11, פליישר 9, לויצקי 7, אברמזון 5, סלווין 4. ללטביות הירבתה לקלוע באשקו עם 19.

מהלך המשחק:

נבחרת ישראל פתחה את המשחק עם שי דורון, ליעד סואץ, לירון כהן, לייני סלווין וקטיה לויצקי. הלטביות עלו ליתרון מהיר של 2:7, אך למזלה של ישראל שי דורון התעוררה במהלך הרבע וסחפה את הנבחרת ליתרון ראשון, 14:13. הנבחרת המשיכה ללחוץ ובסיום הרבע הראשון היא ביתרון של 18:14.

ג'ניפר פליישר קלעה 6 נקודות רצופות בפתיחת הרבע השני ואחרי ארבע דקות ברבע ישראל מצליחה לשמור על היתרון, 24:18. הלטביות הצליחו לרשום ריצה של 0:7 ולמחוק את ההפרש שיצרה הנבחרת הישראלית, אבל לירון כהן הצטרפה לשי דורון במשחק משובח והחזירה את היתרון ל-34:29. עד המחצית הנבחרת של אלי רבי שמרה על היתרון וירדה להפסקה עם יתרון 37:31.

שלשה של שי דורון ברבע השלישי בתוספת נקודות מהקו של מירב דורי הקפיצו את היתרון הישראלי ל-10 נקודות, 52:42. לטביה לחצה על הנבחרת אולם לא השכילה להוריד את הפער משמעותית, בסיום הרבע השלישי ישראל ביתרון מבטיח של 56:47.

הרבע הרביעי והאחרון היה מותח במיוחד עד לדקות הסיום, כשהלטביות הצליחו משום מקום לחזור למשחק וכמעט לקחת לנבחרת הישראלית את הניצחון מהידיים. דקה לסיום, בתוצאה של 66:66, יצאה ישראל להתקפה אך השופטים החליטו לתת עבירת תוקף לקטיה אברמזון והעבירו את הכדור ללטביה. 

למזלנו הגדול, הלטביות לא השכילו לעלות ליתרון בדקת הסיום ומהלך הגנתי אדיר של סלווין הוביל לעבירה בלתי ספורטיבית, אותה ניצלה סלווין עד תום עם נקודות מהקו ו-69:66 כשנותרו על השעון 12 שניות בלבד. ישראל הוסיפה 2 נקודות במהלך שאחרי והכריעה את המשחק, 71:66 בסיום.


תגובות

9

טלספורט בפייסבוק