איציק קורנפיין, אני מצדיע לך

היו"ר הצעיר של בית"ר נכנס בטבעיות לנעליים הגדולות שהשאירו לו קודמיו, ומצעיד את בית"ר לעבר עתיד טוב יותר. שלמה חסיד, חברו לספסל הלימודים, מפרגן

שבת 21 אוגוסט 2010
שלמה חסיד
 לפני 15 שנה הייתי סטודנט שנה א' לפסיכולוגיה במכללת ירושלים. באחת ההפסקות עליתי לקפיטריה לשתות קפה ולשטוף את העיניים על החתיכות שמסביב. פתאום חבר שלי תפס אותי בזורע ואמר לי: "תכיר זה איציק קורנפיין, השוער של בית"ר תל אביב. בשנה הבאה הוא יהיה השוער של בית"ר, הכול כבר סגור".

קורנפיין היה אז מאוד צעיר, עם שיער ארוך עד הכתפיים, וספרי לימוד ביד, הוא בכלל לא נראה כמו שוער כדורגל, בטח לא השוער של בית"ר. לחצתי לו את היד ואמרתי לו שנראה לי שהוא מבזבז את הזמן שלו, כי אם יתמיד בכדורגל בית"ר תסדר אותו בחיים והוא לא יצטרך לימודים, אבל איציק תיקן אותי ואמר לי: "אני לא אחד שיעביר את הזמן הפנוי בבתי קפה. אני משקיע מאה אחוז מהזמן בכדורגל, ואת השאר אני מקדיש ללימודים".

חלפו השנים, וקורנפיין באמת הצטיין בשני התחומים. יש לו תאר שני בכלכלה ומנהל עסקים, שאותו עשה במקביל לקריירת המשחק שלו. לא פלא שכבר היום תופסים ממנו אחד מיושבי הראש הכי טובים שהיו בבית"ר - למרות שעל הכיסא שלו ישבו בעבר ענקים כמו רוני בר און שהפך לשר אוצר, רובי ריבלין שמכהן כיו"ר הכנסת, או משה דדש שכבודו במקומו מנוח.

כבר קיץ שני, שאיציק קורנפיין מצליח להציל את בית"ר מקריסה. לי זה כבר מזכיר את השנים הארוכות שבן הוא עמד בעוז בשערה של בית"ר, וביכולת מסחררת מנע מהכדורים להיכנס לרשת שמאחוריו. 

המהלכים של קורנפיין בבית"ר מלמדים שהוא פשוט יו"ר מצוין. מינויו של מלמיליאן למאמן, השארתו של ברוכיאן, מכירתו של יצחקי, המו"מ מול תמוז, פרננדז ואלבארז מוכיחים שלבית"ר יש בעל בית והוא יודע מה הוא רוצה מעצמו.

אני לא יודע אם בית"ר ירושלים תזכה השנה בתואר, אבל זה לא מה שחשוב. חשוב שיש קבוצה טובה, שמשחקים בה צעירים, שהמשכורות שמשולמות לשחקנים אינם מנקרי עייניים, ושבמועדון נושבת הרוח הבית"ריסטית שאיפיינה את בית"ר כל השנים.

ואם קורנפיין יצליח במשימה שנטל על עצמו וישתיק את הגזענים ביציעים, כל הכדורגל הישראלי יצטרך לבוא אצלו ולקחת קורסים בניהול. אני מקווה שכל מי שיש בידו יסייע לו לגבור על הלה פמיליה כדי שבעתיד גם בית"ר תהפוך לקבוצה מתורבתת, וזו לא תהיה בושה להגיד בחוץ שאתה אוהד שלה.
   

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק