אז למה אנחנו אוהבים את ליגת העל?

אחרי פגרת הנבחרת, מגיעה ליגת העל לישורת האחרונה. הרמה נמוכה, אין כוכבים, וההשוואה לכדורגל בחו"ל מצחיקה. אז למה בכל זאת אנחנו נאמנים לקבוצות שלנו? אוהדי הקבוצות עונים

יום שישי 01 אפריל 2011
שלמה חסיד
 בסוף השבוע תשוב מפגרת הנבחרת, ליגת העל, וכולנו נשנה מצב צבירה, נרגיש את הלב פועם בחוזקה ולא נזוז מהאינטרנט כדי להיות מעודכנים כל הזמן בתוצאות. אז נכון, הרמה בכדורגל שלנו היא לא רמה, הכוכבים לא מזכירים את הסופרסטארים שמרצדים על מסכי הטלביזיה ובכלל יש הרגשה שכדורגל ישראלי וכדורגל שמשחקים בחו"ל זה לא אותו ענף. אז למה בכל זאת אנחנו כל כך אוהבים את ליגת העל? הנה התשובות.

אורי משיח, האוהד המפורסם של מכבי ת"א, אמר: "אנחנו אוהבים את הכדורגל שלנו רק בגלל שהוא שלנו. זה השורשים שלנו, ההיסטוריה, הדבר שגדלנו עליו בילדות. אומרים שקבוצה לא מחליפים גם אם הימים הם פחות טובים, והאוהדים בארץ מקיימים  היטב את המשפט הזה".

אבל אי אפשר להשוות את זה לכדורגל בחו"ל

"זה לא בדיוק נכון. אי אפשר להשוות את זה לקבוצות הגדולות בעולם, אבל הקבוצות שלנו כבר הוכיחו שהם לא פחות טובות מאולימפיאקוס או זלצבורג. אז נכון הכוכבים שלנו לא מזכירים את מסי או רונאלדו, אבל הם שלנו. הם מדברים עברית, הם באים מאותו מקום שמגיעים האוהדים ויש עם מי להזדהות".

רחמים רצון, ההיסטוריון של בני יהודה, אמר: "גדלתי בשכונת התקווה, כל הכוכבים הגדולים שלנו גדלו איתי בשכונה. בני יהודה היתה ועודנה מקור הגאווה שלנו בני השכונה, וברור שלא נחליף אותה. אותי היא מעניינת הרבה יותר מהקבוצות בחו"ל, ששם הכול מסחרי".

אבל הרמה שם יותר גבוהה

"אם הבן שלך הולך לכדורגל והוא לא השחקן הכי טוב בעולם, תרצה שיפסיד? אותו הדבר לגבי הקבוצה שלך. אולי היא לא מהגדולות, מהעשירות, או החזקות, אבל היא שלנו. אוהד לא יכול ללכת נגד הלב שלו ולברוח ממה שהוא".אביב פלנר, עו"ד ואוהד הפועל, אמר: "אני רוצה לתקן ולהגיד שאותי באופן אישי באמת לא מעניינת ליגת העל, אלא רק הפועל תל אביב. ממש לא מעניין אותי כמה יצא סכנין נגד אשקלון, אלא מה עשו הפועל ומה עשו היריבות שלה. ליגת העל? בעייני זה סוג של בדיחה, בטח שלא גאווה ישראלית".


הבן שלך יהיה אוהד הפועל?

" הכי חשוב שלא יהיה מכבי. נראה לי שהוא יהיה הפועל, כי אנחנו במשפחה כבר כמה דורות אדומים. בעיקרון, מי שרוצה להינות מכדורגל, ואין לו העדפה של קבוצה, אין לו מה לראות כדורגל ישראלי. כדורגל ברמה יש רק בחו"ל".

ניר בוקובזה, אוהד שרוף של בית"ר ירושלים, מסכם: "זה כמו שישראלי נוסע לחו"ל. ביום הראשון הוא בעננים, מתכנן איך הוא מתפטר מהעבודה שלו ובא לחיות בחו"ל. ביום השני הוא מתחיל להשתעמם, וביום השלישי הוא כבר סופר את השניות עד הטיסה חזרה. ככה גם עם הכדורגל שלנו. הוא רע, אתה אוכל הרבה קש, אבל אין כמו בבית".

צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק