מכבי כבשה את הקולוסאום

יורוליג - טופ 16: מכבי תל אביב קיבלה על מגש את היריבה הקלה בבית, רומא ופירקה ללא רחם 58:99 בהיכל נוקיה ובכך רשמה את הניצחון הראשון. פארגו הצטיין עם 16 נק'. בלאט: זה אף פעם לא קל. באותו הבית: ברצלונה ניצחה בנקודה את לובליאנה

יום חמישי 27 ינואר 2011
אייל כהן

קשה יהיה לשפוט את היכולת של מכבי תל אביב לאור המשחק הערב (חמישי) הקל יחסית שהסתיים בתוצאה  58:99 מול רומא החלשה, שמתפארת כקבוצה החלשה ביותר בבית 6. 

מכבי נהנתה מיכולת טובה של ג'רמי פארגו שסיים עם 16 נק' ועלה למספר דאנקים יפים במהלך המחצית הראשונה. שחורציאניטיס היה הקלע הבולט עם 19 נק' פלוס תוספת עזרה של ליאור אליהו עם 18 נק'. 

למרות הכל מכבי צריכה לשכוח מהר מהמשחק הערב, כי הוא לא יהיה מדד להמשך העונה. היӨיבות האמיתית על מקום לשלב הבא יהיה מול ברצלונה ואולימפיה לובליאנה, יריבתה בשבוע הבא. 

דייויד בלאט, מאמן מכבי תל אביב אמר בסיום: "זה אף פעם לא קל. היינו אגרסיביים, היינו תוקפניים, ניצלנו את היתרון המספרי דרך ההגנה שלӠו. היינו דומיננטים מאוד בריבאונד. רצינו מאוד לשחק 40 דקות. ניצחנו כל רבע במשחק, זה טוב ליציבות. לא שיחקנו בצורה שוטפת במשחק הקודם כמו היום, וזה יפה וטוב". 

צ'אק אידסון: "הם התמודדו עם לא מספר שחקנים בעלי פציעות. יהיה קשה מול לובליאנה. אנחנו מחכים להם ונלמד אותם היטב".

דורון פרקינס: "עשינו את זה קל עבורנו. שיחקנו מאוד אגרסיביים. אנחנו צריכים להמשיך ולשחק באותו סגנון כדי לנצח גם את היריבה הבאה". 

טߜ בורשטיין: "תמיד חושבים גם על ההפרש. כל נקודה בשלב הזה היא חשובה. אנחנו רצינו לשחק משחק מלא וזה היה המטרה שלנו"

רבע ראשון: 18:30 למכבי תל אביב

מכבי תל אביב עלתה בחמישייה עם:
ג'רמי פארגו, דורוןĠפרקינס, ליאור אליהו, סופוקליס שחורציאניטיס וצ'אק אידסון. החמישייה של רומא: וושינגטון, דיידוביץ', דאסיץ', דאטומה וקרוסריול.

את הנקודות הראשונות תרם שחורציאניטיס, עם סל ועבירה. מכבי המשיכה בהתלהבות והוליכה בריצת 2:7 מהירה. רומא הצליחה לחזור לאחߨ הגנה רפוייה של הצהובים (6:7).

מכבי ירדה לפסק זמן וחזרה בהתלהבות, כאשר חטיפות של פרקינס ופארגו העלו את ההפרש ל-9 נק' (1ȵ:24). פארגו הוסיף עוד שלשה לקינוח ומכבי ירדה ביתרון 12 נק' - 18:30. 

רבע שני: 31:57 למכבי תל אביב

פארגו, המצטיין עד כה, פתח את הרבע עם דאנק ועבירה מהסרטים (20:33). מכבי המשיכה לרוץ עם שלשות ߩל פניני ופרקינס, וההפרש תפח ל-21 נק' (20:41). שלוש דקות לסיום המחצית ומכבי ת"א עברה כבר את תחום 50 הנק' (25:51).

אפילו מאצ'בן נכנס לתמונת הקולעים, כאשר דקה לסיום מכבי שמרה על הפרש יציב (27:56). דאטומה קלע את הנקודות האחרונות בחצי - 31:57 למכבי תל אביב.

הצטיינו במחצית מכבי, ג'רמי פארגו עם 14 נק' פלוס 10 נק' של שחורציאניטיס. פרקינס הוסיף 9 נק'. ברומא היה זה וושינגטון וטראוה עם 6 נק'.

רבע שלישי: 44:75 למכבי תל אביב


מכבי הורידה הילוך לאחר הפסק זמן שזימנה האורחת, ונתנה לרומא לרוץ 4:6 לקראת סיום הרבע - 44:75 למכבי תל אביב. 

רבע רביעי: 58:99 בסיום למכבי תל אביב

הרבע האחרון בהיכל נראה בעיקר כמו שואו טיים צהוב. אפילו דרק שארפ נכנס כדי לקבל דקות במשחק שכבר הוכרע במחצית. 

והנה דרק שארפ התכӑד לקלוע את הנקודות האחרונות במשחק ומכבי כבר חושבת על אולימפה לובליאנה - 58:99 בסיום.

במשחק נוסף בבית של מכבי תל אביב,
השיגה ברצלונה ניצחון דחוק 67:68 בחוץ מול אולימפיה לובליאנה, שרשמה את הפסדה הראשון בטופ 16. ברצלונה כאמור מושלמת עם שני ניצחונות.

תגובות