זה משחק המפתח שלנו בטורניר

נבחרת ישראל תתארח הערב (20:30) אצל לטביה, במשחק בו כל תוצאה מלבד ניצחון תסבך אותה מאוד בבית. אריק שיבק: "לטביה מצויינת בבית והוכיחה את זה מול מונטנגרו". כספי: "ברור שאנחנו חייבים לנצח שם"

יום שני 23 אוגוסט 2010
שלמה חסיד
נבחרת ישראל תתארח הערב (20:30) אצל לטביה, במשחק של להיות או לחדול עבורה. אחרי ההפסד הביתי המפתיע לאיטלקים, הנבחרת של שיבק וקטש חייבת לנצח בלטביה כדי להישאר במאבק על המקום השני עם איטליה.

לטביה, שהובסה במשחק האחרון שלה בחוץ מול איטליה, איבדה כל סיכוי להעפיל ליורובאסקט אבל עדיין מדובר בנבחרת ביתית מובהקת שבאולמה הביתי נוצחה רק ע"י מונטנגרו החזקה בשש הפרש, לעומת ניצחונות מרשימים על איטליה ופינלנד.

 מאמן הנבחרת, אריק שיבק, לא ממעיט בערכה של היריבה שלו היום: "לטביה היא קבוצה ביתית טובה והיא הוכיחה זאת לפני שבוע במשחק מול מונטנגרו".

"אנחנו חייבים לבוא מרוכזים ולהוריד את הקבוצה הזו באחוזי הקליעה, זו קבוצה שזורקת הרבה לסל ובעיקר לוקחת הרבה זריקות מהשלוש, גם כשהם הפסידו לאיטליה הם עדיין קלעו 93 נקודות, זו קבוצת התקפה, אני לא מאמין שנצליח להוריד להם את מספר הקליעות שייקחו אבל אנחנו צריכים להוריד להם את אחוזי הקליעה".

הקפטן, טל בורשטיין, הוסיף: "אנחנו תלויים רק בעצמנו. נגיע למשחק כשאנחנו יודעים כי ניצחון הוא מאוד קריטי כדי שנוכל לעלות לאליפות אירופה. מתחילת הקמפיין האווירה מאוד טובה ואני בטוח שנגיע מפוקסים. כולם מבינים את חשיבות המשחק".

בורשטיין התייחס גם לבעיות של הנבחרת שעלו לה בהפסד לפינלד ואמר: "לצערי לעיתים אנחנו מאבדים את הריכוז בהגנה וזה בא לידי ביטוי בפינלנד. אם נבוא למשחקים שנותרו כפי שבאנו למשחקים אותם ניצחנו עד היום, אני מאמין שנשיג את המטרה. אנחנו צריכים להתעסק רק בעצמנו ולא לעשות חישובים מה עושות או תעשנה הנבחרות האחרות".

פורוורד הנבחרת, עומרי כספי, יודע שלנבחרת לא מצפים חיים קלים הערב: "אני חושב שהמשחק הזה היה אמור להיות משחק מפתח גם אם היינו מנצחים את איטליה, זה ברור שאנחנו חייבים לנצח שם וזה גם ייתן לנו דחיפה גדולה מאוד לקראת אליפות אירופה בקיץ הבא. כולם יודעים זאת ומודעים לכך שמצפה לנו משחק חוץ קשה מול נבחרת מצויינת שלא הראתה את היכולת האמיתית שלה אצלנו בארץ רק בגלל שאנחנו היינו בערב קליעה מטורף וזה משחק קשה מאוד".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק