חבל שלא כל יום לטביה

נבחרת ישראל יצאה מפיגור מוקדם ודרסה את לטביה בלמעלה מ-30 נקודות הפרש, 92:56. פניני סיים כקלע המוביל עם 14 נקודות, 12 לכספי. ניצחון מול פינלנד יבטיח את המקום השני. איטליה ניצחה בפינלנד 85:83

יום שני 23 אוגוסט 2010
מערכת TELESPORT

אחרי ההפסד המאכזב במיוחד בהיכל "נוקיה" בשבוע שעבר מול איטליה, נבחרתו של אריק שיבק חזרה לעצמה עם ניצחון משכנע מאוד מול לטביה, בלמעלה מ-30 נקודות הפרש, 92:56

בניגוד למשחקים האחרונים בהם בלטו במיוחד כספי, אליהו והלפרין, הערב גם גיא פניני, בלות'נטל, נעימי, בורשטיין וגרין רשמו משחק מצוין ותעיד על כך העובדה שהקלע המצטיין בנבחרת היה גיא פניני עם 14 נקודות. ביום חמישי תארח הנבחרת בהיכל "נוקיה" את פינלנד, הנבחרת לה הפסידה ישראל בחוץ, וניצחון ישראלי יבטיח את המקום השני בבית. כזכור, לאליפות אירופה בקיץ הבא יעפילו הנבחרות שיסיימו בראש כל הבית וכן שתי הסגניות הטובות ביותר.

אריק שיבק אמר בסיום המשחק: "נבחרת ישראל עלתה לאליפות אירופה האחרונה על הפרש של סל. ניצחנו משחקים שליאור ועמרי היו טובים וניצחנו משחקים שהם היו פחות טובים. הצלחנו להוריד באופן דרמטי את אחוזי הקליעה שלהם".

כזכור, לאליפות אירופה בקיץ הבא יעפילו הנבחרות שיסיימו בראשות כל בית, וכן שתי הסגניות הטובות ביותר. הניצחון הערב בלטביה משמעותי עד מאוד, במיוחד לאור הניצחון של איטליה בפינלנד לפני זמן קצר, 85:83, מקליעות עונשין של בלינלי בסיום.

הנבחרת פתחה הערב בחמישייה עם הלפרין, לימונד, כספי, קוקיה ואליהו. הנבחרת הלטבית רצה ל-2:7 בתוך שתי דקות, אליהו באסיסט מצוין לקוקיה הוריד את הפער ל-9:5 אחרי 4 דקות במשחק. הנבחרת הישראלית התקשתה מאוד במשחק ההתקפה ולטביה הצליחה לשמור על היתרון, 7:16 אחרי 6 וחצי דקות משחק. דיוויד בלות'נטל בריבאונד התקפה ויובל נעימי הצליחו לצמק את ההפרש ל-4 נקודות בלבד, 11:15 שנותרו 8 דקות לסיום הרבע.  בלות'נטל מצא את הטבעת מחוץ לקשת 34 שניות לסיום הרבע והנבחרת רשמה יתרון ראשון במשחק, 16:15. עם הבאזר טל בורשטיין הוסיף שתי נקודות והרבע הסתיים בתוצאה 18:15 לישראל.

יניב גרין העלה את הנבחרת מחצי מרחק ל-25:18, דקה וחצי בתוך הרבע השני והלטבים התחילו מעט להילחץ ולרשום מספר איבודי כדור סתמיים. גרין רשם 4 נקודות רצופות אחרי חדירה מדהימה לסל והעלה את היתרון ל-27:17.

ליאור אליהו העלה את הנבחרת ליתרון השיא, 4:26 למחצית, 20 נקודות הפרש, 40:20. הלטבים איבדו כל כיוון במשחק והחלו בזריקות הזויות מהשלוש, שהמאזן מחוץ לקשת עומד על 1 מ-10. נעימי המשיך ביכולת הנהדרת שלו וחטף כדור שהעלה את ההפרש כבר ל-22 נקודות ו-9 נקודות אישיות. שלשה של פניני העלתה את הנבחרת ל-47:23, 2 דקות למחצית. עד סיום הרבע השני הנבחרת המשיכה לשחק גדול וחטיפה של הלפרין סידרה לכספי דאנק עם הבאזר. 52:26 במחצית.

למחצית השנייה עלתה הנבחרת עם כספי, גרין, נעימי, בורשטיין ופניני. אחרי דקה ברבע השלישי ביצע יניב גרין את העבירה השלישית שלו במשחק והסנטר הוחלף על ידי אורי קוקיה. פניני קלע שתי נקודות קלות מהקו ואחרי 4 דקות ברבע השלישי הנבחרת ביתרון 60:31.  למרות שהנבחרת שומרת על פער 30 הנקודות, באופן טבעי היא הורידה הילוך. בסיום הרבע התוצאה הייתה 66:41 לישראל.

כמו ברבע השלישי, המשחק נכנס לקצב נמוך במיוחד ולנבחרת בעיה לשמור על היתרון. אחרי 5 דקות ברבע האחרון והמכריע התוצאה 78:54. בדקה האחרונה של המשחק סידר עמרי כספי גדול ענק לליאור אליהו, שסיים את המשחק בדאנק גדול ולנבחרת ניצחון ענק בלמעלה מ-30 נקודות הפרש. בסיום 92:56.

קלעו לנבחרת ישראל: גיא פניני 14 נק', בלות'נטל 12, כספי 12, אליהו 11, נעימי 11, הלפרין 9, בורשטיין וגריו עם 8 נקודות כ"א ואורי קוקיה עם 7 נקודות.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק