אפשר לחלום על שמינית הגמר

דווקא בגלל שהפועל ת"א שיחקה חלש ודווקא בגלל שהעפילה לליגת אלופות אחרי שבוע לחוץ, יש לאדומים סיבות לאופטימיות. הרבה תלוי ביריבות האחרות בשלב הבתים, אבל אפשר באמת לחלום בגדול. ואגב, חיזוק, לא הכרחי

יום רביעי 25 אוגוסט 2010
דורון ברגר
הפועל ת"א העפילה לליגת האלופות פשוט כי הגיע לה. אם רד-בול זלצבורג הייתה מעפילה אל ליגת הכדורגל הטובה בעולם, אין בכלל ספק שהיא הייתה הקבוצה הכי חלשה במפעל. האמת, רד-בול זלצבורג לא יכלה להזדמנות נוחה יותר. משום מה, בלי כל סיבה הגיונית, הפועל ת"א הגיעה היסטרית לארבעת הימים האחרונים.

בשבת האחרונה בקריית-אליעזר זה נגמר בעימות של אלי גוטמן מול שאר העולם וביום שלישי בערב בבלומפילד נראו שחקני הפועל ת"א כאילו בזה הרגע הודיעו להם שאיראן עומדת לתקוף את תל-אביב בתוך שניות. אם ייצא לכם, צפו שוב בקלטת המשחק ותראו איך עד הדקה ה-90 איש בהפועל ת"א לא העלה אפילו מיני חיוך על פניו. עמרי קנדה נראה כאילו עולמו חרב עליו והשאר היו מבולבלים לחלוטין.

ובכל זאת, המשחק הזה הוכיח שוב שהפועל ת"א לא בדרג האירופאי אליו שייכת קבוצה כמו זלצבורג, אלופת אוסטריה למי ששכח. גם במשחק גרוע של הפועל ת"א האוסטרים לא הגיעו כמעט להזדמנויות. השער שלהם לא הגיע מהזדמנות אלא מטעות קשה של אניימה, ובמחצית השנייה מספר פעמים שאניימה הרגיש סכנה עמד על אפס.  

זו הסיבה לכך שיש באמירות של הפועל ת"א על העפלה לשמינית גמר ממש. בשלב הבתים הפועל ת"א כבר לא תהיה כ"כ לחוצה, הציפיות כבר לא יהיו גבוהות כמו מול זלצבורג וצריך גם לזכור שיותר גרוע ממה שמכבי חיפה הייתה בליגת האלופות - פשוט אי אפשר להיות. לא משנה אם המשחקים ייערכו בבלומפילד או ברמת-גן, בבית לכל קבוצה באירופה יהיה קשה מול הפועל ת"א והאדומים כבר הוכיחו כי הם מסוגלים להשיג תוצאות מצוינות גם מבחוץ.

הפועל ת"א לא חייבת להיות לחוצה מנושא החיזוק. נכון, עוד חלוץ טוב יעזור להוריד את הלחץ מאיתי שכטר ובן סהר, אבל בשאר העמדות צירוף שחקנים יכול אפילו קצת להזיק. מכבי חיפה בעונה המיתולוגית שלה בליגת האלופות צירפה במהלך העונה 2 מהשחקנים הבכירים ביותר בישראל, עידן טל ומיכאל זנדברג, ואיבדה את האליפות לברוך דגו אלי ביטון ואנדראס פרוחננקובס. 

האמת, להפועל ת"א צפויים חיים קשים מאוד דווקא בליגה הישראלית. כל קבוצה תרצה עכשיו לנצח אותה כדי לזכות בכותרות על חשבונה. מכבי חיפה לא משחקת עוד באירופה ועייפות לא תהיה חלק מהמשוואה של החיפאים בדרך לתואר. אבל עם כל הכבוד לחיפה, הפועל ת"א יכולים לפנטז על שמינית הגמר. הרבה תלוי בהגרלה ונקודת המפתח תהיה דווקא הקבוצה שתדורג ראשונה. להפועל כדאי שזו תהיה יריבה קשה במיוחד, כזו שתפוצץ את אצטדיון רמת-גן ותפוצץ על המגרש את כל שאר היריבות. בכך תותיר הקבוצה הגדולה סיכויים שווים להפועל ת"א מול כל היריבות האחרות. זה יאפשר להפועל להשיג תוצאה טובה בכל אחד ממשחקי הבית והחוץ ואולי כרטיס לשמינית הגמר לא יהיה רק בגדר חלום. מה שבטוח, אם במשחק השישי והאחרון בשלב הבתים הפועל תהיה זקוקה לשער אחד כדי להעפיל לשלב הבא, לא כדאי לכם להסיר את העיניים מערן זהבי.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק