מכבי עם טאו, אורטז ורומא

סגנית אלופת אירופה תפתח את שלב 16 האחרונות במשחק בית נגד הספרדים ותסיים בבית נגד האיטלקים. מכבי עשויה לפגוש את אולימפיאקוס וגרשון בשלב הבא. וויצ'יץ': יש לנו סיכוי מצויין לעלות

יום שני 05 פברואר 2007
שלמה חסיד, שרון חלבי

מכבי ת"א הוגרלה לבית ד' עם טאו ויטוריה, אורטז ורומא בטופ 16 של היורוליג, כך נקבע בהגרלה שנערכה בצהריים בברצלונה.

מכבי תפתח את הטופ 16 עם משחק בית נגד טאו ויטוריה ב-15/2. לאחר מכן תצא למשחק חוץ אצל רומא (22/2) ותנעל את הסיבוב במשחק בית נגד אורטז (15/3). 

במחזור הרביעי והחמישי הצהובים של ספאחיה ייצאו לשני משחקי חוץ אצל טאו (8/3) ואורטז (15/3). מכבי תסיים את השלב עם משחק בית נגד רומא (22/3).

אולימפיאקוס של פיני גרשון הוגרלה לבית ה' עם צסק"א מוסקבה, חובנטוד בדאלונה ופרטיזן בלגרד. אולימפיאקוס תפתח את הטופ 16 במשחק חוץ נגד פרטיזן בלגרד.

בנטון טרוויזו של דיוויד בלאט הוגרלה לבית ז' עם דינמו מוסקבה (אותה בלאט אימן לפני שנתיים), מלאגה ואריס סלוניקי. משחקה הראשון של בנטון יהיה בפסד נגד מלאגה.

שתי הראשונות בכל בית תעפלנה לרבע הגמר שייערך בשיטת הטוב מ-3. הראשונות בכל בית יהנו מיתרון הביתיות.

שתי הראשונות מבית ד' יפגשו את שתי הראשונות מבית ה'. במידה ומכבי ת"א ואולימפיאקוס יעלו, פיני גרשון עשוי להתמודד נגד הצהובים.

בית ד': טאו ויטוריה, מכבי ת"א, אורטז, רומא
בית ה': צסק"א מוסקבה, אולימפיאקוס, חובנטוד בדאלונה, פרטיזן בלגרד
בית ו': פנאתינייקוס, ברצלונה, אפס פילזן, סופוט
בית ז': דינמו מוסקבה, בנטון טרוויזו, מלאגה, אריס סלוניקי

וויצ'יץ': הסיכוי שלנו להגיע להצלבה מצויין

מאמן מכבי ת"א, נבאן ספאחיה, הגיב על ההגרלה: "לא ציפיתי למשהו מיוחד כי זה הטופ 16 ואין קבוצות חלשות. 

"מה שמעניין שהבית שלנו, בית ד', יצא בית קרואטי – אני, יסמין רפשה (מאמן רומא) ו-ולימיר פראסוביץ' מאמן טאו ויטוריה. צריך לשחק חזק מאוד כבר במשחק הראשון בשבוע הבא, כי טאו ויטוריה מגיעה אלינו הביתה".

על היריבות של מכבי בטופ 16: "טאו ויטוריה חזקה מאוד ועמוקה. היו להם קצת בעיות של פציעות אבל הם התגברו על כך יפה. אורטז היא היחידה שניצחה את צסק"א מוסקבה וברור שאי אפשר לזלזל בה. רומא הולכת ומשתפרת וגם נגדה לא יהיה קל".

על השלב הבא: "אני לא מעוניין לדבר על צסק"א או אולימפיאקוס, כי מי אמר שהן יהיו שם? גם בדאלונה ופרטיזן, היריבות שלהן ששיחקו נגדנו, חזקות. אנחנו צריכים להתרכז בבית שלנו".
  
עוזר המאמן, גיא גודס: "קיבלנו בית סביר. כמובן הכי חשוב שנסיים בין שתי הראשונות כדי שנמשיל הלאה, אבל צריך להתאמץ גם לסיים במקום הראשון, כי לא פשוט לשחק למשל מול צסק"א מוסקבה בלי יתרון ביתיות. 

"טאו חזקה ועם סגל רחב, את רומא אנחנו מכירים היטב וגם על אורטז נעשה שיעורי בית".

כוכב מכבי ת"א, ניקולה וויצ'יץ', שנבחר ל-MVP של השלב הראשון של היורוליג, אמר: "המטרה שלנו היא להגיע לפיינל-פור. אני חושב שנהיה שם. הסיכוי שלנו להגיע להצלבה הוא מצויין. 

"אני מאמין שנסיים במקום הראשון או השני. בשלב הבא נהיה הרבה יותר חזקים. ננצח בחוץ ונביא את הקבוצה לאן שהיא צריכה להיות".

יו"ר מכבי, שמעון מזרחי: "ההגרלה זימנה לנו כבר קבוצה אחת ששיחקנו נגדה העונה (רומא). גם טאו ויטוריה שיחקה נגדנו בפיינל-פור של העונה שעברה. זו קבוצה שהובילה את הבית שלה לאורך כל הדרך. 

"לפי סדר המשחקים אנחנו מתחילים ומסיימים בבית. נצטרך לנצח את כל המשחקים בבית ולנסות ולנצח גם בחוץ".

ליאור אליהו: "בשלב הזה כל משחק הוא קשה. רומא מסוכנת. טאו קבוצה מהצמרת האירופית וגם אורטז קבוצה רצינית. לא יהיה קל, אבל בטח יהיה מעניין".

מאמן רומא, יסמין רפשה: "הולך להיות מעניין. אני חושב שכל המשחקים יהיו קשים וצמודים. מכבי קבוצה מצויינת. יש לה צ'אנס גדול לסיים במקום הראשון או השני בזכות ספאחיה ו-וויצ'יץ'. אני חושב שיצא בית מעניין. אני מצפה לכדורסל טוב".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק