הפועל פת מחללת את החולצות הקדושות

הפועל פ"ת תארח ביום שבת את הפועל עכו עם המדים המיתולוגיים, מדי הפסים כחול לבן של דור האליפויות משנות ה-60. ניסים קלדרון, היסטוריון הפועל פ"ת לא אוהב את המהלך: "לשחקני הדור הנוכחי אין שום קשר למורשת המועדון"

יום שישי 27 אוגוסט 2010
אסף בילגורי

הפועל פ"ת פתחה את עונת 2010/11 רע מאוד. אחרי שני הפסדים רצופים בגביע הטוטו, פתחה הקבוצה את הופעותיה בליגת העל עם הפסד חוץ די מביך להפועל אשקלון העולה החדשה, 1:3.

אולם למרות זאת, אוהדי הפועל פ"ת אשר משתייכים לאירגון "החזית הכחולה" בשיתוף עם איגוד אוהדי הפועל פ"ת, מנסים להחזיר את הקבוצה לשורשים ולמקורות. בהחלטה משותפת של האוהדים עם אחד הבעלים, גל חצור החליטו בהפועל פ"ת להופיע במשחק הביתי בשבת מול הפועל עכו עם מדי הפסים כחול לבן, מדים אותה לבשה הפועל פ"ת המיתולוגית של דור האליפויות משנות ה-60.

אוהדי הקבוצה מקווים שהתלבושת תיצור אולי יותר מחוייבות של השחקנים כלפי המורשת של המועדון, אולם יש גם כאלה שמאוד לא אהבו את המיזם הזה של האוהדים בכחול.

אחד מהם הוא  ניסים קלדרון, ההיסטוריון הוותיק של הפועל פ"ת שעוד היה בחיים כשהפועל פ"ת זכתה ברצף של 5 אליפויות רצופות. רצף שעדיין לא נשבר. קלדרון אמר לאתר "כחול אמיתי": "פעם שיחקו בהפועל פ"ת שחקנים שהפועל פ"ת היתה בשבילם בית ראשון ולא מחנה מעבר. מאחורי בחירת החולצות עומדת  אידיולוגיה שאומרת שבהפועל פ"ת ישחקו שחקנים תוצרת מחלקת הנוער, שיקבלו כחיזוק קטן שחקנים תוצרת הארץ".

קלדרון הוסיף: "מספיק מבט קצר כדי להבין את האבסורד במתן תלבושת הפסים לקבוצה שבינה ולבין דור האליפויות אין שום קשר. בעיני זה חילול החולצות הקדושות והשחקנים שלבשו אותם בגאון ולכם אוהדי הפועל פ"ת כדאי לעצור לרגע ולתת עוד מבט ומחשבה ולומר טעינו ולהעביר את חולצת הפסים לקבוצת הנוער המתחדשת".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק