אלונה וקלינגר יפריחו את הנגב

אחרי ניצחון יפה במחזור הראשון, הפועל ב"ש תשחק בשבת בפעם הראשונה בוסרמיל, מול בני יהודה. מסביב למועדון מנשבות רוחות אופטימיות שהפעם הקבוצה תשחזר אתת ימיה הגדולים

יום שישי 27 אוגוסט 2010
שלמה חסיד

ביום שבת תקיים הפועל באר שבע המתחדשות את הבכורה שלה העונה  בוסרמיל, במשחק מול בני יהודה. אחרי שניצחה במחזור הפתיחה 0:1 בחוץ את מכבי פתח תקווה, ואחרי קיץ גדוש בהכנות, כשגולת הכותרת היתה החתמתו של המאמן ניר קלינגר, מאמינים בבאר שבע שהתסריט של העונה שעברה לא יחזור, והקבוצה תעמוד בציפיות הגבוהות של האוהדים.

כבר עכשיו אפשר לציין שבאר שבע השנה  הפכה למועדון מקצועני של ממש. קלינגר אמון על הצד המקצועי, אבל גם בצד המנהלתי ניתן לציין את העבודה הנהדרת שעושים בעלי התפקידים השונים, כמו המנכ"ל ארז בדש, או הדוברת ציפורה כלפון שמצליחה לייצר אווירה תקשורתית חיובית מסביב למערכת.

דני גולן, עוזרו של קלינגר, אמר: "פתחנו טוב את העונה וחשוב לנו ליצור מומנטום חיובי של שני נצחונות. שום דבר לא בטוח, אבל יש לנו ביד קבוצה טובה, ואני מאמין שניר יקבל את אמון הקהל ויצליח לבנות בבאר שבע תלכיד מנצח. יש לנו בסיס לאופטימיות".

מה הציפיות שלכם מהעונה הזו?

"הפועל באר שבע זה מועדון גדול עם אוהדים רבים וטובים ותמיד ממועדון כזה יש ציפיות לתת עונה טובה. אני בטוח שהקהל יהנה מאיתנו, ושבטח שבבית שלנו יהיה קשה לקחת מאיתנו את הנקודות".

צביקה הדר, הבדרן המפורסם והאוהד המושבע, אמר: "מגיעה יותר ממילה טובה לאלונה שהיא לא נשברה ממה שקרה בשנה שעברה, ייצבה את המערכת והביאה מאמן שכבר מנוסה בסיטואציות האלה, ויש לו רזומה. ברור שיש התרגשות של משחק ראשון בבית, אבל יש גם על מי לסמוך. הולכת להיות לנה שנה טובה".

לדעתך ניר יתחבר לאוהדים?

"ניר הוא ללא ספק מהמאמנים הטובים שיש לנו בארץ, הוא יודע לאן הוא נכנס ומה היה כאן בעבר, אבל זה לא מפחיד אותו אלא רק מאתגר. כשקלינגר יבנה פה את הקבוצה שהוא צריך לבנות, יהיה אפשר לדבר על זכיה בתארים. בינתיים הקהל ייתן לו לעבוד, אני בטוח בכך. יש הרגשה שאלונה וניר ביחד יפריחו את הנגב".

דודו עזריה, אוהד הקבוצה, מרוצה: "הדבר הטוב ביותר שקרה לקלינגר הוא השנה שעברה שהיתה בהפועל באר שבע. אחרי אנדרלמוסיה כזאת, היה ברור שהמערכת תתייצב. בגדול כבר רואים שינוי  בקבוצה מאז שקלינגר התחיל לעבוד, וזה חיובי וטוב".

 איזה שינוי?

"כבר לא רואים את מאור מליקסון תופס כדור ועובר חמישה שחקנים, או את דוד רביבו מנסה להציל את המולדת במופע יחיד. השחקנים משחקים כקבוצה וכך צריך להיות. קלינגר הנוא האיש הנכון".

בהפועל באר שבע גדלו בעשור האחרון מעט שחקנים שהגיעו לקבוצות הגדולות. אחד מהם הוא אליניב ברדה, שמסכם: "כל הכבוד לאלונה על ההשקעה בקבוצה. אני חושב שאוהדי הקבוצה יכולים להיות גאים בקבוצה שנבנית, כי ממה שאני מעודכן הולכת להיות להם קבוצה טובה. הגיע הזמן שבאר שבע תחזור לקדמת הבמה של הכדורגל בארץ וקלינגר הוא האיש המתאים ביותר לעשות את זה".

אז אתה עוקב אחרי הקבוצה?

"בוודאי. גדלתי שם, אני מאחל מכאן המון הצלחה לקבוצה ואני מאמין שהימים הגדולים יחזרו ובקרוב מאוד. יש לבאר שבע איצטדיון וקהל מדהימים, בעלת בית ומאמן מהשורה הראשונה, ואין סיבה שהקבוצה לא תתברג בצמרת".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק