הפסד כל הדרך לאליפות אירופה

מוקדמות היורובאסקט: הנבחרת של אריק שיבק נכנעה אחרי קרב עיקש 69:79 במונטנגרו, אבל העפילה לאליפות אירופה מהמקום השני בזכות הפרשי סלים. שיבק: זה היה החלום שלי

יום שני 30 אוגוסט 2010
שלמה חסיד

 נבחרת ישראל עמדה הערב בגבורה מול נבחרת מונטנגרו העדיפה, נתנה קרב חזק מאוד, ובסופו של דבר הפסידה 69:79 במשחק שהקנה לה את הכרטיס לאליפות אירופה, מהמקום השני, מאחר שלישראל הפרש סלים טוב בהרבה מזה של גיאורגיה.

כבר מהתחלה היה ברור שהנבחרת שלנו צריכה לא להפסיד בהפרש אסטרונומי כדי לעלות, והשחקנים של שיבק התעודדו מהנתון הזה כדי לפתח על הפרקט משחק צמוד ומותח.

הרבע הראשון נגמר ב-20:24 למונטנגרו כשפקוביץ' ודרובניאק מצטיינים אצל המארחים. הרבע השני נגמר ב-37:41 אחרי שכספי סוף סוף נכנס למשחק אצל ישראל.

ברבע השלישי הצמד כספי וקויקה החזיק חזק את מונטנגרו ולא נתן לה לברוח, 56:57 בסיום. אבל ברבע הרביעי שום דבר לא הלך לנבחרת שלנו בהגנה ובהתקפה, והיא הפסידה. אלא שכאמור ישראל העפילה מהמקום השני (שתיים משלוש הסגניות הטובות עלו).

מאמן הנבחרת, אריק שיבק, אמר בסיום: "שיחקנו כדורסל יפה לעין בקמפיין. היה כיף לראות את היכל נוקיה מלא בכל המשחקים שלנו. היה שילוב יפה  בין שחקנים צעירים לוותיקים,  זה היה החלום שלי שנבחרות העתודה של 2000 ו-2004, בתוספת של כמה שחקנים, ירכיבו נבחרת ישראלית שתביא אותנו לאליפות אירופה".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק