איציק קורנפיין משחק באש

החלטתו של יו"ר בית"ר ירושלים להילחם בלה פמיליה דווקא בעונה הכי גרועה של בית"ר מעלה כמה תהיות לגבי המשך דרכה של הקבוצה. מה יקרה אחרי מכירתו של טוטו תמוז להפועל ת"א? תקציר הפרקים הבאים

יום שלישי 31 אוגוסט 2010
שלמה חסיד
 במשך עשרים שנה ויותר אני מסקר מקרוב את בית"ר ירושלים, ואני לא זוכר אפילו אדם אחד בקבוצה שיצא נגד האוהדים שלה. משה דדש התרפס בפניהם, אלי אוחנה כרע ברך והתחנף, יוסי אבוקסיס נישק את הסמל ורץ לבר מצוות שלהם עם צ'קים שמנים ביד, רונן חרזי חילק להם כרטיסים למקומות הטובים. רק  איציק קורנפיין, הכריז שנמאס לו מהגזענות שלהם, ומעל כל במה הוא הכריז על המלחמה שלו, בעיקר נגד ה"לה פמילייה"..

קורנפיין בהחלט צודק, השאלה אם הוא חכם. גם דדש, אם הייתם תופסים אותו בשיחה אוף דה רקורד, היה מספר לכם על חלומו הגדול להביא ערבי לבית"ר. אבל הוא לא העיז לחשוב על מהלך כזה, כי הוא ידע בדיוק מי הבוס האמיתי של בית"ר, ונזהר לא להתעסק איתו. קורנפיין, לעומת זאת, הוא יו"ר צעיר ונמרץ, שאומר את מה שהוא חושב, ולא מתחבא מאחורי מילים מפוצצות.

השאלה הגדולה היא מה יהיה עכשיו, כשטוטו תמוז, נמכר להפועל תל אביב, בזמן שבית"ר רשמה את אחת מפתיחות העונה הכי מביכות שלה בשני העשורים האחרונים. איך יגיבו הקיצונים? האם קורנפיין לא מפחד? 

הנה למשל הבוקר פרצה שריפה באיצטדיון טדי, יום אחרי מכירתו של תמוז לשדים האדומים מליגת האלופות. במשטרה הכחישו שמדובר בהצתה, ודובר מכבי האש שחרר סיפור על "תקלה במערכת המיזוג שהובילה למקרה, אין הוכחות להצתה". בסדר.

אוהדי בית"ר רגמו את מכוניתו של קורנפיין באבנים בצאתו מגמר גביע הנוער לפני שלושה חודשיםן, בו הפסידה בית"ר להפועל ראשל"צ. בכך הם ביקשו לאותת לו לא למכור את ברק יצחקי להפועל תל אביב, כפי שהיה נראה אז באותם ימים. בינתיים, בית"ר התחילה את העונה, המאמן אורי מלמיליאן ביקש חיזוק דחוף, כסף אין, אבל הצעה חמה מהפועל ת"א על טוטו תמוז דווקא יש.

קורנפיין, שעושה אחת ועוד אחת, יודע שהוא מוכרח להביא עוד שלושה שחקנים מיד על מנת לשקם את המערכת. אז הוא מתעלם מהאוהדים, מוכר את תמוז, ונראה מה יהיה מחר. אני אישית לא הייתי רוצה להתחלף עם קורנפיין, למרות המשכורת הגדולה שלו. כי להתעסק עם הגרעין הקשה של היציע המזרחי זה צעד שעלול להיות מרחיק לכת. מפחיד.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק