אופא אסרה שימוש בוובוזלות

אופ"א אסרה על השימוש בכלי הנשיפה שהיה פעיל במהלך משחקי המונדיאל האחרון בדרום אפריקה: "באירופה יש לקהל דרכים שונות להשמיע את קולו. נמשיך להגן על התרבות שלנו"

יום רביעי 01 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT

קשה לשכוח את הוובוזלה, כלי הנשיפה אותו שמענו לכל אורך משחקי המונדיאל האחרון בדרום אפריקה. הרעש המחריד שהשמיעו הוובוזלות הקשה על רבים להיות ביציעים ואף על שמיעת המשחקים בטלוויזיה. למרות שמליוני וובוזלות נמכרו בחודשים האחרונים, אופ"א אוסרת על שימוש בכלי זה במגרשי הכדורגל באירופה.

בהודעה רשמית מטעם אופ"א נמסר: "הודענו להתאחדויות שלא לאפשר שימוש בוובוזלות. המסורת במפעלים האירופאיים זכורה בעידוד מהיציעים, לא נשנה את האווירה הזכורה לטובה לטובת קולות הוובוזלות. פיפ"א אישרה את השימוש בוובוזלה במשחקי גביע העולם , אך באירופה יש לקהל דרכים אחרות להשמיע את קולו".

במהלך המשחקים בדרום אפריקה גם השחקנים עצמם יצאו נגד הוובוזלות וטענו כי הרעש מקשה על השחקנים להתרכז ובנוסף לכך יכול לגרום לכאבי ראש, כפי שטענו רבים מיושבי האצטדיון במהלך המשחקים.  בחודש יולי האחרון, מיד לאחר גמר המונדיאל, נמסר מיבואנית הוובוזלות לאירופה כי נמכרו באירופה למעלה ממליון יחידות. גם בישראל נמכרת הוובוזלה, בעבור 25 שקלים.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק