זו שעולה וזו שמבזה

חצי גמר גביע המדינה: הפועל ירושלים מחצה הערב את עירוני ר"ג 78:117 ועלתה לגמר גביע המדינה בכדורסל מול המנצחת במשחק בין מכבי ת"א לבני השרון. ארז מרקוביץ ומאיר טפירו הצטיינו אצל האדומים

יום שני 05 פברואר 2007
רועי רובינשטיין
הפועל ירושלים הבטיחה את מקומה בגמר גביע המדינה הערב כבר באמצע הרבע השני לאחר ששחקני פירקו לגורמים את עירוני ר"ג בחצי הגמר הראשון הערב בהיכל. ארז מרקוביץ היה הבולט אצל האדומים שפשוט השתעשעו לאורך כל המחצית השנייה בשחקנים של אבנר יאור שביזו את המעמד. ניצחון קל להפועל ירושלים שעכשיו תחכה למנצחת במשחק חצי הגמר השני בין מכבי ת"א לבני השרון.רבע ראשון

שתי הקבוצות החלו את המשחק בצורה נפלאה כשבמשך ארבעת ההתקפות הראשונות כל קבוצה קולעת כאילו אין הגנה בצד השני. ג'ון אלן הרמתגני קלע את השלשה השלישית של ר"ג תוך חמש דקות בכדי להעלות את ר"ג ליתרון 12:13 אך חג'אג' הצליח להשיב במהירות את היתרון לירושלים, 13:14 לאחר חמש דקות וחצי לפני שאלן שוב השיב את היתרון לר"ג.

למרות ניסיונות של ירושלים לרוץ ג'ון אלן המשיך להשאיר את ר"ג במשחק עם עוד סל. דרור חג'אג' המשיך את היכולת הטובה שלו מפתיחת המשחק עם שלשה חשובה עם הבאזר בסיום ההתקפה של ירושלים שנטלה את היתרון 17:21 דקה לסיום הרבע. שני סלים של גיא פניני כשביניהם עוד סל של הרמת גנים, הביאו את ירושלים ליתרון שש נקודות בסיום הרבע, 19:25.

רבע שני

ברבע השני נראה היה כי המעמד גדול מידי עבור עירוני ר"ג כשהיא החלה אותו לא טוב מבחינה התקפית ונתנה מהצד השני לטפירו עם סל מהיר ושלשה של אוסטין להביא לפער עשר נקודות עבור הירושלימים, 20:30.

פניני המשיך את משחקו הטוב כשמצא את טימי באוורס מתחת לסל והאחרון קלע ללא בעיה. אור ברנר הצליח רק לצמק עם שלשה נוספת ל-25:32 שתי דקות מפתיחת הרבע. מכאן הגיעה ריצת 0:8 של הירושלמים שעלו ל-25:40 חמש דקות למחצית. 

למרות שתי נקודות מהקו של ברנר ירושלים המשיכה לרוץ כשהפעם ארז מרקוביץ קולע שני סלים יפים הראשון מתוך הצבע והשני מחצי מרחק כשביניהם סל של טפירו בכדי להגדיל שוב את היתרון.

ההצגה של מרקוביץ את טפירו ברבע השני המשיכה בהתקפה הבאה של ירושלים כשהאחרון מצא את הסנטר בתוך הצבע בשביל לקלוע עוד שתיים קלות. אד קוטה יצא מהקיפאון של הספסל נכנס למשחק וקלע מיד שלשה מהפינה בכדי להגדיל את היתרון של ירשולים ל-22 [29:51] שתיים וחצי דקות למחצית.

האדומים המשיכו להשפיל את ר"ג עד למחצית וירדה לחדר ההלבשה כשהיא ביתרון עשרים הפרש, 29:59.

רבע שלישי

שתי הדקות הראשונות של הרבע השלישי הזכירו במעט את פתיחת המשחק כששתי הקבוצות מצליחות לקלוע שתי ההתקפות הראשונות שלהן דבר שהתאים לירושלים ופחות לבחורים בכחול לבן.

אך אוסטין עם הטבעה מרהיבה בהאלי הופ וגולמאץ העלו את ירושלים לשלושים ושתיים הפרש 45:77. ריצת 0:5 הגדולה ביותר של ר"ג הערב הורידה את הפער רק ל-27 אך ההרגשה כי המשחק הזה מבזה במעט את המעמד לא חלפה.

19 הנקדות של ר"ג ברבע השלישי לא הצליחו לצמק ואפילו במעט את ההפרש בינה לבין ירושלים שסיימה את הרבע השלישי ביתרון, 58:86.

רבע רביעי

הרבע האחרון היה המשכו הישיר של הרבע השלישי, הרמת-גנים רצו לצמק לפחות במעט את ההפרש אך שחקני ירושלים לא נתנו לבחורים של אבנר יאור להילחם ממש על כבודם. ירושלים עלו ל-44 נקודות הפרש לאחר שלשה של מרקוביץ,64:98 חמש דקות לסיום.

כאן החל קרב שלשות בין שתי הקבוצות שגם בו ניצחה ירושלים, ועלתה ל-72:105 שלוש דקות לסיום. עד לבאזר הירושלמים ביציע החלו כבר לעודד את בני השרון בתקווה לפגוש אותה בגמר וחגגו בסיום עם ניצחון 78:118


תגובות

3

טלספורט בפייסבוק