סיפתח מוצלח: שלושער לבניון

מוקדמות יורו 2012: ביכולת בינונית של רוב שחקני הנבחרת, יוסי בניון היה מעל כולם והעניק ללואיס פרננדס ניצחון בכורה 1:3 על מלטה עם שלושה שערים. פאצ'ה איזן זמנית למלטים

יום חמישי 02 ספטמבר 2010
שלמה חסיד

פרוייקט הניסויים של לואיס פרננדס הערב (חמישי) במציאת ההרכב הנכון של הנבחרת, כמעט והוביל להשפלה. נבחרת ישראל הצליחה לצאת מהמבוכה לאחר ניצחון לא משכנע 1:3 על נבחרת מלטה החלשה, במסגרת פתיחת מוקדמות יורו 2012.

דבר אחד בטוח, יכולת כזו בטוח שלא תספיק במשחק החוץ הבא בגיאורגיה. הנבחרת עדיין נראית חלולה, לא מתואמת וחסרת אמביציה. ביום נתון ישראל הייתה יכולה לכבוש עוד ועוד, אבל היכולת הפושרת מנעו זאת. הנבחרת עשתה את העבודה והשיגה את שלושת הנקודות החשובות.

הניסיון לשבץ את תמיר כהן כבלם היה נראה בעיקר מגוחך פלוס דני בונדר, שנראה לא בכושר משחק מלא ועל כן צריך מאמן הנבחרת להתכונן היטב למשחק הבא, כדי לא להיות מופתע בשלבים המכריעים.

מחצית ראשונה: פתיחה חלומית, סיום מפתיע

פתיחה סוערת לנבחרת: הגבהה מצויינת מאגף ימין של ליאור רפאלוב, לאחר דקה אחת בלבד של משחק, הכדור הגיע ליוסי בניון שהנחית את הכדור בידו ובעט פנימה. הקוון הניף את הדגל והשער נפסל בצדק. 

בדקה ה-7 הסכר נפרץ ברמת גן: התקפה נהדרת מאגף שמאל, שהחלה אצל בן דיין, ששלח עומר עבור ליאור רפאלוב שבנגיעה אחת מצא את יוסי בניון והפעם הקפטן בעט לפינה ופנימה - 0:1 מוצדק. לישראל. 


הקפטן והשחקנים ברמת גן, הערב

10 דקות לאחר מכן עוד מתפרצת מבית היוצר של ליאור רפאלוב, שבהקפצה לפינה שלח כדור נהדר ליוסי בניון, שהוריד 3 שחקני מלטה אך בעט לגופו של השוער. 

הפאדיחה הראשונה של ישראל הגיע כבר בדקה ה-38, כאשר כדור חופשי פשוט של המלטים לרחבה, ההגנה הישראלית לא כיסתה היטב ופאצ'ה נגח מצויין פנימה - 1:1 ברמת גן. 

מחצית שנייה: בניון ושוב בניון

ישראל פתחה בהתלהבות את המחצית השנייה וחיפשה את שער היתרון, אבל ההגנה והשוער המלטזי עצר מספר מצבים טובים. 

בדקה ה-64 פעולה נהדרת של אלמוג כהן, שחדר לרחבה וההגנה המלטזית הפילה את הקשר והשופט שרק לפנדל. יוסי בניון ניגש לבעוט את הפנדל ושלח את הכדור לפינה השמאלית - 1:2 היתרון חזר לישראל. 

בדקה ה-71 שחקן מלטה חדר לרחבה, עבר את בן דיין ושלח פצצה לאמצע השער, דודו אוואט עצר שער בטוח. 

רבע שעה לסיום, הנבחרת החלה להרגיש משוחרר יותר. גילי ורמוט במבצע נהדר שלח פגז לאמצע השער, השוער המלטזי עצר בקושי לפינה ויוסי בניון כמו חלוץ גדול נגח פנימה בשלושער נדיר מהקפטן - 1:3 משוחרר לישראל.

נבחרת ישראל: דודו אוואט, דני בונדר, טל בן חיים, תמיר כהן, דדי בן דיין, בירם כיאל (איל גולאסה, 86), אלמוג כהן, ליאור רפאלוב, ערן זהבי (גילי ורמוט, 51), יוסי בניון, בן סהר (יואב זיו, 73).

נבחרת מלטה: אנדרו הוג, ג'ונתן קרואנה, קרלו מאמו, אדוארדס הררה (מוסקט, 80), גארת סקיברס, אנדרה אגיוס, שון בג'דה, רודריק בריפה, דניאל בוגדנוביץ' (אנדרו כהן, 58), ג'יימי פייס, מייקל מיפסוד.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק