שאלת הפיינל פור

עם הצטרפותו של ליאור אליהו חזרה מקאחה לבורל, במכבי תל אביב השלימו את בניית הסגל. איך העונה הזו תסתיים עבור סגנית האלופה? עודד קטש, נבן ספאחיה, שמעון מזרחי ויותם הלפרין מנסים להעריך

יום חמישי 09 ספטמבר 2010
שלמה חסיד
 מכבי תל אביב החדשה סיימה את עבודות הבניה. הצטרפותו של ליאור אליהו סוגרת למעשה את הסגל, שעל פניו לא ממש מבריק, אם כי יש בו בשורות מרעננות כמו החזרתו של דיוויד בלאט, צירופו של שחורציאניטיס כמובן וכאמור גם ליאור אליהו. אבל האם כל זה יספיק בשביל להיות בתחילת מאי 2011 בפיינל פור בברצלונה? עושה רושם שהאוהדים הצהובים לא צריכים להזדרז להזמין כרטיסי טיסה, אבל כדאי אולי להתחיל לחסוך כסף בשביל זה.

יותם הלפרין, אקס מכבי, דווקא אופטימי: "למכבי יש השנה סגל בריא וחזק, ומבחינתי הם אחת המועמדות להיות בפיינל פור. עם מאמן כזה, עם שחורציאניטיס, עם ישראלים בולטים כמו אליהו, גרין, בורשטיין וכו', בתוספת שחקנים שנשארו משנה שעברה כמו פרקינס ואיידסון, מכבי בוודאות תהיה בהצלבה. משם הכול פתוח".

איתך ביחד הסיכויים לפיינל-פור היו גבוהים יותר

 "זה מאוד תיאורטי להגיד עכשיו מי יהיה בפיינל פור. יש 8 מועמדות, מכבי ביניהן. גם איתי זה לא בטוח, למרות שהייתי רוצה לחזור. אני מקווה שזה יקרה בשנה הבאה".

עודד קטש, האיש שלקח ממכבי את האליפות ועבר לבירה, מפרשן: "דבר אחד בטוח: מכבי עשתה הקיץ את הכול כדי להתחזק. הם הביאו רכש יקר וטוב כמו שחורציאניטיס, החזירו הביתה את הישראלים הבולטים שיכלו והשאירו שחקנים שרצו כמו פרקינס וכו'. אני חושב שביחד עם דיוויד ועם הקהל יהיה קשה מאוד לנצח את מכבי בנוקיה, גם לקבוצות הצמרת של אירופה. לדעתי מכבי בונה את עצמה לכמה שנים, למרות שברור שיבקשו ממנה הישגיים מידיים".

ויהיו הישגים כבר בטווח הקרוב?

 "אני חושב שבארץ מכבי הכי טובה ובאירופה היא בין הטובות. זה לא מבטיח פיינל פור, אבל היא תהיה בתמונה. לא אתפלא אם מכבי תהיה בברצלונה בפיינל פור, היא לא פחות טובה מהרבה קבוצות שיש להן תקציב כפול משלה, ויש לה את המסורת שלה".

נבן ספאחיה, המאמן של הצהובים לשעבר, טוען ש"למכבי אין כוכבי על, אין תקציב גבוה, אבל יש לה הרבה נשמה, קהל מצוין, והרבה רעב להיות בפיינל פור אחרי כמה שנים שהיא לא הייתה שם. לדעתי מכבי תמיד מועמדת, והשנה במיוחד כשהם החזירו את בורשטיין ואליהו ששניהם עשו עונה מצוינת בספרד. אני מאחל למכבי להיות בפיינל פור".

והיא תהיה שם?

"הסיכוי הוא חמישים אחוז. יש עשר קבוצות שמכוונות לשם. מה שאנחנו אומרים עכשיו זה לא מה שנגיד בינואר, ובמרץ התמונה גם כן תהיה שונה. מכבי היא קבוצת טופ 8 קלאסית באירופה, שעם הנשמה הגדולה שלה יכולה להגיע לפיינל פור".

שמעון מזרחי, יו"ר הקבוצה, מסכם: "אנחנו שמחים על השחקנים החדשים שהצטרפו ומאמינים מאוד שנצליח השנה בכל החזיתות. מלבד ההצלחה המקצועית, בנינו קבוצה שהקהל הרחב יזדהה איתה, והוכחנו שאנחנו לא חוסכים באמצעים כדי שהאוהדים שלנו יהיו מרוצים. הבטחנו שיהיה חורף חם בהיכל נוקיה".

מה לגבי הפיינל פור?

 "זה נשאר המטרה שלנו, ואנחנו יכולים לעשות את זה. אני אופטימי ומאחל לכולם שתהיה שנה טובה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק