המאמץ הישראלי היה לשווא

פיב"א הודיעה רשמית כי אליפות אירופה בכדורסל, שתיערך בקיץ הבא בליטא, תכלול 24 נבחרות במקום השיטה המקורית, בה מעפילות אל אליפות אירופה 16 נבחרות בלבד. פשוט עבדו עלינו בעיניים

יום שני 06 ספטמבר 2010
דורון ברגר
אחרי שכבר נודע כי באליפות אירופה בכדורסל שתיערך בקיץ 2013 ישתתפו 24 נבחרות במקום 16, השיטה בה שיחקו עד היום, בפיב"א החליטו לשנות את שיטת הטורניר כבר מהקיץ הבא והודיעו רשמית: בליטא בקיץ 2011 ישתתפו 24 נבחרות, דהיינו 8 נבחרות יותר מהתכנון המקורי.

בפגישה של פיב"א שנערכה ביום ראשון בערב באיסטנבול, בה נערכת כעת אליפות העולם, החליטו חברי הנהלת פיב"א אירופה כי יש לשנות את השיטה ולהתאים אותה למצב הכדורסל האירופי כיום, כאשר גם כך באליפות אירופה בעוד כשלוש שנים ישתתפו 24 נבחרות.

בהודעה רשמית שמסרה פיב"א נאמר: "הכדורסל האירופי חזק מתמיד. כעת זה הזמן לשנות וביחד עם ליטא ליצור את אליפות אירופה הגדולה והחזקה ביותר שהייתה. ההוכחה לכך היא שבאליפות העולם הנערכת בימים אלו העפילו 9 מתוך 10 נבחרות אירופאיות לשלב שמינית הגמר".

בעקבות הודעה זו של פיב"א, למעשה כל המאמץ של אריק שיבק וחניכיו לסיים באחד מ-2 המקומות הראשונים בבית (בטורניר המוקדמות היו  שלושה בתים, מאחר ש-10 נבחרות עלו מראש) היה לשווא. בשיטה שנערכה עד היום, העפילו 14 נבחרות יחד עם ליטא, מארחת הטורניר וכן הייתה אמורה להצטרף הנבחרת הזוכה בטורניר ההזדמנות האחרונה.

כעת מתברר שהנבחרת הייתה יכולה להרשות לעצמה לסיים גם במקום השלישי או הרביעי בבית, ואולי אף לסיים אחרונה. בקיצור, המאמץ כולו היה לא יותר מחודש של אימונים.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק