כל ההשקעה שלנו היתה לחינם

אנשי נבחרת ישראל בכדורסל, קיבלו בהלם את החלטה של פיב"א להגדיל את מספר הנבחרות ביורובאסקט ל-24. עודד קטש: "יש הרגשה של ברכה לבטלה". אריק שיבק: "לא ברור לי מה עומד ביסוד ההחלטה הזו"

יום שני 06 ספטמבר 2010
שלמה חסיד
 באיגוד הכדורסל הישראלי קיבלו בהלם את החלטת פיב"א להגדיל את מספר הנבחרות שישתתפו ביורו ל-24, אחרי שנבחרת ישראל כבר הבטיחה את עלייתה מהמקום השני.

ישראל, שעשתה מאמצים אדירים כדי להעפיל ליורו באסקט בקיץ הבא וגייסה את כל שחקניה מעבר לים, התבשרה הבוקר שהיתה עולה בכל מקרה אפילו אם היתה מסיימת במקום השלישי בבית וגם הרביעי.

יו"ר האיגוד, שי שני, אמר בכעס: "זו פשוט החלטה אומללה והזויה שהתקבלה משיקולי הישרדות פוליטים של נשיא פיב"א אירופה. אין דרך אחרת להסתכל על ההחלטה הלא-הגיונית הזו. איגוד הכדורסל הישראלי העביר את מחאתו הנזעמת בנושא על ההחלטה. חבל על כל ההשקעה האדירה שלנו שפשוט הייתה לשווא. אין בהחלטה הזו מהרוח הספורטיבית והתחתרותית".

אנשי הנבחרת, נשמעו מאוד מאוכזבים מההחלטה. עודד קטש, עוזרו של אריק שיבק אמר ל-telesport: "יש לי הרגשה של ברכה לבטלה על כל הקמפיין. עלינו כמו גדולים, עשינו את שלנו בגדול אבל עכשיו מתברר שכל הקיץ השקענו ונלחמנו והכול היה כמעט בחינם. לא נורא לפחות נהנינו"

טל בורשטיין נשמע זועם במקצת: "האמת שנדהמתי, הנבחרת הצליחה להעפיל לאליפות אירופה אחרי מאמצים גדולים, אני לא חושב שצריך לעשות אליפות של 24 נבחרות, הפורמט הקודם של 16 נבחרות היה הכי מוצדק אבל אנחנו לא מתעסקים בפוליטיקות, בשביל זה יש עסקנים".

המאמן אריק שיבק העדיף כהרגלו לא לכעוס: "החלטה מפתיעה ולא צפויה. לא ברור לי מה עומד ביסוד ההחלטה, אני גאה בשחקניי על הקמפיין שהם עשו, הוכחנו שיש לנו חלק באליפות אירופה ואנחנו נבחרת לגיטימית באליפות הזו. העיניים כבר נשואות לקיץ הבא. אני מאמין שאפשר להיות פקטור רציני באליפות הזו"

יובל נעימי סיכם בציניות: "זה חלק מהחיים בכדורסל באירופה, כל יום פטנט חדש. אליפות אירופה זו אליפות אירופה, צריך לבוא לשם ולתת את הכול ואני מאמין שיהיה טוב. לא הייתי רוצה להעפיל לאליפות אירופה בדרך הזו, כן הייתי רוצה להעפיל לאליפות כמו שאנחנו עשינו את זה בצורה מעוררת כבוד"

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק