כץ: אני עייף מלקלוט מה קרה

שחקנה של בני השרון עדיין לא מעכל את משמעות ההישג והניצחון ההירואי על מכבי ת"א: הניצחון מוקדש לאפי. בירנבוים: ניילון היה גדול. שמעון מזרחי: החלפת מאמן לא על הפרק

יום שלישי 06 פברואר 2007
שלמה חסיד
  החגיגות בהיכל נוקיה לא נרגעו דקות ארוכות לאחר סיום המותחן בין בני השרון למכבי ת"א. חניכיו של אפי בירנבוים הדהימו את מחזיקת הגביע הבלתי מעורערת, מכבי ת"א כשניצחו תוך תצוגת כדורסל משכנעת. בגמר שייערך ביום חמישי הם יפגשו את הפועל ירושלים, אז יכולה בני השרון לרשום את הישג השיא שלה מאז הוקמה הקבוצה.

אפי בירנבוים, המאמן המאושר של בני השרון אמר במסיבת עיתונאים לאחר המשחק: "היום חרגתי ממנהגי אחרי המשחק כי אנחנו ניצחנו רק חצי גמר. אמרתי לחבר'ה הצעירים שלמכבי ת"א יש מסורת, והם ניצחו קבוצה עם מסורת ולכן כולם ידברו עליהם. בכל מקרה, אנחנו צריכים להתארגן הלאה למשחק הבא".

בירנבוים הוסיף: "לעוזר מאמן שלי צריך לתת מחמאות מאחר והוא הראה להם את הקלטת, השחקנים היו מאוד מרוכזים. זה לא הניצחון הכי גדול שלי כמאמן. עשינו כמה תרגילים טקטיים חדשים, עשינו עבודה נפלאה ובסוף עם הלחץ החבר'ה קצת שכחו ונתנו לשארפ לקלוע עוד שתי שלשות. אמרנו לשחקנים בטיים-אאוטים. הרגשנו מתחילת העונה שיש לנו קבוצה שיכולה לדהור קדימה, היום החבר'ה עשו דבר גדול. לאלדד אקוניס יש חלק גדול מאחר והוא האמין בי. לי ניילון היה גדול ואמר 'אנחנו פייבוריטים למשחק', הוא הוכיח את זה".

על המשחק מול הפועל ירושלים אמר בירנבוים: "השחקנים צריכים להישאר בפוקוס, הם מספיק מנוסים ויודעים שירושלים היא קבוצה עם קהל גדול. אנחנו לא פייבוריטים. קבוצות שמשחקות באירופה מתאמנות ועובדות בסטנדרטים אחרים מקבוצות שלא עושות את זה. אנחנו לא מתאמנים תמיד באינטנסיביות, אבל ידענו לצמצם פערים ולקראת הגמר אני לא חושב שאנחנו באים פייבוריטים".

השחקנים של בני השרון התקשו להאמין למראה ההיסטוריה. ארז כץ אמר: "אני עייף מלקלוט מה עשינו כאן. היה משחק הירואי של הקבוצה. באנו כאנדר-דוג ובאנו כדי לנצח. הופענו למשחק טיפה יותר אגרסיביים ונחושים. באנו לפה עם תרגילים ודברים חדשים. כל האגרסיביות והמלחמה עשו את שלהם. מגיע לאפי להגיע לפה ולנצח. אנחנו אוהבים אותו, וזה מגיע לו. ביום חמישי נעשה מאמץ גדול להביא גביע. אנחנו רוצים לקחת את הגביע, כי אחרת כל זה לא שווה".

משה מזרחי: "כל פעם שבאתי להיכל חטפתי. השנה הייתה הרגשה אחרת, אנחנו עם הרגליים על הקרקע. לפני תחילת העונה אני וארז כץ הבטחנו אחד לשני שבכל משחק נבוא כדי לנצח. זה לא משנה נגד מי. הם לא הפסידו פה יותר משנה, אבל הכל לא חשוב כי נלך נחגוג ונחזור לפה ביום חמישי".

עוסמאן סיסה: "זה רגע גדול עבורי. אני מבין את משמעות הניצחון. מכבי היא אחד המועדונים הגדולים באירופה. ההבדל היום היה אפי, מכיוון שלמדנו את מכבי ת"א, כל צעד והתמקדנו בשחקנים כמו וויצ'יץ' וביינום. ביום חמישי יהיה משחק אחר. היה לי באופן אישי ביטחון במשחק הזה, נתתי 100 אחוז מהיכולת שלי ואני שמח שזה הסתיים כך".

לי ניילון שסיים עם 31 נקודות אמר: "המאמן הכין אותנו טוב למשחק. ביום חמישי נראה מה יהיה, הקבוצה הטובה ביותר תנצח. עזר לנו האימון בהיכל נוקיה אמש בכדי לקלוע".

נבן ספאחיה, מאמן מכבי ת"א הסביר: "אני קודם כל רוצה להחמיא לבני השרון על המשחק שלהם היום. בנוסף אני רוצה להתנצל בפני האוהדים שלנו. אני יודע שהמשחק מול פנאתינייקוס לקח מאיתנו הרבה אנרגיה. לא עשינו שום דבר טוב במשחק חוץ מהדקות האחרונות. לא היה לנו מומנטום במשחק והבעיה הקשה שלנו ביותר היא בהגנה. ניסיתי לשלוט בעצמי בהחלטות של השופטים, אבל זה היה בלתי אפשרי. הפתיעה אותי ההגנה החלשה של הקבוצה, איך יכול להיות שקבוצה ששומרת טוב מול פנאתינייקוס, לא שומרת מול בני השרון?"

שמעון מזרחי, יו"ר מכבי ת"א: "אחרי עשר שנים זה קרה. מגיע ברכות לבני השרון ששיחקו יפה מאוד והצליחו להגיע לגמר. אני חושב שלא השכלנו לנצח היום למרות שהיינו מאוד קרובים. בני השרון עמדו 31 פעם על הקו, ואנחנו עמדנו 15. אני לא מדבר על השופטים. אני לא מתכוון לעשות כלום. אני לא יכול לקלוע במקום שחקנים אחרים, יש ימים גרועים ויש עייפות. למרות זאת, כל זה לא מצדיק את מה שקרה פה. נכון לרגע זה לגבי החלפת מאמן זה לא על הפרק. בני השרון קבוצה מאוד טובה. בגלל משחקים כאלה אני כל הזמן נלחם נגד הפיינל-פור בארץ".

מזרחי הסתכל על העונה בכללותה והטעויות שנעשו, ואמר: "מי שלא עושה לא טועה. נעשו דברים טובים לפני הטעויות. להחתים לעונה נוספת את ניקולה וויצ'יץ' מול ההצעות שהיו לו זה לא משהו בכדי, להביא את הלפרין ואת אליהו זה גם כן דבר חיובי".

ניקולה וויצ'יץ': "אני רוצה לברך את בני השרון, הם שיחקו נהדר, מה שקורה בחדר ההלבשה שלנוט השאר שם ברור שכולנו עצובים בגלל המצב ונצטרך להשתפר לקראת טאו, הפסדנו הערב תואר וזה לא קל". 

הקפטן הצהוב דירק שארפ: "לבני השרון היה משחק נהדר, רק שלא יחגגו יותר מידי כי יש להם משחק גמר ביום חמישי. כולנו בדאון אבל נמשיך להילחם אני חושב שלא נכנסו טוב למשחק ולא מצאנו תשובה ללי ניילון לכל אורכו. ברבע הרביעי חזרנו אך זה לא הספיק לנו".

ג'יימי ארנולד אמר ל-TELESPORT:" לא היה משחק טוב שלנו, ברכות לבני השרון הניצחון הגיע להם ואנו נצטרך לעשות קפיצת מדרגה לקראת טאו ויטוריה". 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק